Trovet Feline Hepatic HLD Zobacz większe

Trovet Feline Hepatic HLD ( Karmy weterynaryjne dla kota )

Wysokiej jakości holenderska karma lecznicza dla kotów z problemami z trawieniem, schorzeniami jelit oraz chorobą wątroby.

czytaj cały opis

23,82 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź

Ten produkt nie jest już dostępny w sprzedaży

Przejdź do kategorii: Karma hepatic dla kotaOpis produktu

Zastosowania: Alergie i nietolerancja pokarmowa, Schorzenia jelit, Schorzenia wątroby

Trovet Hepatic HLD to dieta lecznicza stosowana w leczeniu:

  • zaburzeń żołądkowo-jelitowych

  • chorób wątroby

  • chorób trzustki

  • zaburzeń wchłaniania pokarmu

Wyżej wymienione schorzenia wymagają aby dieta była łatwo przyswajalna i lekko strawna - tym własnie cechuje się karma Trovet Hepatic HLD. Kompozycja diety pozwala na zahamowanie procesu nieszczenia tkane trzustki i wątroby, a wysokiej jakości białka pozwalają na regenerację komórek.

Karma Trovet Hepatic HLD zawiera podwyższony poziom tauryn i L-Carnityny. Składniki karmy dostarczają również kwasów tłuszczowych niezbędnych dla regeneracji nabłonka jelit.

Stosowanie:

Zalecany okres dawkowania wynosi 6 miesięcy w przypadku niewydolności wątroby i 3-12 tygodni dla innych problemów żywieniowych.

Następnie może być podawana do końca życia jako pełnowartościowy pokarm.

Przeciwwskazania: Hiperlipidemia

Skład:

Mielona kukurydza, mięso z kurcząt (30%), ryż, owies, tłuszcz zwierzęcy, olej rybny, pulpa buraczana, cholina, lecytyna, siarczan miedzi, siarczan żelaza, tlenek manganu, tlenek cynku, witaminy, suszone drożdże piwne

Główne cechy


Producent Trovet
jakość korzystny
rodzaj schorzenia wątroba
rodzaj karmy weterynaryjnej karma sucha

Skład karmy Trovet Hepatic Feline HLD

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

ryż, kukurydza, mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, ekstrakty białek roślinnych, oleje i tłuszcze, minerały, produkty pochodzenia roślinnego, drożdże.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to ryż. Ryż stanowi obecnie dopuszczalny dodatek i wypełnienie karmy dla kotów. Jest lekkostrawny, nieźle - jak na składnik roślinny - się przyswaja, a jednocześnie zapewnia dostęp do niewielkiej ilości węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym. Sprawdza się przy kotach cierpiących na alergie.

Jako drugi składnik składu karmy producent podaje kukurydza. Kukurydza to źródło węglowodanów oraz białka roślinnego, które dla kotów jest trudne do strawienia oraz przyswojenia, a także mniej odżywcze od składników pochodzenia zwierzęcego. Z uwagi na swój charakter kukurydza może powodować reakcje alergiczne.

Karma Trovet Hepatic Feline HLD na kolejnej pozycji ma mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego. W takim składniku nie sposób stwierdzić, co jest dodane do karmy. Nie ma określenia, jaki gatunek mięsa jest źródłem białka ani jaka jest jego wartość procentowa w odniesieniu do całej karmy. Produkty pochodzenia zwierzęcego mogą być mało wartościowe w kociej diecie.

Kolejny składnik w tej karmie to ekstrakty białek roślinnych.

oleje i tłuszcze to kolejna pozycja składu karmy Trovet Hepatic Feline HLD. Oleje i tłuszcze to niezbędne składniki kociej diety. Stanowią doskonałe źródło energii i pozwalają utrzymać w formie cały organizm. Kwasy tłuszczowe nienasycone dodatkowo dbają o kocią wątrobę, sierść i skórę. Jedynym minusem jest brak uściślenia co do ich rodzaju.

Kolejna, szósta składowa karmy to minerały. Dodatek pod postacią minerałów pozwala na zapewnienie kotu zbilansowanego, harmonijnego rozwoju, zwłaszcza na etapie dorastania. Z czasem minerały są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ich dodatek do karmy powoduje, że nie jest potrzebna dodatkowa suplementacja.

produkty pochodzenia roślinnego to siódma pozycja na liście składników karmy..

Kolejny komponent składu Trovet Hepatic Feline HLD to drożdże. Drożdże to dodatek do kociej karmy, który ma pozytywny wpływ na cały organizm zwierzęcia. Dostarcza sporo protein wysokiej jakości i posiada dużą zawartość soli mineralnych oraz witaminy z grupy B. W pewnym stopniu drożdże działają również przeciwpchelnie.

Analiza składu karmy Trovet Hepatic Feline HLD

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko 30.50%
tłuszcz 15.00%
włókno 1.50%
Popiół 7.00%
wapń 1.10%
fosfor 0.90%
sód 0.65%
potas 0.87%
magnez 0.06%
wilgotność 8.00%

Dodatki dietetyczne

witamina A 20000.00IU/kg
witamina D3 2000.00IU/kg
witamina E 200.00mg/kg

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

Moja kotka ma chorą wątrobę. Odkąd je karmę tej firmy, ma bardzo dobre wyniki krwi oraz przybrała na wadze. Uważam, że jest lepiej przyswajalna i skuteczna od RC.

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Trovet Feline Hepatic HLD

Trovet Feline Hepatic HLD

Wysokiej jakości holenderska karma lecznicza dla kotów z problemami z trawieniem, schorzeniami jelit oraz chorobą wątroby.

Produkty powiązane