Koty, psy, fretki, chomiki bez tajemnic

Sklep zoologiczny // Portal zoologiczny » Psy » Opieka nad psem i pielęgnacja » Wyprawka dla psa

Wyprawka dla psa

18
  • przez Portal Zwierzakowo.pl
  • opublikowano w Opieka nad psem i pielęgnacja · Psy · Psy dla początkujących
  • — 5 Mar, 2009
Wyprawka dla psa
Wyprawka dla psa
Wiele osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze zwierzakami jest zagubionych w czasie pierwszych zakupów, często trudno jest bowiem domyślić się, co będzie niezbędne nowemu lokatorowi, a co będzie miłym luksusem : ) Podstawowa wyprawka dla psa nie jest trudna do skompletowania.

Wyprawka dla psa – karma

Bezpłatny newsletter - najnowsze artykuły w twojej skrzynce.

Karma dla psa to jedna z podstawowych rzeczy, w którą musisz się zaopatrzyć przed przybyciem nowego pupila. Jeśli bierzesz psa z hodowli koniecznie dowiedz się jaką karmą był tam karmiony. Przeprowadzka dla psa będzie dużym stresem, warto więc unikać dodatkowych zmian i choć przez krótki czas podawać zwierzakowi ten sam pokarm. W przypadku psów wrażliwych i szczeniąt stopniowe wprowadzanie nowej karmy pozwoli dodatkowo uniknąć problemów żołądkowych. Wielu hodowców prawdopodobnie zapewni ci trochę karmy na kilka dni/tygodni, niemniej warto wiedzieć czym pies był żywiony zanim się go odbierze. Jeśli adoptujesz psa bezpośrednio ze schroniska lub azylu powinieneś wybrać dobrą i uznaną markę karmy np. Hill’s, Acana, czy Royal Canin, na której szybko nabierze sił i wróci do formy. W przypadku zmiany pożywienia na lepsze bardzo szybko można zauważyć pozytywne zmiany w wyglądzie zwierzaka. Psy ze schronisk są karmione tym, czym aktualnie dysponuje placówka, więc z reguły nie są przyzwyczajone do konkretnej marki. Podczas doboru karmy dla psa, zwróć uwagę, aby dobrać ją pod kątem wieku i wielkości psa oraz oczywiście jak najlepszego składu.

Wyprawka dla psa – miski

Wyprawka dla psa

Miska ceramiczna

Drugą rzeczą, bez której trudno się obejść, są miski. Będziesz potrzebował przynajmniej 1-2 misek na jedzenie i jednej na picie. Wielkość misek powinna być dostosowana do wielkości psa. Małe pieski z reguły potrzebują misek o pojemności między 0,3l a 0,7l, większe nawet do 3l. W ofercie sklepów zoologicznych znajdziesz miski stalowe, plastikowe i coraz popularniejsze miski ceramiczne.

Ogólnie warto unikać misek plastikowych, trudno je utrzymać w czystości i szybko się niszczą. Miski stalowe (najlepiej z gumą od spodu) sprawdzają się doskonale i są bardzo trwałe. Miski ceramiczne również będą dobrym wyborem – są z reguły ładnie ozdobione i dość ciężkie, co zapobiega przesuwaniu. W przypadku misek na wodę dla niektórych zwierzaków bardziej odpowiednie są miski wykonane z innych tworzyw niż metal, który może nieco zmieniać smak wody.

Wyprawka dla psa – legowisko

Jeśli adoptujesz psa bezpośrednio ze schroniska lub azylu powinieneś wybrać dobrą i uznaną markę karmy.Każdy pies musi mieć w domu swój kącik. Najlepiej wybrać mu to miejsce samemu, zanim stwierdzi, że najbardziej odpowiada mu Twoja kanapa:-) W psim kąciku koniecznie musi znaleźć się legowisko. Możesz zdecydować się na kupienie profesjonalnego legowiska dla psa lub użyć starego grubego koca. Dla psa nie ma większego znaczenia na czym będzie spał, byle by było mu wygodnie; liczą się tu przede wszystkim Twoje względu estetyczne. Warto, aby legowisko było łatwe do czyszczenia i prania, dlatego dobrze jest poszukać takiego, ze ściąganą zewnętrzną powłoką.

