Trovet Feline Hypoallergenic RRD Rabbit&Rice Zobacz większe

Trovet Feline Hypoallergenic RRD Rabbit&Rice ( Karmy weterynaryjne dla kota )

Dietetyczna, lekkostrawna dieta dla kotów cierpiących na alergie pokarmowe, zawierająca mięso królika oraz ryż.

czytaj cały opis

23,87 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Zastosowania: Alergie i nietolerancja pokarmowa, Schorzenia skóry

Trovet Feline Hypoallergenic RRD Rabbit&Rice posiada jedynie dwa źródła białka: mięso królika i ryż, przez co jest bardzo łatwo przyswajalna i nie powoduje u kotów reakcji alergicznych. Skład karmy jest skomponowany tak, aby maksymalnie wyeliminować składniki najczeście odpowiedzialne za alergie tj. niektóre rodzaje mięsa (np. kurczak), produkty mleczne, soję czy przenicę.

Dieta Trovet RRD jest pokarmem pełnoporcjowym przygotowanym z produktów najwyższej jakości, o których wiadomo, że nie powodują alergii pokarmowej. Wysokiej jakości mięso z królika jest jedynym źródłem białka, natomiast węglowodany pochodzą wyłącznie z ryżu.

Dieta Trovet RRD nie zawiera produktów mlecznych, glutenu, laktozy, które mogą być przyczyną nietolerancji pokarmowej.

Trovet Hypoallergenic może być stosowana zamiast takich karm jak: Royal Canin Hypoallergenic, Royal Canin Sensitivity Control.

Stosowanie:

Zalecany czas na wykorzystania  to 3-8 tygodni. Po tym czasie można nadal podawać karmę RRD kotu bez obaw, stosując ją jako codzienny, pełnowartościowy pokarm.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na białka królika.

Skład:

mięso z królika ( pow. 40 % ), ryż , tłuszcz zwierzęcy , olej rybny, olej sojowy, minerały, witaminy, wysuszone drożdże piwne, przeciwutleniacze BHT i BHA. Nie zawiera sztucznych substancji koloryzujących, smakowych i zapachowych.

Analiza składu:

Białko 27%, tłuszcz 16%, włókno 1,5%, popiół 8,5%

Główne cechy


Producent Trovet
jakość korzystny
rodzaj schorzenia alegria, przewód pokarmowy
rodzaj karmy weterynaryjnej karma sucha

Skład karmy Trovet Hypoallergenic Rabbit Feline RRD

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

ryż, mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (królik), ekstrakty białek roślinnych, tłuszcz drobiowy, olej rybny, minerały, drożdże, produkty pochodzenia roślinnego.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to ryż. Ryż to coraz popularniejszy dodatek do żywienia kotów. Jego rolą jest głównie dostarczanie łatwych do strawienia i dość dobrze przyswajalnych węglowodanów. Ryż posiada niski indeks glikemiczny, dlatego sprawdza się w żywieniu kotów chorych na cukrzycę.

Drugi ingredient składu karmy to mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (królik). W takim składniku nie sposób stwierdzić, co jest dodane do karmy. Nie ma określenia, jaki gatunek mięsa jest źródłem białka ani jaka jest jego wartość procentowa w odniesieniu do całej karmy. Produkty pochodzenia zwierzęcego mogą być mało wartościowe w kociej diecie.

ekstrakty białek roślinnych to trzecia składowa karmy Trovet Hypoallergenic Rabbit Feline RRD.

Kolejny komponent składu Trovet Hypoallergenic Rabbit Feline RRD to tłuszcz drobiowy. Tłuszcz drobiowy sprawdza się w karmach dla kota lepiej od tłuszczów pochodzenia rośinnego. Zapewnia niezbędne kwasy tłuszczowe, które potrzebne są dla zdrowia kota i zachodzących w organizmie procesów. Jednocześnie, nie wiadomo, z jakiego gatunku drobiu pozyskany został tłuszcz, co jest wadą.

Karma Trovet Hypoallergenic Rabbit Feline RRD na piątym miejscu składu ma olej rybny.

Szósty punkt na liście składników to minerały. Dodatek pod postacią minerałów pozwala na zapewnienie kotu zbilansowanego, harmonijnego rozwoju, zwłaszcza na etapie dorastania. Z czasem minerały są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ich dodatek do karmy powoduje, że nie jest potrzebna dodatkowa suplementacja.

Kolejna, siódma pozycja to drożdże. Drożdże to dodatek do kociej karmy, który ma pozytywny wpływ na cały organizm zwierzęcia. Dostarcza sporo protein wysokiej jakości i posiada dużą zawartość soli mineralnych oraz witaminy z grupy B. W pewnym stopniu drożdże działają również przeciwpchelnie.

Następna, ósma składowa karmy to produkty pochodzenia roślinnego.

Analiza składu karmy Trovet Hypoallergenic Rabbit Feline RRD

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko 29.50%
tłuszcz 19.00%
włókna 1.50%
Popiół 8.00%
wapń 1.30%
fosfor 1.10%
sód 0.55%
potas 0.74%
magnez 0.06%
wilgotność 8.00%

Dodatki dietetyczne

witamina A 20000.00IU/kg
witamina D3 2000.00IU/kg
witamina E 200.00mg/kg

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

mój kot je tą i trainer fitness horse i początkowo jako alergik tylko te 2 mu pasowały. stan się bardzo poprawił co pozwoliła na odczulenie (udane) aczkolwiek dalej czasami mu tą karmę kupuję :) polecam!

Oceniający:
Oceń 

Bardzo dobra karma, działa lepiej niż inne dla alergików. Mój kot wypróbował wiele karm, teraz wreszcie odzyskuje sierść, którą sobie wydrapał stosując inne karmy

Oceniający:
Oceń 

Dobra karma wreszcie mój kot odzyskuje futro, które wydrapał sobie mimo stosowania innych karm dla alergików

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Trovet Feline Hypoallergenic RRD Rabbit&Rice

Trovet Feline Hypoallergenic RRD Rabbit&Rice

Dietetyczna, lekkostrawna dieta dla kotów cierpiących na alergie pokarmowe, zawierająca mięso królika oraz ryż.