Trovet Feline Urinary Struvite ASD Chicken&Rice Zobacz większe

Trovet Feline Urinary Struvite ASD Chicken&Rice ( Karmy weterynaryjne dla kota )

Wysokiej jakości holenderska karma weterynaryjna stosowana w walce z chorobami pęcherza i nerek u kotów, zawierająca mięso z kurczaka.

czytaj cały opis

23,82 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Trovet ASD (Anti Struvite Diet) to dieta weterynaryjna dla kotów cierpiących na schorzenia pęcherza moczowego. Dzięki składowi, który posiada obniżone ilości składników odpowiedzialnych za wytrącanie kryształów w moczu jest idealnym produktem dla kotów cierpiących na związane z tym schorzenia urologiczne (kamica fosforowo-amonowo-moczowa).

Dieta Trovet ASD zmiejsza stężenie w moczu magnezu, fosforu oraz wapnia. Zapobiega również wzrostowi stężenia mocznika i sprzyja utrzymaniu optymalnego ph moczu sprzyjającego rozbijaniu kryształów.

Dieta Trovet ASD jest odpowiednikiem karmy Royal Canin Urinary S/O oraz Hill's c/d i Hill's s/d

Skład:

Mielona kukurydza, mięso z kurcząt (40%), pszenica, jęczmień, tłuszcz zwierzęcy, olej sojowy, siarczan miedzi, siarczan żelaza, tlenek manganu, tlenek cynku, witaminy, suszone drożdże piwne.

Analiza składu:

białko 32%, tłuszcz 23%, włókno 1,5%, popiół 6,8%

Główne cechy


Producent Trovet
jakość korzystny
rodzaj schorzenia drogi moczowe, kamienie, struwity
rodzaj karmy weterynaryjnej karma sucha

Skład karmy Trovet Anti Struvite Feline ASD

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

ryż, kukurydza, Kurczak, tłuszcz drobiowy, gluten kukurydziany, minerały, drożdże, lecytyna.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to ryż. Ryż stanowi dość lekkostrawne wypełnienie karmy dla kotów i dobrą alternatywę dla składników zbożowych. Sprawdza się w żywieniu kotów wrażliwych. Zawiera nieduże ilości węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym, dzięki czemu nie powoduje nadwagi i nie wpływa na problemy z nerkami.

Karma Trovet Anti Struvite Feline ASD na kolejnej pozycji ma kukurydza. Kukurydza jest wypełniaczem karmy dla kotów, często obniżającym jakość żywienia. Może powodować alergie pokarmowe. Jest ciężkostrawna, dostarcza głównie węglowodanów oraz białka roślinnego - obie te substancje są trudne do przyswojenia dla kotów, stąd karma nie sprawdzi się u kotów wrażliwych.

Kolejny składnik w tej karmie to kurczak. Z jednej strony kurczak stanowi dobre źródło białka zwierzęcego, które jest łatwostrawne i wysoko przyswajalne. Z drugiej strony taki zapis składnika wskazuje na to, że w produkcji karmy użyto całego kurczaka, łącznie z wnętrznościami czy np. dziobem.

tłuszcz drobiowy to czwarta pozycja na liście składników karmy.. Tłuszcz drobiowy sprawdza się w karmach dla kota lepiej od tłuszczów pochodzenia rośinnego. Zapewnia niezbędne kwasy tłuszczowe, które potrzebne są dla zdrowia kota i zachodzących w organizmie procesów. Jednocześnie, nie wiadomo, z jakiego gatunku drobiu pozyskany został tłuszcz, co jest wadą.

Piąty ingredient składu karmy to gluten kukurydziany. Gluten kukurydziany często występuje w karmach dla kotów w roli dodatku i wypełniacza. Jest on substancją roślinną, która nie trawi się dobrze. Jest ciężkostrawny i zapewnia duże ilości źle przyswajalnych węglowodanów, co może wpływać na pojawienie się problemów z nerkami.

Szósty punkt na liście składników to minerały. Dodatek pod postacią minerałów pozwala na zapewnienie kotu zbilansowanego, harmonijnego rozwoju, zwłaszcza na etapie dorastania. Z czasem minerały są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ich dodatek do karmy powoduje, że nie jest potrzebna dodatkowa suplementacja.

Następna, siódma składowa karmy to drożdże. Drożdże to dodatek do kociej karmy, który ma pozytywny wpływ na cały organizm zwierzęcia. Dostarcza sporo protein wysokiej jakości i posiada dużą zawartość soli mineralnych oraz witaminy z grupy B. W pewnym stopniu drożdże działają również przeciwpchelnie.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to lecytyna.

Analiza składu karmy Trovet Anti Struvite Feline ASD

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko 32.00%
tłuszcz 23.00%
włókna 1.50%
Popiół 6.80%
wapń 1.00%
fosfor 1.00%
sód 0.60%
potas 0.60%
magnez 0.08%
wilgotność 8.00%

Dodatki dietetyczne

witamina A 20000.00IU/kg
witamina D3 2000.00IU/kg
witamina E 110.00mg/kg

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

Super

Wreszcie trafiłam na karme,którą moje koty pochłaniają z apetytem.Myślę ,że działa, bo ma razie problemów z pęcherzem nie ma.

Oceniający:
Oceń 

Nasze podeszły do karmy raczej sceptycznie - zjadły ale wolą inne. O samej karmie złego słowa nie powiem. Mucha nie siada.

Oceniający:
Oceń 

Stosuję zamiennie do karmy Royal-a, która w przeliczeniu na wydajność wychodzi znacznie drożej. Jedna i druga są chętnie "pochłaniane" przez kota (podobnie jak zwykłe karmy). Najważniejsze jest to, że dolegliwości związane z kamieniami to - dzięki tej karmie - przeszłość ;)

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Trovet Feline Urinary Struvite ASD Chicken&Rice

Trovet Feline Urinary Struvite ASD Chicken&Rice

Wysokiej jakości holenderska karma weterynaryjna stosowana w walce z chorobami pęcherza i nerek u kotów, zawierająca mięso z kurczaka.