Trovet Feline Weight&Diabetic WRD Zobacz większe

Trovet Feline Weight&Diabetic WRD ( Karmy weterynaryjne dla kota )

Karma przeznaczona dla kotów cierpiących na otyłość (redukcja wagi) oraz dla kotów chorych na cukrzycę oraz problemami z otyłością, zawierająca drób i ryż.

czytaj cały opis

24,79 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Zastosowania: Cukrzyca, Nadwaga / Otyłość, Zaparcia

Kompozycja diety Trovet Weight&Diabetic WRD pozwala na ograniczenie masy ciała kota przy jednoczenym zapewnieniu mu odpowiedniej ilości substancji pokarmowych. Właściwości karmy sprawiają, że może ona być również stosowana u kotów cierpiących na cukrzycę.

Trovet Feline Weight&Diabetic WRD pozwala na stopniowe obniżenie masy ciała kota. Wysoki poziom białka, umiarkowane stężenie włókna, podwyższony poziom witamin (gł. wit. A i B) oraz mikroelementów umożliwiają skuteczne i bezpieczne kontrolowanie masy ciała kota oraz utrzymywanie jej na optymalnym poziomie.

Karma może być stosowana miedzy innymi zamiast: Royal Canin Obesity, Royal Canin Diabetic

Główne cechy


Producent Trovet
jakość korzystny
rodzaj schorzenia cukrzyca, nadwaga
rodzaj karmy weterynaryjnej karma sucha

Skład karmy Trovet Weight&Diabetic Feline WRD

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

ryż, kukurydza, mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, ekstrakty białek roślinnych, ryby i pochodne ryb, celuloza, minerały, olej rybny, jaja oraz produkty pochodne z jaj.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to ryż. Ryż to atrakcyjna alternatywa dla zbożowego wypełnienia karmy dla kotów. Jest źródłem lekkostrawnych węglowodanów, które występują w nim w ograniczonej ilości, dzięki czemu nie powodują nadwagi. Ryż praktycznie nie wywołuje reakcji alergicznych.

kukurydza to druga składowa karmy Trovet Weight&Diabetic Feline WRD. Tani i popularny wypełniacz karmy. Niewskazany dla kotów wrażliwych ze względu na ciężkostrawność. Przez koty mniej niż połowa białek kukurydzy jest w jakikolwiek sposób trawiona i przyswajana. Zboże to ma sporo węglowodanów. Karmy z kukurydzą kot musi zjeść więcej niż tej bezzbożowej.

Karma Trovet Weight&Diabetic Feline WRD na kolejnej pozycji ma mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego. W takim składniku nie sposób stwierdzić, co jest dodane do karmy. Nie ma określenia, jaki gatunek mięsa jest źródłem białka ani jaka jest jego wartość procentowa w odniesieniu do całej karmy. Produkty pochodzenia zwierzęcego mogą być mało wartościowe w kociej diecie.

Kolejna, czwarta pozycja to ekstrakty białek roślinnych.

Kolejny komponent składu Trovet Weight&Diabetic Feline WRD to ryby i pochodne ryb. Ryby to źródło białka zwierzęcego, które dobrze się trawi i jest wskazane dla kociego organizmu. Zapewnia kwasy tłuszczowe nienasycone, wpływające pozytywnie na pracę układu krążenia czy wygląd skóry i sierści. Minusem jest brak określenia, jakie gatunki ryb wykorzystano oraz czym są ich pochodne.

Karma Trovet Weight&Diabetic Feline WRD na szóstym miejscu składu ma celuloza.

Kolejna, siódma składowa karmy to minerały. Dodatek pod postacią minerałów pozwala na zapewnienie kotu zbilansowanego, harmonijnego rozwoju, zwłaszcza na etapie dorastania. Z czasem minerały są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ich dodatek do karmy powoduje, że nie jest potrzebna dodatkowa suplementacja.

olej rybny to kolejna pozycja składu karmy Trovet Weight&Diabetic Feline WRD.

Analiza składu karmy Trovet Weight&Diabetic Feline WRD

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko 36.00%
tłuszcz 8.50%
włókna 4.50%
Popiół 7.00%
wapń 1.20%
fosfor 1.10%
sód 0.45%
potas 0.60%
magnez 0.08%
wilgotność 8.00%

Dodatki dietetyczne

witamina A 20000.00IU/kg
witamina D3 2000.00IU/kg
witamina E 110.00mg/kg

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

Karma porzadna, ale malo zjadliwa...

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Trovet Feline Weight&Diabetic WRD

Trovet Feline Weight&Diabetic WRD

Karma przeznaczona dla kotów cierpiących na otyłość (redukcja wagi) oraz dla kotów chorych na cukrzycę oraz problemami z otyłością, zawierająca drób i ryż.