Royal Canin Urinary S/O Small Dog Zobacz większe

Royal Canin Urinary S/O Small Dog ( Karmy weterynaryjne dla psa )

Dieta zapobiegająca kamicy struwitowej i oksalatowej u psów małych ras - poniżej 10kg. Pomaga w rozpuszczaniu kamieni i kryształów, zapobiega rozwojowi bakterii oraz pozwala uniknąć problemów układu moczowego w przyszłości.

czytaj cały opis

65,88 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Kiedy zauważymy u naszego czworonoga niepokojące objawy, które mogłyby wskazywać na problemy z układem moczowym, najlepszym rozwiązaniem będzie konsultacja z lekarzem weterynarii. Nie możemy zlekceważyć pierwszych symptomów, gdyż mogą one świadczyć o chorobie, której nieleczenie będzie pogłębiało ból naszego zwierzaka. Weterynarz po odpowiednim badaniu, postawi jednoznaczną diagnozę i wybierze właściwy program leczenia. Wsparciem w tym zakresie będzie także odpowiednio dobrana dieta weterynaryjna, która przyspieszy proces walki z chorobą. Taką dietą jest karma Royal Canin Urinary S/O Small Dog, pomagająca zwalczyć kamicę struwitową i oksalatową.

Przy problemach z pęcherzem bardzo ważne jest, by pokarm zapobiegał i łagodził już istniejące stany zapalne. Dlatego też karma ta podtrzymuje kwaśne pH moczu, dzięki czemu możliwe staje się zahamowanie procesu namnażania się bakterii, będących częstym źródłem powstawanie struwitów. Posiłek pozwoli skutecznie rozpuścić także kamienie struwitowe, które już się utworzyły. Obniżenie w nim poziomu magnezu ma z kolei nie dopuszczać do tworzenia się nowych kryształów, których głównym składnikiem jest właśnie magnez. Środowisku układu moczowego ochronę przed kamieniami zapewni również niskie wysycenie moczu. Skutkiem podawania Royal Canin Urinary S/O Small Dog jest rozcieńczenie moczu, co zmniejsza w nim koncentrację struwitów i oksalatów. Także ilości produkowanego moczu ulegają zwiększeniu, co jest gwarancją niezwykle ważnych w chorobie, regularnych opróżnień pęcherza. Karma oprócz wsparcia leczenia kamicy, pomaga w utrzymaniu prawidłowej higieny jamy ustnej. Jest to możliwe dzięki obecności w posiłku polifosforanu sodu, będącego składnikiem odpowiadającym za wiązanie wapnia w ślinie.

Chcąc złagodzić dokuczliwe i bolesne objawy kamicy struwitowej bądź oksalatowej dobrym rozwiązaniem będzie dieta weterynaryjna Royal Canin Urinary S/O Small Dog. Będzie stanowiła ona wsparcie w leczeniu choroby, przyspieszy proces powrotu do zdrowia, a także pomoże zapobiegać temu problemowi w przyszłości.

Główne cechy


Producent Royal Canin
promocja korzystny pakiet
rodzaj schorzenia drogi moczowe, kamienie, struwity
rodzaj karmy weterynaryjnej karma sucha

Skład karmy Royal Canin Urinary S/O Small Dog Canine

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

ryż, mąka kukurydziana, suszone białko drobiowe, tłuszcze zwierzęce, gluten kukurydziany, hydrolizat białka zwierzęcego, sole mineralne, włókno roślinne, gluten pszenny, proszek jajeczny, olej sojowy, olej rybny, fruktooligosacharydy, wyciąg z aksamitki wzniesionej.

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Royal Canin Urinary S/O Small Dog Canine to ryż. Ryż to dodatek i wypełnienie stosowane w karmach dla psów jako alternatywa dla produktów zbożowych. Jest o wiele mniej alergizujący, przez co sprawdza się w żywieniu psów cierpiących na alergie pokarmowe. Dzięki lekkostrawnej formie może być podawany szczeniętom, jak i psom starszym czy wrażliwym.

mąka kukurydziana to druga pozycja na liście składników karmy.. Mąka czy mączka kukurydziana to składnik niepożądany w psiej diecie. Nie oferuje ona żadnych protein, które byłyby korzystne dla psa. Jest ciężkostrawna i posiada niski wskaźnik przyswajalności. Dodatkowo, jako źródło węglowodanów, może powodować otyłość.

