Super Benek Crystal Zobacz większe

Super Benek Crystal ( Żwirek dla kota )

Podłoże krzemionkowe pochłania koci mocz i nieprzyjemne zapachy; opakowanie starcza na 3 tygodnie.

czytaj cały opis

21,22 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź

Ten produkt nie jest już dostępny w sprzedaży

Przejdź do kategorii: Żwirek niezbrylający dla kotaOpis produktu

Super Benek Crystal jest podłożem dla zwierząt w postaci żelu krzemionkowego, który pochłania koci mocz wraz z nieprzyjemnymi zapachami oraz ewentualnymi bakteriami, a następnie odparowuje wodę.

Zalety:

- super lekki

- atrakcyjna cena

- całkowicie biodegradowalny

- usuwany drogą sanitarną

- super wydajny

- gwarantuje maksymalną higienę

- wyjatkowa łatwość stosowania (nie wymaga stałego dosypywania)

- estetyczny wygląd

Surowiec:

Żwirek Super BENEK Crystal charakteryzuje się wysoką czystością oraz skutecznością pochłaniania wilgoci i nieprzyjemnych zapachów. Właściwości te wynikają z mocno rozwiniętej powierzchni wewnętrznej żwirku oraz wysokiej porowatości (powyżej 80%). Procesowi pochłaniania wilgoci towarzyszy zmiana barwy żwirku. Najpierw bowiem kryształki matowieją, a następnie stają się żółte. Dzięki tej właściwości możliwe jest bieżące kontrolowanie zużycia żwirku. Żwirek ten jest syntetyczną amorficzną krzemionką (SiO2).

Stosowanie:

Zawartość opakowania wsypać do kuwety zachowując grubość warstwy rzędu 6 – 4cm. Żwirek Super BENEK Crystal nie zbryla się, lecz całkowicie pochłania dozowane do niego płyny, otaczając swymi ziarnami części stałe oraz neutralizując zapachy. Zaleca się na bieżąco usuwać zanieczyszczenia stałe. Płyny wchłaniane do wewnątrz ziaren żwirku częściowo odparowują bezzapachowo. Zawartość kuwety eksploatować:

- do widocznej zmiany barwy (żółty, matowy kolor świadczy o całkowitym zużyciu),

- do momentu gdy wyczuwalne są zapachy

* do czasu gdy ubytek żwirku w kuwecie wyniesie 2cm grubości

Przewidywany czas użytkowania jednego opakowania dla jednego kota wynosi 3 tygodnie.Zobacz także: Super Benek Crystal Lawendowy, Super Benek Compact Gwiezdny Pył

Główne cechy


Producent Super Benek
jakość premium
rekomendacje polecany przez zwierzakowo, bestseller
rodzaj żwirku dla kota niezbrylający, silikonowy
kuwety i podściółki podściółka

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

Jestem zadowolony ,bardzo wydajny i nie pozostawia nieprzyjemnych zapachów.

Oceniający:
Oceń 

Żwirki silikonowe są naprawdę fajne ja używam innej firmy Brylant jestem zadowolona, ale jedno radzę robić wszystkim którzy stosują silikonowe żwirki,przesiać zawsze przed wsypaniem do kuwety przez bardzo drobne sito po troszke az przesiejemy cały piasek, ja tak robię od pewnego czasu i moj kotek nie dusi się juz pyłem przy kopaniu ,ktory niestety powstaje najprawdopodobniej przy transporcie i przerzucaniu go.

Oceniający:
Oceń 

Kupiliśmy Benka w tym większym rozmiarze i ogólnie jesteśmy zadowoleni. Żwirek jest bardzo fajny w utrzymaniu aczkolwiek z wydajnością w porównaniu do tradycyjnych jest dużo słabiej.Jedna rzecz nas zastanawia - kotek ma dość często załzawione oczka i czytaliśmy, że to może być spowodowane pyleniem tego typu żwirku. Teraz chcemy kupić innej marki, żeby sprawdzić czy jest jakaś zmiana.

Oceniający:
Oceń 

Testowałliśmy już z kotem żwirki silikonowe różnych marek, ale teraz wiem, że nie będę szukać innych - Benka da się używać najdłużej, w porównaniu z innymi świetnie się sprawuje, jeśli chodzi o pochłanianie zapachów, no i bardzo przyzwoita cena.

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Super Benek Crystal

Super Benek Crystal

Podłoże krzemionkowe pochłania koci mocz i nieprzyjemne zapachy; opakowanie starcza na 3 tygodnie.