Sanabelle Light Zobacz większe

Sanabelle Light ( Karma dla kota sucha )

Karma sucha dla kotów dorosłych poniżej 8 roku życia; zbalansowany skład, wysoka zawartość kurczaka.

czytaj cały opis

14,70 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Przeznaczenie: koty dorosłe powyżej 1 roku życia; kastrowane, mające problemy z nadwagą, żyjące w domu.

Sanabelle Light ma znacznie zmniejszoną wartość energetyczną, dlatego też nadaje się szczególnie dla kotów, które ze względu na poziom swej aktywności lub też kastrację mają skłonność do nadwagi. Zwiększona ilość substancji balastowych (bogata w dietetyczny błonnik) powoduje wysoki stopień nasycenia, bez pobierania zbyt dużej ilości energii. Karma zapewnia tym samym bezpieczną utratę wagi. Odpowiednia ilość ruchu pomaga kotu utrzymać idealną wagę ciała i nie obciążać tym samym bez potrzebu kości, mięśni, stawów i ogranów wewnętrznych. Sanabelle Light nadaje się doskonale dla kotów domowych i kastrowanych z nadwagą. Najważniejsze właściwości: Zink - chelate - długotrwałe działanie na witalność, wzrok, skórę oraz sierść dzięki dodatkowi związku cynkowo-chelatowego i tauryny Omega 3 i omega 6 - wzmacnienie naturalnych sił obronne oraz poprawa kondycji sierści dzięki zrównoważonej zawartości kwasów omega 3 i omega 6 Hairball Passage System - system ułatwiający wydalenie kul sierści Stable Intestinal Flora - utrzymanie stabilnej flory bakteryjnej jelit i poprawienie trawienia Water-Transit-Agent - wspomaganie wchłaniania i wydalania wody Indoor - pomaga utrzymać idealną wagę kotów domowych.

Zobacz także: Sanabelle Adult Geflugel, Sanabelle Dental, Sanabelle Hair&Skin

Główne cechy


Producent Sanabelle
wiek kota dla dorosłych
jakość korzystny
rekomendacje polecany przez zwierzakowo
rodzaj karmy dla kota dla sterylizowanych , dla niewychodzących z domu , dla otyłych

Skład karmy Sanabelle Light

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

świeże mięso drobiowe, kukurydza, jęczmień, ryż, wątroba (suszona), sproszkowane ryby, ekstrakt z mięsa, błonnik, sproszkowane mięso, sproszkowane jaja, tłuszcz zwierzęcy, siemię lniane, pulpa buraczana, drożdże (suszone), oleje rybne, chlorek potasu, chlorek sodu, borówka brusznica (suszona), borówka czarna (suszona), ekstrakt z nowozelandzkich zielonych małży(0.25%), sproszkowana cykoria, kwiaty nagietka (suszone), ekstrakt z juki (suszony).

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Sanabelle Light to świeże mięso drobiowe. Mięso drobiowe jest dobrym źródłem białek zwierzęcych, które są wysoko przyswajalne i łatwostrawne dla kota. Niestety, trudno określić, jakie gatunki drobiu zostały wykorzystane w tej karmie. Jeśli składnik podany jest w formie świeżej, od jego udziału w składzie należy odjąć kilka procent.

kukurydza to druga pozycja na liście składników karmy.. Kukurydza to źródło węglowodanów oraz białka roślinnego, które dla kotów jest trudne do strawienia oraz przyswojenia, a także mniej odżywcze od składników pochodzenia zwierzęcego. Z uwagi na swój charakter kukurydza może powodować reakcje alergiczne.

Jako trzeci składnik składu karmy producent podaje jęczmień. Jęczmień stanowi roślinny, zbożowy wypełniacz karmy dla kota. Dostarcza węglowodanów o niskim wskaźniku glikemicznym, dzięki czemu jest lepszy niż np. pszenica. Może minimalizować reakcje alergiczne. W karmie dla kotów powinno go jednak być jak najmniej.

Kolejny składnik w tej karmie to ryż. Ryż to coraz popularniejszy dodatek do żywienia kotów. Jego rolą jest głównie dostarczanie łatwych do strawienia i dość dobrze przyswajalnych węglowodanów. Ryż posiada niski indeks glikemiczny, dlatego sprawdza się w żywieniu kotów chorych na cukrzycę.

Następna, piąta składowa karmy to wątroba (suszona). Wątroba suszona, jeśli stanowi niewielki dodatek do kociej karmy, może podnosić jej smakowitość. Co więcej, dostarcza do organizmu szereg korzystnych substancji, takich jak żelazo oraz witamina A. Poniekąd stanowi też źródło niewielkiej ilości białka zwierzęcego.

Kolejna, szósta pozycja to sproszkowane ryby. Sproszkowane ryby dostarczają do organizmu kota dobrze przyswajalnych białek, jak również nienasyconych kwasów tłuszczowych. Trudno mówić jednak o jakości składnika, gdy nie jest podane, z jakich gatunków ryb został wykonany. Warto mieć na uwadze, że zawarte w nim są całe ryby, nie tylko mięso.

ekstrakt z mięsa to siódma składowa karmy Sanabelle Light. Ekstrakt z mięsa jest dodatkiem do karmy, którego właściwości opierają się przede wszystkim na poprawie smaku podawanego pożywienia. Ekstrakt dodaje tłustości karmy, a także smakowitości, zachęcając kota do spożywania posiłku.

Karma Sanabelle Light na ósmym miejscu składu ma błonnik.

Analiza składu karmy Sanabelle Light

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 29.00%
tłuszcz surowy 9.50%
włókno pokarmowe 5.50%
popiół surowy 6.50%
wapń 0.95%
fosfor 0.80%
magnez 0.07%

Dodatki dietetyczne

witamina A 17500.00IU/kg
witamina D3 1500.00mg/kg
witamina E 150.00mg/kg
witamina B1 20.00mg/kg
witamina B2 20.00mg/kg
niacyna 80.00mg/kg
kwas foliowy 2.00mg/kg
tauryna 2000.00mg/kg
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

Karma wydaje mi się całkiem dobrej jakości, a kot nie ma nic przeciwko :)

Oceniający:
Oceń 

Moje wcinają aż miło się patrzy, polecam!

Oceniający:
Oceń 

Nie jestem przekonana do karm Boscha, wypróbowałam już dwa rodzaje i więcej nie zamierzam. Light ewidentnie moim kotom nie smakowała. Być może to kwestia gustu:)

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Sanabelle Light

Sanabelle Light

Karma sucha dla kotów dorosłych poniżej 8 roku życia; zbalansowany skład, wysoka zawartość kurczaka.