Sanabelle Adult Struś Zobacz większe

Sanabelle Adult Struś ( Karma dla kota sucha )

Znakomita karma dla dorosłych kotów z mięsem strusia. Przeznaczona głównie dla mruczków przebywających w domu. Wzmacnia system immunologiczny.

14,99 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź

Ten produkt nie jest już dostępny w sprzedaży

Przejdź do kategorii: Sanabelle karma dla kotaGłówne cechy


Producent Sanabelle
wiek kota dla dorosłych
jakość korzystny
rekomendacje polecany przez zwierzakowo
rodzaj karmy dla kota dla wychodzących z domu , dla niewychodzących z domu

Skład karmy Sanabelle Adult Struś

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

świeże mięso drobiowe(20.00%), kukurydza, jęczmień, sproszkowane mięso drobiowe, tłuszcz zwierzęcy, wątroba (suszona), sproszkowane mięso strusia(4.00%), mięso suszone i odtłuszczone, sproszkowane mięso, ekstrakt z mięsa, sproszkowane jaja, pulpa buraczana, błonnik, siemię lniane, oleje rybne, drożdże (suszone), węglan wapnia, borówka brusznica (suszona), borówka czarna (suszona), ekstrakt z nowozelandzkich zielonych małży, sproszkowana cykoria, kwiaty nagietka (suszone), ekstrakt z juki (suszony).

Opis składu karmy

Początkowy składnik to świeże mięso drobiowe. Mięso drobiowe jest dobrym źródłem białek zwierzęcych, które są wysoko przyswajalne i łatwostrawne dla kota. Niestety, trudno określić, jakie gatunki drobiu zostały wykorzystane w tej karmie. Jeśli składnik podany jest w formie świeżej, od jego udziału w składzie należy odjąć kilka procent.

Jako drugi składnik składu karmy producent podaje kukurydza. Kukurydza stanowi dodatek i wypełnienie karmy dla kotów, które często obniża jakość karmy, zwłaszcza gdy jej dużo. Może powodować zaburzenia przyswajania treści pokarmowych jako że jest składnikiem trudnym do strawienia dla kociego organizmu. Powoduje reakcje alergiczne.

Następna, trzecia składowa karmy to jęczmień. Jęczmień stanowi roślinny, zbożowy wypełniacz karmy dla kota. Dostarcza węglowodanów o niskim wskaźniku glikemicznym, dzięki czemu jest lepszy niż np. pszenica. Może minimalizować reakcje alergiczne. W karmie dla kotów powinno go jednak być jak najmniej.

Kolejna, czwarta pozycja to sproszkowane mięso drobiowe. Sproszkowana forma mięsa dostarcza do organizmu kota przede wszystkim wysoko strawnego białka zwierzęcego, które jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Minusem jest brak określenia, z jakiego gatunku drobiu pochodzi mięso - przez to mogą pojawiać się reakcje alergiczne.

Kolejna, piąta składowa karmy to tłuszcz zwierzęcy. Tłuszcz zwierzęcy, w odróżnieniu do roślinnego, jest niezbędny w kociej diecie. Warto jednak, aby jego pochodzenie było zupełnie znane. W przypadku "tłuszczu zwierzęcego" nie sposób określić, z jakiego gatunku zwierzęcia pochodzi oraz czy jest wysokiej jakości.

Szósty ingredient składu karmy to wątroba (suszona). Wątroba suszona, jeśli stanowi niewielki dodatek do kociej karmy, może podnosić jej smakowitość. Co więcej, dostarcza do organizmu szereg korzystnych substancji, takich jak żelazo oraz witamina A. Poniekąd stanowi też źródło niewielkiej ilości białka zwierzęcego.

Kolejny komponent składu Sanabelle Adult Struś to sproszkowane mięso strusia.

Ósmy punkt na liście składników to mięso suszone i odtłuszczone.

Analiza składu karmy Sanabelle Adult Struś

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 31.00%
tłuszcz surowy 16.00%
włókno surowe 4.50%
popiół surowy 7.00%
wapń 1.00%
fosfor 0.90%
magnez 0.07%

Dodatki dietetyczne

witamina A 17000.00IU/kg
witamina D3 1500.00IU/kg
witamina E 150.00mg/kg
witamina B1 20.00mg/kg
witamina B2 20.00mg/kg
niacyna 80.00mg/kg
kwas foliowy 2.00mg/kg
tauryna 2000.00mg/kg
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

bardzo dobra znika z miski b szybko,kot zadowolony i zdrowy,je chetnie a jest niejadkiem.

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Sanabelle Adult Struś

Sanabelle Adult Struś

Znakomita karma dla dorosłych kotów z mięsem strusia. Przeznaczona głównie dla mruczków przebywających w domu. Wzmacnia system immunologiczny.