Vet Life Struvite Feline Zobacz większe

Vet Life Struvite Feline ( Karmy weterynaryjne dla kota )

Dietetyczna karma dla kotów, stworzona z myślą o rozpuszczaniu kamieni struwitowych.

czytaj cały opis

23,82 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź

Ten produkt nie jest już dostępny w sprzedaży

Przejdź do kategorii: Karma urinary dla kotaOpis produktu

Farmina Vet Life Struvite – to dietetyczna karma dla kotów, która zakwasza mocz i pomaga w rozpuszczaniu kamieni struwitowych. Dzięki niskiemu stężeniu białek, wapnia, fosforu i magnezu, w organizmie kota powstaje środowisko niesprzyjające gromadzeniu się kryształów. Ponadto karma zawiera dodatek DL-metioniny, która wytwarza i utrzymuje kwaśne pH, które pomaga w rozpuszczaniu kryształów i uniemożliwia formowanie się nowych struwitów. Dodatkowo stwarza niesprzyjające środowisko do rozprzestrzeniania się bakterii.

Stosowanie: Przed rozpoczęciem oraz przed wydłużeniem okresu stosowania zaleca się konsultację z lekarzem weterynarii. Zalecany okres stosowania: od 5 do 12 tygodni w przypadku rozpuszczania kamieni struwitowych. Ilości karmy podane w tabeli mają charakter czysto orientacyjny i należy je dostosowywać w zależności od pożądanej docelowej masy ciała zwierzęcia. Dawkę można podzielić na kilka posiłków w ciągu dnia. Należy zapewnić kotu stały dostęp do czystej i świeżej wody.

Skład

Gluten kukurydziany, ryż, mączka z kurczaka, kukurydza, tłuszcz zwierzęcy, hydrolizowane białka zwierzęce, suszone pełne jaja, olej rybi, mączka rybna, chlorek potasu, olej roślinny, węglan wapnia, inulina, fruktooligosacharydy, mannanooligosacharydy, chlorek sodu. Źródło białka: gluten kukurydziany, mączka z kurczaka, hydrolizowane białka z kurczaka i ryby, jaja, ryba. Zakwaszacz moczu: DL-metionina (7g/kg).

Analiza składu

Wilgotność 8%; białka 34%; oleje i tłuszcze 16%; błonnik 0,9%; popiół 5,9%; wapń 0,8%; fosfor 0,6%; sód 0,26%; potas 0,45%; magnez 0,06%; chlorki 0,95%; siarczan 0,040%; kwasy tłuszczowe Omega-3 0,4%; kwasy tłuszczowe Omega-6 3,1%; EPA 0,1%; DHA 0,15%. Wartość energetyczna: 3782 Kcal/kg – 15,8 MJ/kg.

Główne cechy


Producent Vet Life
jakość korzystny
rodzaj schorzenia kamienie, struwity, drogi moczowe
rodzaj karmy weterynaryjnej karma sucha

Skład karmy Vet Life Struvite Feline

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

gluten kukurydziany, ryż, suszony kurczak, owies zwyczajny, tłuszcz zwierzęcy, hydrolizat białka zwierzęcego, suszone całe jaja, olej rybny, mączka rybna, chlorek potasu, olej roślinny, węglan wapnia, inulina, fruktooligosacharydy, mannooligosacharydy, chlorek sodu.

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Vet Life Struvite Feline to gluten kukurydziany. Gluten kukurydziany stanowi dodatek do karmy i może powodować uczulenie u kotów cierpiących na alergie pokarmowe. Jest ciężkostrawny, przez co nie sprawdzi się w żywieniu kotów wrażliwych. Dostarcza głównie węglowodanów, które są jednak dla kota trudne do strawienia i mogą wpływać na przyrost wagi.

Drugi punkt na liście składników to ryż. Ryż to coraz popularniejszy dodatek do żywienia kotów. Jego rolą jest głównie dostarczanie łatwych do strawienia i dość dobrze przyswajalnych węglowodanów. Ryż posiada niski indeks glikemiczny, dlatego sprawdza się w żywieniu kotów chorych na cukrzycę.

Karma Vet Life Struvite Feline na kolejnej pozycji ma suszony kurczak. Kurczak w formie suszonej stanowi bogate, dobre źródło wysoko przyswajalnych białek zwierzęcych. Nadaje się dla zwierząt wrażliwych. W niektórych przypadkach może powodować alergie. W tym przypadku trzeba mieć na uwadze, że do produkcji karmy użyto całego kurczaka, a nie tylko jego mięsa.

Kolejny składnik w tej karmie to owies zwyczajny.

tłuszcz zwierzęcy to kolejna pozycja składu karmy Vet Life Struvite Feline. Tłuszcz zwierzęcy, w odróżnieniu do roślinnego, jest niezbędny w kociej diecie. Warto jednak, aby jego pochodzenie było zupełnie znane. W przypadku "tłuszczu zwierzęcego" nie sposób określić, z jakiego gatunku zwierzęcia pochodzi oraz czy jest wysokiej jakości.

Karma Vet Life Struvite Feline na szóstym miejscu składu ma hydrolizat białka zwierzęcego. Hydrolizat białka zwierzęcego to jedna z najlepiej przyswajalnych form, w których białko zwierzęce występuje w karmach. Przez brak niepotrzebnych substancji nie wywołuje alergii. Jedynym minusem jest brak określenia, z jakiego gatunku i jakich części zwierzęcia zostało wyodrębnione białko.

suszone całe jaja to siódma pozycja na liście składników karmy..

olej rybny to ósma składowa karmy Vet Life Struvite Feline.

Analiza składu karmy Vet Life Struvite Feline

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 34.00%
oleje i tłuszcze surowe 16.00%
włókno surowe 0.90%
popiół surowy 5.90%
wapń 0.80%
fosfor 0.60%
sód 0.26%
potas 0.45%
magnez 0.06%
chlorki 0.95%
siarka 0.40%
omega-6 3.10%
omega-3 0.40%
EPA i DHA 0.25%

Dodatki dietetyczne

witamina A 15000.00IU/kg
witamina D3 600.00IU/kg
witamina E 550.00mg/kg
witamina C 250.00mg/kg
witamina B3 125.00mg/kg
kwas pantotenowy 42.00mg/kg
witamina B2 17.00mg/kg
Witamina B6 7.00mg/kg
witamina B1 8.00mg/kg
kwas foliowy 1.30mg/kg
Witamina B12 0.08mg/kg
chlorek choliny 1900.00mg/kg
Beta-karoten 1.50mg/kg
cynk 725.00mg/kg
mangan 385.00mg/kg
żelazo 185.00mg/kg
miedź 60.00mg/kg
selen 60.00mg/kg
bezwodny jodan wapnia 2.40mg/kg
Dl-metionina 7000.00mg/kg
tauryna 2000.00mg/kg
L-karnityna 250.00mg/kg
L-lizyna 1000.00mg/kg
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

świetna karma,sprawdziła się u mojego brytyjczyka:)mimo że weterynarz zalecał inną, ja wybrałam tę choć ciężko ją dostać.Drugi rok mamy spokój a kupuję 2kg i po zjedzeniu całej zamieniam na :nie weterynaryjną z -3 mce a potem znów struwit:)

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Vet Life Struvite Feline

Vet Life Struvite Feline

Dietetyczna karma dla kotów, stworzona z myślą o rozpuszczaniu kamieni struwitowych.