Sanabelle Dental Zobacz większe

Sanabelle Dental ( Karma dla kota sucha )

Karma sucha dla kotów dorosłych wspomagająca higienę jamy ustnej, idealnie nadaje się także dla kotów dużych ras; zbalansowany skład, wysoka zawartość kurczaka.

czytaj cały opis

20,19 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź

Ten produkt nie jest już dostępny w sprzedaży

Przejdź do kategorii: Sanabelle karma dla kotaOpis produktu

W pełni zbilansowana, kompletna, wysokojakościowa karma dla kotów dorosłych. Duże granulki zmuszają kota do dokładnego gryzienia karmy, co wspomaja higienę jamy ustnej. Karma jest także odpowiednia dla kotów dużych ras. Sanabelle Dental zawiera odpowiednio zbilansowane proporcje kwasów omega 3 i omega 6 odżywiających skórę i sierść. Witamina E chroni komórki przed starzeniem, karma została także wzbogacona o składnik ułatwiający tranzyt kul włosowych przez przewód pokarmowy kota. Jest łagodna dla jelit i żołądka oraz pomaga chronić układ moczowy przed jego chorobami. Zobacz także: Sanabelle Adult Geflugel, Sanabelle Adult Forelle, Sanabelle Hair&Skin

Skład karmy Sanabelle Dental

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

świeże mięso drobiowe, ryż, jęczmień, tłuszcz zwierzęcy, wątroba (suszona), mięso suszone i odtłuszczone, błonnik, sproszkowane ryby, sproszkowane jaja, siemię lniane, oleje rybne, drożdże (suszone), fosforan sodu, chlorek potasu, borówka brusznica (suszona), borówka czarna (suszona), ekstrakt z nowozelandzkich zielonych małży, sproszkowana cykoria, kwiaty nagietka (suszone), ekstrakt z juki (suszony).

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Sanabelle Dental to świeże mięso drobiowe. Mięso drobiowe jest dobrym źródłem białek zwierzęcych, które są wysoko przyswajalne i łatwostrawne dla kota. Niestety, trudno określić, jakie gatunki drobiu zostały wykorzystane w tej karmie. Jeśli składnik podany jest w formie świeżej, od jego udziału w składzie należy odjąć kilka procent.

Kolejny składnik w tej karmie to ryż. Jeden z popularnych składników stanowiących wypełnienie karmy. Preferowany w dobrych karmach dla kotów - jest lekkostrawny. Dodatkowo, posiada niski indeks glikemiczny oraz dostarcza niewielkiej ilości węglowodanów, co jest korzystne w kociej diecie.

jęczmień to trzecia składowa karmy Sanabelle Dental. Jęczmień stanowi roślinny, zbożowy wypełniacz karmy dla kota. Dostarcza węglowodanów o niskim wskaźniku glikemicznym, dzięki czemu jest lepszy niż np. pszenica. Może minimalizować reakcje alergiczne. W karmie dla kotów powinno go jednak być jak najmniej.

Karma Sanabelle Dental na kolejnej pozycji ma tłuszcz zwierzęcy. Tłuszcz zwierzęcy, w odróżnieniu do roślinnego, jest niezbędny w kociej diecie. Warto jednak, aby jego pochodzenie było zupełnie znane. W przypadku "tłuszczu zwierzęcego" nie sposób określić, z jakiego gatunku zwierzęcia pochodzi oraz czy jest wysokiej jakości.

Następna, piąta składowa karmy to wątroba (suszona). Wątroba suszona, jeśli stanowi niewielki dodatek do kociej karmy, może podnosić jej smakowitość. Co więcej, dostarcza do organizmu szereg korzystnych substancji, takich jak żelazo oraz witamina A. Poniekąd stanowi też źródło niewielkiej ilości białka zwierzęcego.

Kolejna, szósta składowa karmy to mięso suszone i odtłuszczone.

Kolejna, siódma pozycja to błonnik.

sproszkowane ryby to ósma pozycja na liście składników karmy.. Sproszkowane ryby dostarczają do organizmu kota dobrze przyswajalnych białek, jak również nienasyconych kwasów tłuszczowych. Trudno mówić jednak o jakości składnika, gdy nie jest podane, z jakich gatunków ryb został wykonany. Warto mieć na uwadze, że zawarte w nim są całe ryby, nie tylko mięso.

Analiza składu karmy Sanabelle Dental

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 30.50%
tłuszcz surowy 15.50%
włókno pokarmowe 6.00%
popiół surowy 7.50%
wapń 1.00%
fosfor 0.90%
magnez 0.08%

Dodatki dietetyczne

witamina A 25000.00IU/kg
witamina D3 1500.00IU/kg
witamina E 600.00mg/kg
witamina B1 20.00mg/kg
witamina B2 22.00mg/kg
niacyna 80.00mg/kg
kwas foliowy 2.00mg/kg
tauryna 2000.00mg/kg
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

Moje koty rozgryzają tą karmę i b. im smakuje....a co do skuteczności musimy jakiś czas poczekać,dopiero od tygodnia koty ją jedzą.

Oceniający:
Oceń 

Karma ma dość zadowalający skład,jednak kształt i wielkość chrupek pozostawiają trochę do życzenia.Chrupki płaskie,mają kształt takich jakby grzebyczków.Moim zdaniem są zbyt małe.Kot je łyka zamiast rozgryzać,co powoduje,że nie spełniają swojego zadania,nie czyszczą zebów z osadu,a to powinien być priorytet w karmie dental.Daję plus za smak,bo widzę,że kot naprawdę lubi ta karmę i bardzo chętnie ją je.Jednak nie spełniła ona moich oczekiwań,wrócę do innych karm typu dental,które naprawdę dbają o zęby kotków.

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Sanabelle Dental

Sanabelle Dental

Karma sucha dla kotów dorosłych wspomagająca higienę jamy ustnej, idealnie nadaje się także dla kotów dużych ras; zbalansowany skład, wysoka zawartość kurczaka.