Wyprawka dla psa – smakołyki i gryzaki

Warto zaopatrzyć się w smakołyki, którymi będziesz nagradzać swojego pupila oraz różnego rodzaju kości i gryzaki, które pozwolą rozładować mu „gryzące” zapędy. Dobrze sprawdzają się miękkie gryzaki typu suszone uszy czy podgardla, nie są one przyjazne dla nosa właściciela i nie bez powodu nazywane są potocznie „śmierdziuchami”, ale do wszystkiego można się przyzwyczaić. Oprócz tych przysmaków na rynku dostępnych jest wiele różnych ciastek, smakołyków czyszczących ząbki, itp.

Wyprawka dla psa – obroża i smycz

Wyprawka dla psa

Obroża

Koniecznie musisz zakupić obrożę i smycz. W przypadku obroży raczej nie warto inwestować w najdroższe modele, jeśli będziesz mieć szczeniaka – szczeniak szybko z niej wyrośnie. W przypadku szczeniaków lepiej dobrać obroże w ten sposób, aby można ją było regulować „w górę” – czyli zacząć zapiętej na ostatnią dziurkę i stopniowo, gdy szczeniak rośnie dostosowywać jej rozmiar.
Obroża powinna być lekka i wygodna dla psa, unikaj obroży metalowych – są one nieprzyjemne dla psiaka.

Jeśli chodzi o smycz to zazwyczaj najwygodniejsza będzie smycz automatyczna. Oczywiście smycz powinna być dobrana do wagi psa. Oczywiście możesz również kupić smycz tradycyjną. Przede wszystkim należy przetestować na ile będą starczać poszczególne modele smyczy i obroży, gdyż psy często lubią je przygryzać. Po jakimś czasie sam dopasujesz odpowiedni materiał i przedział cenowy. Warto też pomyśleć o zakupie kagańca, gdyż w niektórych miejscach w mieście i w czasie podróży transportem publicznym jest on niezbędny.

Wyprawka dla psa – zabawki

Warto zaopatrzyć się w smakołyki, którymi będziesz nagradzać swojego pupila.Pies musi rozładować swoją energię, może to zrobić na Twojej ulubionej parze butów lub odpowiednio dobranych zabawkach. Polecamy to drugie wyjście. Ważne, aby psa od początku nakłaniać do zabawy zabawkami, co odpowiednio go uwarunkuje, zanim zasmakuje w niszczeniu przedmiotów. Dobrze będą sprawdzać się tu różnego rodzaju zabawki piszczące z lateksu, kule na smakołyki, piłki, sznury do przeciągania itp.

Wyprawka dla psa – witaminy i minerały

Niektóre rasy psów wymagają suplementacji – zwłaszcza w okresie wzrostu. Dobrze dobrane karmy w większości przypadków zapewnią psu witaminy i minerały, ale warto skonsultować się z hodowcą lub lekarzem weterynarii, czy dana rasa nie ma dodatkowych wymagań. Suplementacja może być również wskazana jeśli bierzesz psa ze schroniska, u takich zwierząt często występują niedobory. Dobrze może się sprawdzić w takim przypadku kompleksowa odżywka witaminowa np. odżywka witaminowa Salvikal.

Wyprawka dla psa – preparaty środowiskowe

Podobają ci się nasze artykuły? Polub nas na Facebooku.

Warto przejrzeć ofertę preparatów środowiskowych dla psów. Preparaty te są bardzo przydatne zwłaszcza w przypadku szczeniaków. Warto pomyśleć o środku odstraszającym przed obgryzaniu przedmiotów. Przydatne będą także środki do usuwania zapachów, szampon do mycia sierści, środek przeciwko pchłom i kleszczom, a także specjalne pieluchy pomagające nauczyć czystości szczeniaka.

Wyprawka dla psa – inne przydatne rzeczy

Lista pierwszych zakupów będzie kompletna, jeśli pomyślimy również o szczotce/grzebieniu do pielęgnacji sierści. Jeśli zdecydujemy się na samodzielne obcinanie pazurów warto zaopatrzyć się w profesjonalne cążki lub nożyczki do psich pazurów – znacznie ułatwiają one tego typu zabiegi. Zawczasu warto pomyśleć także o uzębieniu pupila. Wiele osób szczotkuje psom zęby, używa się w tym celu specjalnych past do psich zębów o szczoteczek dostosowanych do psów.

Lista produktów, które możesz zakupić dla swojego nowego towarzysza jest oczywiście dużo dłuższa, staraliśmy się w powyższym artykule wyszczególnić tylko te najważniejsze produkty. Po pewnym czasie sam będziesz najlepiej wiedział czego jeszcze potrzebuje twój psiak, a z czego możesz zrezygnować.

