Trovet Feline Renal&Oxalate RID Zobacz większe

Trovet Feline Renal&Oxalate RID ( Karmy weterynaryjne dla kota )

Dietetyczna karma lecznicza stosowana dla kotów dorosłych z niewydolnością nerek/kamicą szczawianową i cystynową a także dla kotów z chorobami serca czy wątroby.

czytaj cały opis

26,20 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź

Ten produkt nie jest już dostępny w sprzedaży

Przejdź do kategorii: Karma renal dla kotaOpis produktu

Zastosowania: Cystyny, Idiopatyczne zapalenie pęcherza moczowego (FIC - Feline Idiopathic Cystitis), Problemy z układem krążenia / sercem, Schorzenia nerek, Schorzenia wątroby, Kamica moczowa / szczawiany

Trovet Feline Renal&Oxalate RID to wysokiej jakości holenderska karma dla kotów cierpiących na schorzenia nerek, serca i wątroby. Specjalnie wyselekcjonowane składniki zapobiegają niekorzystnym zmianom metabolicznym spowodowanym niewydolnością nerek lub serca.Karma jest również stosowana w leczeniu kamicy szczawionowej, cystynowej i moczanowej.

Karma Trovet RID posiada obiżony poziom magnezu, fosforu i wapnia. Specjalnie dobrany poziom białka w karmie pozwala na zapewnienie nizbędnej ilości aminokwasów kotu przy jednoczesnym podtrzymaniu prawidłowej pracy nerek.

Dieta Trovet RID została wzbogacona o witaminy z grupy B co pozwala na spowolnienie choroby oraz łagodzenie występujących objawów.

Dzięki dodatkowi podnoszącemu ph moczu kota do wartości około ph 7 karma jest stosowana także w przypadku leczenia kwasicy metabolicznej oraz kamicy szczwianowej.

Karma może byś stosowana jako zastępnik między innymi: Royal Canin Renal

Stosowanie:

Karmę TROVET Renal & Oxalate RID należy stosować przynajmniej przez okres 6 miesięcy w celu uzyskania oczekiwanych efektów.

Po tym okresie może być wykorzystywana jako pełnowartośiowy pokarm dla kota do końca życia.

Przeciwwskazania:

  • Nie stosować dla kociąt
  • Koty w ciąży i karmiące
  • Koty z kamicą spowodowaną przez struwity

Skład:

Mięso wieprzowe, kukurydza, ryż, tłuszcz wołowy, olej słonecznikowy, pulpa buraczana, minerały i witaminy

Analiza:

Białko 25%, tłuszcz 23,5%, włókno 2,5%, popiół 5,5%

Główne cechy


Producent Trovet
jakość korzystny
rodzaj schorzenia kamienie, struwity, drogi moczowe, niewydolność nerek
rodzaj karmy weterynaryjnej karma sucha

Skład karmy Trovet Renal&Oxalate Feline RID

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

ryż, kukurydza, roślinne ekstrakty białkowe, tłuszcz drobiowy, mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, produkty pochodzenia roślinnego, minerały, drożdże, jaja oraz produkty pochodne z jaj.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to ryż. Ryż to atrakcyjna alternatywa dla zbożowego wypełnienia karmy dla kotów. Jest źródłem lekkostrawnych węglowodanów, które występują w nim w ograniczonej ilości, dzięki czemu nie powodują nadwagi. Ryż praktycznie nie wywołuje reakcji alergicznych.

kukurydza to druga pozycja na liście składników karmy.. Kukurydza stanowi dodatek i wypełnienie karmy dla kotów, które często obniża jakość karmy, zwłaszcza gdy jej dużo. Może powodować zaburzenia przyswajania treści pokarmowych jako że jest składnikiem trudnym do strawienia dla kociego organizmu. Powoduje reakcje alergiczne.

Następna, trzecia składowa karmy to roślinne ekstrakty białkowe. Organizm koci przyswaja w pełni białka zwierzęce, dlatego białko roślinne jest dla niego z zasady mniej wartościowe. Takie ekstrakty roślinne mogą być ciężkostrawne, a podawane w karmie na dłuższą metę będą powodować skutki uboczne w kondycji kota. Składnik ten podnosi ilość białka w analizie.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to tłuszcz drobiowy. Tłuszcz drobiowy dostarcza organizmowi kota niezbędnych kwasów tłuszczowych nasyconych, które regulują m.in. pracę układu nerwowego czy pokarmowego. Jednocześnie jednak, może pochodzić zarówno z kurczaka, jak i np. indyka - nie wiadomo do końca, jakiej jest jakości.

Kolejna, piąta składowa karmy to mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego. W takim składniku nie sposób stwierdzić, co jest dodane do karmy. Nie ma określenia, jaki gatunek mięsa jest źródłem białka ani jaka jest jego wartość procentowa w odniesieniu do całej karmy. Produkty pochodzenia zwierzęcego mogą być mało wartościowe w kociej diecie.

Karma Trovet Renal&Oxalate Feline RID na kolejnej pozycji ma produkty pochodzenia roślinnego.

minerały to siódma składowa karmy Trovet Renal&Oxalate Feline RID. Dodatek pod postacią minerałów pozwala na zapewnienie kotu zbilansowanego, harmonijnego rozwoju, zwłaszcza na etapie dorastania. Z czasem minerały są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ich dodatek do karmy powoduje, że nie jest potrzebna dodatkowa suplementacja.

Jako ósmy składnik składu karmy producent podaje drożdże. Drożdże to dodatek do kociej karmy, który ma pozytywny wpływ na cały organizm zwierzęcia. Dostarcza sporo protein wysokiej jakości i posiada dużą zawartość soli mineralnych oraz witaminy z grupy B. W pewnym stopniu drożdże działają również przeciwpchelnie.

Analiza składu karmy Trovet Renal&Oxalate Feline RID

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko 25.00%
tłuszcz 23.50%
włókno 2.50%
Popiół 5.50%
wapń 0.95%
fosfor 0.50%
sód 0.40%
potas 0.60%
magnez 0.07%
wilgotność 8.00%

Dodatki dietetyczne

witamina A 20000.00IU/kg
witamina D3 2000.00IU/kg
witamina E 100.00mg/kg

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

Jedyna sucha karma Renal, którą lubi mój kot. Do wyboru ma RC, Hills i Trovet - dwóch pierwszych nie tknął.

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Trovet Feline Renal&Oxalate RID

Trovet Feline Renal&Oxalate RID

Dietetyczna karma lecznicza stosowana dla kotów dorosłych z niewydolnością nerek/kamicą szczawianową i cystynową a także dla kotów z chorobami serca czy wątroby.