Trovet Canine Renal&Oxalate RID Zobacz większe

Trovet Canine Renal&Oxalate RID ( Karmy weterynaryjne dla psa )

Dietetyczna karma stworzona specjalnie dla dorosłych psów z niewydolnością nerek oraz przy problemach dróg moczowych, kamieniach szczawianowo-wapniowych.

czytaj cały opis

88,30 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź

Ten produkt nie jest już dostępny w sprzedaży

Przejdź do kategorii: Karma urinary dla psaOpis produktu

Trovet RID ( Renal Insufficiencie Diet) to wysokiej jakości karma weterynaryjna dla psów cierpiących na choroby nerek. Znajduje zastosowanie szczególnie jako dieta wspomagająca terapię psów cierpiących na przewlekłą niewydolność nerek. Karma ma podwyższoną smakowitość. Dieta nie zawiera sztucznych substancji barwiących, smakowych i zapachowych. Karma Trovet RID może być stosowana jako zamiennik dla karmy Royal Canin Renal

Skład

Mielona kukurydza, mięso z kurcząt ( pow. 30 % ), pszenica bezglutenowa, jęczmień, tłuszcz zwierzęcy, olej sojowy, pulpa buraczana, minerały, witaminy, wysuszone drożdże piwne, przeciwutleniacze BHT i BHA.

Analiza składu

Białka 10,50 %, Tłuszcz 12,50 % , Włókno 2,30 %, Popiół 6,20 %

Główne cechy


Producent Trovet
promocja korzystny pakiet
rodzaj schorzenia kamienie, struwity, niewydolność nerek
rodzaj karmy weterynaryjnej karma sucha

Skład karmy Trovet Renal&Oxalate RID Canine

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

kukurydza, ryż, oleje i tłuszcze, pulpa buraczana, minerały, kurczak, roślinne ekstrakty białkowe.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to kukurydza. Duża dawka kukurydzy w karmie dla psów sprzyja pojawianiu się nadwagi, jako że dostarcza do organizmu głównie węglowodanów o wysokim indeksie glikemicznym. Nie sprawdza się w karmach dla psów chorych na cukrzycę czy o wrażliwym układzie pokarmowym. Jest składnikiem mocno alergizującym.

Kolejny komponent składu Trovet Renal&Oxalate RID Canine to ryż. Ryż to lekkostrawne źródło węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym. Zdecydowanie sprawdza się w żywieniu psów wrażliwych. Nie powoduje alergii pokarmowych. Może być podawany nie tylko psom w różnym wieku, ale również cierpiącym na nadwagę czy cukrzycę.

Trzeci ingredient składu karmy to oleje i tłuszcze. Oleje i tłuszcze są niezbędne w diecie psa do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Zapisane jednak w takiej formie nie dają informacji o tym, czy pochodzą ze składników roślinnych, czy też zwierzęcych, co może mieć wpływ na ich jakość.

Jako czwarty składnik składu karmy producent podaje pulpa buraczana. Pulpa buraczana powinna być wyłącznie dodatkiem do żywienia psów. Wspiera ona w niedużych ilościach procesy odchudzania, a także może regulować poziom cukru u psów chorych na cukrzycę. Pozytywnie wpływa na trawienie pokarmu oraz wydalanie resztek.

Kolejna, piąta składowa karmy to minerały.

kurczak to szósta składowa karmy Trovet Renal&Oxalate RID Canine. Kurczak w karmie dla psa wykorzystywany jest powszechnie, przez co może powodować reakcje uczuleniowe u psich alergików. Jednocześnie, zapewnia źródło łatwostrawnych białek zwierzęcych, dzięki czemu sprawdza się przy żywieniu psów wrażliwych. W karmie użyto całego kurczaka.

Kolejny składnik w tej karmie to roślinne ekstrakty białkowe. Roślinne ekstrakty białkowe są dodatkami do psiej karmy, które podnoszą ogólny rachunek białka w analizie składu. Nie są źródłem dobrych, łatwych do trawienia protein. Białko roślinne jest mniej wartościowe dla psiego organizmu niż białko zwierzęce.

Analiza składu karmy Trovet Renal&Oxalate RID Canine

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko 11.50%
tłuszcz 17.00%
włókno 2.30%
popiół 5.00%
wapń 0.80%
fosfor 0.40%
sód 0.10%
potas 0.50%
magnez 0.13%
wilgotność 9.00%

Dodatki dietetyczne

witamina A 20000.00IU/kg
witamina D3 2000.00IU/kg
witamina E 200.00mg/kg
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

Karma bardzo ladnie pachnie.Moj pies ktory cierpi na niewydolnosc nerek uwielbia ja jesc.Polecam dla nerkowcow!

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Trovet Canine Renal&Oxalate RID

Trovet Canine Renal&Oxalate RID

Dietetyczna karma stworzona specjalnie dla dorosłych psów z niewydolnością nerek oraz przy problemach dróg moczowych, kamieniach szczawianowo-wapniowych.