Share

Tagi: karma dla psaopieka nad psempielęgnacja psapiespsywyprawka dla psa

Może cię zainteresować także:

  • Zabawa z psem Zabawa z psem 17 Paź, 2012
  • Psia alergia Psia alergia 16 Sty, 2013
  • Skąd wziąć szczeniaka? Skąd wziąć szczeniaka? 31 maja, 2009
  • Wypadanie sierści u psów i kotó Wypadanie sierści u psów i kotów 16 Lut, 2009

18 Comments

  1. MilosnikPsow pisze:
    6 czerwca 2011 o 16:52

    Super artykuł dla osob zielonych w sprawach psow

    Odpowiedz
  2. justyneczka pisze:
    22 lipca 2013 o 18:04

    Ja już niedługo bendę szczęśliwą posiadaczką suni owczarka niemieckiego

    Odpowiedz
    • analfabetko pisze:
      5 stycznia 2017 o 21:49

      szkoda, że nie słownika ortograficznego

      Odpowiedz
      • nikt pisze:
        18 kwietnia 2020 o 14:44

        xDDDD kocham ten komentarz

        Odpowiedz
  3. amo pisze:
    28 lutego 2014 o 14:39

    To że najlepsze są rozsuwane smycze to wierutna bzdura. Uczą ciągnąć psa, a po przejściu na zwykłą smycz on będzie ciągnąć jak parowóz. To poważny błąd wychowawczy. Nie wolno stosować takiej smyczy przy szczeniaku – zwykła smycz daje poczucie bezpieczeństwa. Jednak jeśli kogoś nie przekonują moje argumenty i koniecznie się uprze, bardzo proszę dobrać smycz do wagi psa. Nie wolno kupować dla ratlerka smyczy dla labradora, argumentując, „że sobie pobiega”! Pamiętajmy: najdłuższa smycz to spuszczenie ze smyczy. Oczywiście najlepiej kupić jakąś ładniejszą smycz, dla mnie rzeczą śmieszną jest trzymanie yorka na czarnej flexi. A co to, pies musi mieć wieczną żałobę? Owszem, nie mówię żeby dla boksera kupować smycz ” w kfiatuśki”, ale jeśli mamy małego psiaka możemy śmiało zaszaleć :)Ja mam flexi czerwoną w białe grochy, do kompletu czerwoną obrożę z cyrkoniami(mam psa bolończyka ;D).
    Jeszcze mam do uwagę co do misek: potrzebne są cztery, nie dwie, jedna na suchą karmę, druga na puszki(oczywiście nie mówię o puszkach z tesco i całej reszcie, które są TRUCIZNĄ dla psa), trzecia na mięsko i czwarta na wodę. To tyle z mojej strony.

    Odpowiedz
  4. justyna pisze:
    25 grudnia 2014 o 00:23

    przy moim ukochanym 12 tygodniowym chihuahua doskonale spisał się termofor.Przytulał się do niego pod naszą nieobecność.Polecam posiadaczom malutkich szczeniaczków.

    Odpowiedz
  5. aish pisze:
    13 maja 2015 o 14:08

    Cztery miski dla psa? A to nie wiecie, ze psiak powienien byc karmiony wylacznie sucha karma dobrze zbilansowana ? i do tego preparaty w postaci tabletek [np arthrovet] na stawy itp?
    Czasem moze dostac zoltko z jajka i kawalek surowego miesa. Cztery miski dla psa…. no kto to slyszal
    chyba dla krolewskiego

    Odpowiedz
    • nie umiesz karmić psa pisze:
      18 kwietnia 2020 o 14:50

      naprawde krzywdzisz swojego pieska. Powinni ci go odebrać

      Odpowiedz
  6. aha pisze:
    6 lipca 2015 o 13:11

    Cztery miski dla psa ?! Śmiech na sali psu wystarcza dwie miski. York i czarna smycz to wcale nie jest śmieszne. Smycz to smycz kolor nie ma znaczenia ważne żeby utrzymywała psa. A i sama jesteś śmieszna pisząc o tych smyczach i miskach

    Odpowiedz
  7. pjs pisze:
    4 marca 2016 o 18:26

    Co tam u was słychać w tym tygodniu do mnie do znajomych to się cieszę bo mam za daleko mieszkasz tam i wszystkiego naj mniej lub urodzi się nie chce być w tym tygodniu to się w końcu na pewno będzie dobrze i slodkich snów

    Odpowiedz
  8. Kamila pisze:
    17 marca 2016 o 09:56

    No cztery miski to przesada! Trzeba będzie dodatkowy apartament organizować, żeby to wszystko się pomieściło! 😛 Mój pies ma podwójna piękna miseczkę z bowl&bone i wystarcza. Swoją drogą super łatwo się je myje więc wypróbujcie! :))

    Odpowiedz
  9. Tomek pisze:
    17 kwietnia 2016 o 12:19

    Jeśli chodzi o karmy, polecam karmy OBT. Są one jednymi z najlepszych na rynku.

