Koty, psy, fretki, chomiki bez tajemnic

Sklep zoologiczny // Portal zoologiczny » Koty » Zdrowie kotów » Zestawienie diet dla zwierząt chorych

Zestawienie diet dla zwierząt chorych

17
  • przez Portal Zwierzakowo.pl
  • opublikowano w Koty · Psy · Zdrowie kotów · Zdrowie psów · Żywienie kotów · Żywienie psów
  • — 12 Paź, 2010
diety weterynaryjne
Zestawienie diet dla zwierząt chorych

Bezpłatny newsletter - najnowsze artykuły w twojej skrzynce.

Diety weterynaryjne powinny być dobierane i przypisywane przez lekarza weterynarii, nie należy samodzielnie dobierać diety dla swojego pupila – warto o tym pamiętać przeglądając ofertę sklepów i lecznic zoologicznych. Na rynku mamy obecnie wiele diet dla zwierząt z różnymi schorzeniami. Poniżej prezentujemy zestawienie tych dostępnych w naszym sklepie.

Diety weterynaryjne Royal Canin

Najpopularniejsza marka diet dla zwierząt chorych. Karmy znane i lubiane przez opiekunów zwierzaków, a także cenione przez lekarzy weterynarii, często przypisywane na różne schorzenia naszych zwierzaków.

Diety weterynaryjne Trovet

Firma Trovet jest mniej znaną marką na rynku polskim; jest to jednak firma wyspecjalizowana wyłącznie w karmach dla zwierząt chorych. Wszystkie karmy Trovet produkowane są w Holandii.

Warto zwrócić uwagę na linię karm Trovet, gdyż mają bardzo wysoką jakość i nie są tak drogie jak inne produkty lecznicze.

Diety weterynaryjne Animonda

Producent karm Animonda jest znany z wysokiej jakości puszek dla psów i kotów. W swojej bogatej ofercie posiada jednak także produkty dla zwierząt chorych. W obecnej chwili linia karm weterynaryjnych ogranicza się jedynie od pokarmów mokrych celowanych do kilku najpopularniejszych schorzeń psów i kotów. W związku z ograniczoną ofertą puszki Animonda polecamy, jako urozmaicenie diety.

 

Schorzenia kotów

Schorzenie Karma
roblemy z drogami moczowymi Royal Canin Urinary, Royal Canin Urinary High Dilution, Royal Canin Moderate Calorie, Trovet Urinary Struvite ASD
Choroby nerek Royal Canin Renal, Trovet Renal RID
Odchudzanie Royal Canin Obesity, Trovet Weight&Diabetic WRD
Alergie i problemy z trawieniem Royal Canin Hypoallergenic, Royal Canin Sensitivity Control, Trovet Hypoallergenic w wersji z jagnięciną lub królikiem
Cukrzyca Royal Canin Diabetic, Trovet Weight&Diabetic WRD

 Schorzenia psów

Schorzenie Karma
Problemy z drogami moczowymi Royal Canin Urinary, Royal Canin Urinary Low Purine, Trovet Urinary Struvite ASD, Trovet Renal&Oxalate
Choroby nerek Royal Canin Renal, Trovet Renal&Oxalate
Odchudzanie Royal Canin Obesity, Trovet Weight&Diabetic
Alergie i problemy z trawieniem  Royal Canin Hypoallergenic, Royal Canin Sensitivity Control, Trovet Intestinal DPD, Trovet Hypoallergenic w wersji z królikiem, jagnięciną lub dziczyzną
Problemy ze stawami  Royal Canin Mobility

Podobają ci się nasze artykuły? Polub nas na Facebooku.

