Trovet Canine Hepatic HLD Zobacz większe

Trovet Canine Hepatic HLD ( Karmy weterynaryjne dla psa )

Specjalistyczna karma stosowana w przypadku psów z chorobami wątroby, przy niektórych schorzeniach trzustki oraz nietolerancji pokarmowej.

czytaj cały opis

Ocena: 

89,60 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Trovet Hepatic HLD (Highly Digestible Liverprotecting Diet) to dieta weterynaryjna dla psów cierpiących na:

  • schorzenia wątroby
  • schorzenia trzustki
  • schorzenia układu pokarmowego/alergie pokarmowe

Dzięki unikalnej kompozycji karma jest bardzo lekkostrawna i doskonale przyswajalna, dzięki czemu nie obciąża niepotrzebnie układu trawiennego. Podwyższona smakowitość karmy Trovet HLD sprawia, że trafia ona w gusta nawet wybrednych czworonogów.

Karma może byś stosowana zamiennie z Royal Canin Hepatic

Główne cechy


Producent Trovet
promocja korzystny pakiet
rodzaj schorzenia przewód pokarmowy, wątroba
rodzaj karmy weterynaryjnej karma sucha

Skład karmy Trovet Hepatic HLD Canine

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

kukurydza, ryż, mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, produkty pochodzenia roślinnego, oleje i tłuszcze, minerały, roślinne ekstrakty białkowe, drożdże, ryby i produkty rybne.

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Trovet Hepatic HLD Canine to kukurydza. Kukurydza to jeden z często spotykanych wypełniaczy w karmach dla psów. Jest źródłem kwasów Omega 6 oraz fosforu. W dużych ilościach może powodować alergię oraz wzmożoną aktywność psa i problemy ze snem. W diecie dostarcza przede wszystkim cukry proste.

ryż to druga pozycja na liście składników karmy.. Ryż to coraz bardziej popularne wypełnienie karm dla psów. Stosowane jest przede wszystkim w karmach dla psów cierpiących na alergie pokarmowe oraz posiadających wrażliwy układ pokarmowy. Dostarcza niewielkiej ilości węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym.

Następna, trzecia składowa karmy to mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego. Mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego stanowią źródło białka zwierzęcego, niezbędnego w diecie czworonoga. Jednocześnie jednak warto unikać takiego źródła protein - nie wiadomo, z jakiego gatunku mięsa ono pochodzi. Dodatkowo, może być otrzymywane z odpadków poubojowych czy mięsa gorszej jakości.

Kolejny komponent składu Trovet Hepatic HLD Canine to produkty pochodzenia roślinnego. Produkty pochodzenia roślinnego są zwykle wypełniaczem w karmie. Trudno mówić o ich pozytywnym wpływie na psi organizm, kiedy nie wiadomo, co konkretnie się w nich znajduje oraz jakie ma właściwości. Mogą to być zarówno resztki i nietrawione włókna, jak również produkty bogate w węglowodany.

Kolejny składnik w tej karmie to oleje i tłuszcze. Oleje i tłuszcze są niezbędne w diecie psa do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Zapisane jednak w takiej formie nie dają informacji o tym, czy pochodzą ze składników roślinnych, czy też zwierzęcych, co może mieć wpływ na ich jakość.

Karma Trovet Hepatic HLD Canine na kolejnej pozycji ma minerały.

Kolejna, siódma składowa karmy to roślinne ekstrakty białkowe. Roślinne ekstrakty białkowe są dodatkami do psiej karmy, które podnoszą ogólny rachunek białka w analizie składu. Nie są źródłem dobrych, łatwych do trawienia protein. Białko roślinne jest mniej wartościowe dla psiego organizmu niż białko zwierzęce.

Kolejna, ósma pozycja to drożdże.

Analiza składu karmy Trovet Hepatic HLD Canine

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko 27.00%
tłuszcz 17.00%
włókno 2.00%
popiół 6.00%
wapń 1.10%
fosfor 0.80%
sód 0.20%
potas 0.40%
magnez 0.10%
wilgotność 9.00%

Dodatki dietetyczne

witamina A 20000.00IU/kg
witamina D3 2000.00IU/kg
witamina E 200.00mg/kg
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Dodaj ocenę

Trovet Canine Hepatic HLD

Trovet Canine Hepatic HLD

Specjalistyczna karma stosowana w przypadku psów z chorobami wątroby, przy niektórych schorzeniach trzustki oraz nietolerancji pokarmowej.

Produkty powiązane