    Pozdrawiam.

    Odpowiedz
    • Tomasz pisze:
      3 lipca 2016 o 11:39

      W pełni się z Tobą zgadzam. Nie zamieniłbym karmy tej marki na żadną inną.

      Odpowiedz
    • FIlip pisze:
      31 sierpnia 2016 o 11:24

      Dokładnie. Karmy OBT są bezkonkurencyjne.

      Odpowiedz
  10. Zwierzolub pisze:
    27 maja 2016 o 21:40

    Zgadzam się z tym , że piesek według mnie nie powinien mieć 4 misek :*
    To jest niekorzyść dla właściciela pupila .
    Mój pies nie przepada za suchą karmą :<
    Woli on karmę mokrą ( konserwy lub kiełbaski przeznaczone dla czworonogów . )
    Lubi także kości – zresztą tak jak każdy z piesków
    A także mleko z mlekiem . A czasem także zjada resztki z pozostałości obiadu .
    Oczywiście kości wyłącznie kurze , a resztki stosowne do żołądka .
    Dziękuje za rade użytkownika : Tomek
    Gdybyście mogli to proszę o imienia dla suczek .
    { Rasy : Pekińczyk
    { Długość : Dość krótkie
    { Wymagania : Nie chciałabym aby imię było imieniem dla psa , a nie człowieka 🙁
    Czekam na Odp
    Pozdro ;3

    Odpowiedz
  11. Zwierzolub pisze:
    27 maja 2016 o 21:41

    Mleko z * chlebem

    Odpowiedz
  12. Klara pisze:
    16 kwietnia 2020 o 17:17

    Według mnie to pieski a szczególnie małe powinny mieć zapewnione ja najlepsze standardy. Może cztery miski to za dużo ale na pewno powinny być dwie na wodę i na karmę. Rozciągana smycz według mnie jest nie najgorsza ale przez nią pies faktycznie może zacząć ciągnąć jak nie zostanie tego oduczony. Jest jeszcze jedna kwestia nów nabywcy często zastanawiają się czy kupić Szeli czy obroże ja odpowiadam że napewno SZELKI

    Odpowiedz
  13. Karolinka pisze:
    17 września 2020 o 09:32

    według mnie piesek potrzebuje dwoch misek, najlepiej takich na stojaku, nic sie nie brudzi i nie przesuwa, ja kupilam od nobledog i są świetne

    Odpowiedz

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Poprzedni wpis Wprowadzanie drugiego kota do domu
  • Następny wpis Mam psa… i co dalej? cz. 1
  • Sklep zoologiczny

    Koniecznie odwiedź także nasz Sklep zoologiczny gdzie kupisz karmy i akcesoria dla swojego pupila.
    sklep zoologiczny
  • Kategorie na portalu

    • Bez kategorii (3)
    • Koty (35)
      • Felietony o kotach (1)
      • Inne artykuły o kotach (6)
      • Kocie ABC dla początkujących (18)
      • Koty dla początkujących (21)
      • Opieka nad kotem i jego pielęgnacja (13)
      • Wychowanie kota (3)
      • Zdrowie kotów (13)
      • Żywienie kotów (10)
    • Małe zwierzęta (3)
      • Myszy (2)
    • Psy (37)
      • Felietony z psami w tle (2)
      • Inne artykuły o psach (2)
      • Opieka nad psem i pielęgnacja (19)
      • Psy dla początkujących (24)
      • Wychowanie i tresura psa (10)
      • Zdrowie psów (17)
      • Żywienie psów (8)
  • Najnowsze wpisy

    • Jak bardzo aktywny powinien być pies?
    • Alergia u kota – wprowadzenie
    • Jak bawić się z kotem
    • Pies wegetarianin czy to możliwe?
    • Kot wegetarianin?
  • Najnowsze komentarze

    • fef o Pielęgnacja kociej sierści
    • fef o Pielęgnacja kociej sierści
    • fef o Pielęgnacja kociej sierści
    • Basia o Żywienie kotów – podstawy
    • Sophia Malter o Oseski – jak odkarmić porzuconego kociaka
  • Kanały RSS

    • Najnowsze artykuły
    • Najnowsze komentarze

© Copyright 2022 Portal zoologiczny Zwierzakowo.pl. Typegrid Theme by WPBandit.