Share

Tagi: diety weterynaryjnekarma dla kotakarma dla psakarmy weterynaryjneżywienie kotażywienie psa

Może cię zainteresować także:

  • Jak przygotować psa do zimy? Jak przygotować psa do zimy? 17 Gru, 2012
  • Pies czy kot - jak wybrać zwierzaka Pies czy kot – jak wybrać zwierzaka 17 Lut, 2009
  • Wychowanie psa Mam psa… i co dalej? cz. 1 8 Kwi, 2009
  • Żywienie kotów kastrowanych i sterylizowanych Żywienie kotów kastrowanych i sterylizowanych 10 maja, 2009

17 Comments

  1. Fatalka pisze:
    15 maja 2011 o 15:35

    Jestem bardzo wdzięczna za ten artykuł oraz troskę o portfele właścicieli chorych zwierząt. Mój pies ma problemy trawienne i weterynarz zalecił mu karmę Royal Canin Intestinal. Czy są jakieś odpowiedniki dla tej karmy, które można kupić przez internet?

    Odpowiedz
  2. zdegustowana pisze:
    24 grudnia 2011 o 13:55

    bardzo dobrze że zostały wycofane diety weterynaryjne firmy Royal canin i mam nadzieje ze inne firmy pojda w ich slady
    pisanie że firma nie bierze pod uwage dobra chorych zwierząt jest nieprzyzwoite- karma taka ma być zlecana przez lekarza weterynarii i dobrana ze wzgledu na chorobe a nie jak to zwykle bywa ,że własciciele ustalaja że mojej kolezanki pies brał a miał takie same objawy i sami stosują karmę
    potem kiedy sie okazuje ,że stan zwierzecia sie pogarsza to jest lament i płacze

    Odpowiedz
  3. AniaPytko pisze:
    11 stycznia 2012 o 13:53

    Akurat w zwierzakowie diety Royala obecnie wróciły do oferty. Jeśli chodzi o dostępność to lecznice również sprzedają karmy bez konsultacji. Np. w Poznaniu na Mieszka kupowałam karmę dla nerkowców i nigdy mnie nikt nie pytał, czy mój kot jest chory. Ot pani podawała mi to, co chciałam. W zwierzakowie przynajmniej jest informacja o tym, że karma ta nie powinna być podawana na własną rękę.
    Jak niewiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. W lecznicy na Mieszka płacę ponad 15zł więcej niż w Zwierzakowie, a do tego jeszcze muszę sama tam jechać. Weterynarze po prostu zdzierają na tych karmach niemiłosiernie i żerują na tym, że nie ma możliwości kupienia ich gdzie indziej. Sama podpisywałam petycję do Royala aby nie wycofywali tych karm z internetu swego czasu, ale wtedy nic to nie dało.

    Odpowiedz
  4. joankaa pisze:
    29 stycznia 2012 o 21:27

    Moje suki maja juz od dłuższego czasu problemy z wątrobą. Jedzą Royal Canin Hepatic, nie narzekaja i jest to skuteczne- wyniki sie ustabilizowały. Jednak jedna z suk ma już 10 lat więc nie wiem czy nie powiinna jeść jednak inaczej zbilansowanej karmy… zwłaszca , że obie strasznie zrobiły się głodomorowate i mają niepotrzebny zapas sadełka:/ CXhciałabym sie tego pozbyć ale nie wiem co można im podać bez szkody dla wątroby- karmy light czy obesity maja dużo białka, które własnie eliminowaliśmy zastępując je sojowym w hepatic. Może ktoś ma jakąs radę?

    Odpowiedz
  5. Paweł pisze:
    30 stycznia 2012 o 12:38

    Co do zasadności podawania karmy weterynaryjnej i jej zmiany powinien wypowiadać się twój wet. Natomiast jeśli chodzi o kaloryczność to najlepiej sprawdza się odważanie karmy na każdy dzień + odpowiednia dawka ruchu. Częstym błędem jest podawanie zwierzakowi takiej ilości karmy jaką sam zjada – w takim wypadku będzie tył na każdej karmie jeśli ma takie tendencje. Zacznij odważać dokładne porcje dla każdej pani osobno i pilnuj aby sobie nawzajem nie podjadały, a masa na pewno się wyrówna do odpowiedniego poziomu 😉 Minus jest taki, że trzeba być twardym i nie czułym na socjotechniczne sztuczki, które psiaki będą stosować 😉

    Odpowiedz
    • Ania pisze:
      2 września 2019 o 17:44

      A co poradzić jeżeli kotu z przewlekla chorobą nerek tak puchną łapy że ciężko jej chodzić??

      Odpowiedz
  6. joankaa pisze:
    1 lutego 2012 o 18:11

    Odważanie karmy jest od zawsze, podjadanie też kontrolowane. Ruszają sie sporo, zwłaszcza mała, bo ma jakies psie adhd chyba. I nawet jeśli ja uwierzę, że głodne nie są , to mała i tak płacze, jęczy i szczeka, kwadrans, pół godziny, godzinę, bez końca… Lokatora nie ma, obie sa regularnie odrobaczane. Może jednak za mało kaloryczne jedzenie? sama juz nie wiem…

    Odpowiedz
  7. PaulaS pisze:
    3 października 2012 o 19:49

    Nasz kotek miewa problemy z za wysokim poziomem amoniaku we krwi. Powinien więc być na diecie niskobiałkowej. Ostatnio jednak w moczu wykryto kryszt.trójfosfor.am-magnez ,Pani doktor zaleciła weterynaryjną karmę nerkową (która zawiera w składzie wysoki poziom białka)
    Jak pogodzić obie diety ? Jaką więc karmę powinnam dawać kotkowi ?Proszę o radę. Bardzo będę wdzięczna.

    Odpowiedz
  8. zwierzakowo.pl pisze:
    5 października 2012 o 11:43

    PaulaS dietę i sposób leczenia trzeba koniecznie skonsultować z prowadzącym lekarzem weterynarii, on zna wyniki badań oraz typ schodzenia. Koniecznie porozmawiaj z weterynarzem, tylko on może zalecić prawidłowe postępowanie – zarówno leczenie, jak i dietę dla Twojego kotka. Życzymy pupilowi zdrowia!

    Odpowiedz
  9. kaluczi pisze:
    17 grudnia 2013 o 12:55

    Mój kot cierpi na alergię pokarmową i długo szukałam dla niego odpowiedniej karmy. Nasz weterynarz polecił TROVET z jagnieciną i muszę powiedzieć że karma jest rewelacyjna. Swędzenie ustało, strupki zniknęły i kot wygląda jak nowy w niecałe 2 tygodnie. Nie polecam Royala karmy drogie a skład taki sobie.

    Odpowiedz
  10. wilczek21 pisze:
    12 lutego 2014 o 21:26

    Witam
    Mam problem z moja kotką i nie wiem już co mam robić. Kotka ma teraz 7 miesięcy. od jakiegoś czasu karmię ją już suchym jedzonkiem (Purina) i w sosie („Felix”Purina). Wszystko było dobrze, w tym czasie przeprowadziliśmy się do Anglii. i przez jakiś czas nie narzekała na jedzonko. Jednak niedawno zauważyłam że strasznie nieprzyjemnie pachnie jej z pyszczka. I nie bardzo chce jeść mokre jedzenie. Zadzwoniłam do weterynarza, powiedział mi że może to być spowodowane wypadaniem zębów. No i rzeczywiście zaczęłam jej przecierać pyszczek woda utleniona i na jakiś czas wszystko jej przeszło. Minął już jakiś i znów nie che jeść mokrego jedzonka, starałam się jej zmieniać firmy itd. Jednak nadal chce jeść tylko suche chrupki. Dzisiaj dopatrzyłam się że ma łupież i znów ma problemy z oddechem. Z tego co wiem to nie jest to dobry znak. I odpowiada za to kocia dieta. I nie bardzo wiem co mam zrobić. Czy powinnam przestawić ją na samo suche jedzenie tak jak sobie wybrała (kotka pije dużo wody). Czy problem leży gdzieś indziej ??? proszę o jakieś konkretne podpowiedzi.

    Odpowiedz
  11. sylvik pisze:
    10 maja 2014 o 00:24

    Nasz Ragdoll po przeprowadzce od poprzednich wlascicieli przestal jesc mieso, ktore zawsze jadl. Aby mu ulatwic aklimatyzacje dalam mu chrupki, ktorymi sie zajada! Probowalam dawac mu inne rodzaje mokrej karmy ale pojawily sie biegunki. Po wyprobowaniu rowniez innych chrupek sytuacja sie nie ustabilizowala. Do tego nawet po odrobaczeniu kot sie drapie. wyladowalismy wiec z nim u weterynarza. Kot dostal karme weterynaryjna RC sensitive, bo ma podejrzenie wrazliwego zoladka albo alergii…. Wet powiedzial jednak, ze nie ma problemu jesli bedzie on jadl wylacznie sucha karme (mimo ze wczesniej jadl wylacznie mokra). Musi duzo pic i tyle. Co do zapachu z pyszczka zaobserwowalam jego brak u kota zywionego tylko surowym miesem a w momencie gdy zaczal jesc chrupki pachnie juz mniej przyjemnie…. Ps. nasz kot ma tez zapalenie dziasel. Dostalismy od weta paste do zebow dla kota i polecenie ich mycia!

    Odpowiedz
  12. new balance shoes pisze:
    9 sierpnia 2015 o 12:01

    new balanceu

    Odpowiedz
  13. Jacek pisze:
    21 czerwca 2017 o 10:25

    ja polecam karmy oven baked tradition – wysoka jakość składników 🙂

    Odpowiedz
  14. Grażyna pisze:
    21 kwietnia 2019 o 22:45

    A co zrobić gdy pies powinien a nie chce jeść karmy? Zalecana to RC Renal. Nawet jak zje raz to potem już nie chce. Inna sprawa ze te karmy zwyczajnie śmierdzą. Nie wiem który składnik daje taki obrzydliwy zapach ale biorąc pod uwagę wyostrzony nos psa to nie dziwie sie ze możnanie chcieć tego jeść

    Odpowiedz
  15. indeliblepepperoni pisze:
    6 lutego 2020 o 14:41

    Karmy Trovet są moim zdaniem świetne jeśli chodzi o wszelkie karmy weterynaryjne. Mój pies się dosłownie nimi zajada.

    Odpowiedz
  16. Paulina pisze:
    4 marca 2020 o 23:14

    Moim zdaniem podstawą jest zdrowa karma z zbilansowanym składem – taka jest karma 77, podaję ją mojemu alergikowi, który nie toleruje zbóż.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Poprzedni wpis Szczepienia psów
  • Następny wpis Jak żywić psy ras mini i małych?
  • Sklep zoologiczny

    Koniecznie odwiedź także nasz Sklep zoologiczny gdzie kupisz karmy i akcesoria dla swojego pupila.
    sklep zoologiczny
  • Kategorie na portalu

    • Bez kategorii (3)
    • Koty (35)
      • Felietony o kotach (1)
      • Inne artykuły o kotach (6)
      • Kocie ABC dla początkujących (18)
      • Koty dla początkujących (21)
      • Opieka nad kotem i jego pielęgnacja (13)
      • Wychowanie kota (3)
      • Zdrowie kotów (13)
      • Żywienie kotów (10)
    • Małe zwierzęta (3)
      • Myszy (2)
    • Psy (37)
      • Felietony z psami w tle (2)
      • Inne artykuły o psach (2)
      • Opieka nad psem i pielęgnacja (19)
      • Psy dla początkujących (24)
      • Wychowanie i tresura psa (10)
      • Zdrowie psów (17)
      • Żywienie psów (8)
  • Najnowsze wpisy

    • Jak bardzo aktywny powinien być pies?
    • Alergia u kota – wprowadzenie
    • Jak bawić się z kotem
    • Pies wegetarianin czy to możliwe?
    • Kot wegetarianin?
  • Najnowsze komentarze

    • fef o Pielęgnacja kociej sierści
    • fef o Pielęgnacja kociej sierści
    • fef o Pielęgnacja kociej sierści
    • Basia o Żywienie kotów – podstawy
    • Sophia Malter o Oseski – jak odkarmić porzuconego kociaka
  • Kanały RSS

    • Najnowsze artykuły
    • Najnowsze komentarze

© Copyright 2022 Portal zoologiczny Zwierzakowo.pl. Typegrid Theme by WPBandit.