Kolejna, trzecia pozycja to suszone białko drobiowe. Białko drobiowe, jak sama nazwa mówi, jest białkiem pochodzenia zwierzęcego, dostarczającym do organizmu psa łatwych w trawieniu i dobrze przyswajalnych aminokwasów. W formie suszonej nie zawiera wody. Wadą jest brak informacji, z jakiego gatunku drobiu pochodzi białko.

tłuszcze zwierzęce to czwarta składowa karmy Royal Canin Urinary S/O Small Dog Canine. Tłuszcze zwierzęce stanowią dodatek do psiej karmy, często podnoszący jej smakowitość oraz chęć jedzenia u psa. Mogą brać udział w syntezie witamin czy przemianach hormonalnych. Jednocześnie, nie sposób określić, jakiej są jakości - brak informacji, z jakich gatunków zwierząt zostały pozyskane.

Następna, piąta składowa karmy to gluten kukurydziany. Gluten kukurydziany stosowany jest w karmach dla psów w roli wypełnienia oraz dodatku. Poprzez zawarte w nim substancje jest uczulający i może wywoływać reakcje alergiczne u wrażliwych psów. Ciężko się trawi i nie jest odżywczy dla psa, zapewniając głównie niestrawialne węglowodany.

Szósty punkt na liście składników to hydrolizat białka zwierzęcego. Hydrolizat białka sam w sobie jest korzystny dla organizmu - zawiera wyłącznie skumulowane proteiny, które są składnikiem budulcowym. Minusem jest brak oznaczenia, od jakiego zwierzęcia pochodzi. Hydrolizaty białka nie wywołują reakcji alergicznych i są wysoko przyswajalne.

Karma Royal Canin Urinary S/O Small Dog Canine na kolejnej pozycji ma sole mineralne. Sole mineralne są niezbędnym w diecie psa składnikiem dodatkowym, zwłaszcza jeśli chodzi o podawanie gotowych karm. Dostarczają one mikroelementów oraz makroelementów, zapewniając zdrowie i prawidłową pracę organów wewnętrznych.

włókno roślinne to kolejna pozycja składu karmy Royal Canin Urinary S/O Small Dog Canine. Włókno roślinne nie niesie żadnych korzyści odżywczych - ułatwia trawienie i przyswajanie pokarmu, a także przyspiesza proces usuwania resztek z organizmu.

  • gluten pszenny

Analiza składu karmy Royal Canin Urinary S/O Small Dog Canine

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 20.00%
oleje i tłuszcze surowe 17.00%
popiół surowy 7.20%
włókno surowe 2.20%
siarczan wapnia 0.70%
Dl-metionina -

Dodatki dietetyczne

witamina A 11500.00IU/kg
witamina D3 1000.00IU/kg
żelazo 46.00mg/kg
jod 3.50mg/kg
miedź 10.00mg/kg
mangan 59.00mg/kg
cynk 195.00mg/kg
selen 0.06mg/kg
trifosforan pentasodu 3.00g/kg
siarka 0.23%
wapń 0.70%
fosfor 0.70%
sód 1.20%
potas 0.80%
magnez 0.05%
chlorki 1.91%
konserwanty  
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

Mój pies miał kamienie w przewodzie moczowym. Po tej karmie oddaje mocz bez problemów. Wyleczył się, poza tym bardzo lubi tę karmę. Bardzo polecam

Oceniający:
Oceń 

Właśnie po tej karmie mój piesek dochodzi bardzo szybko do zdrowia.Bardzo polecam tą karmę, po uprzednią konsultacją z lekarzem.

Oceniający:
Oceń 

Karma którą mój pies zjada od razu,chociaż dodatkowo jeszcze dodaje do niej wody.Nie do pomyślenia z poprzednią karmą,którą zjadał dopiero będąc bardzo głodnym.Polecam,pies naprawdę czuje się lepiej.

Oceniający:
Oceń 

Świetna karma, mój pies ją uwielbia, prosi ciągle o dokładkę, choć jest nie wolno mu przekraczać normy. Mam nadzieję, że po kuracji , będą lepsze wyniki moczu.

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Royal Canin Urinary S/O Small Dog

Royal Canin Urinary S/O Small Dog

Dieta zapobiegająca kamicy struwitowej i oksalatowej u psów małych ras - poniżej 10kg. Pomaga w rozpuszczaniu kamieni i kryształów, zapobiega rozwojowi bakterii oraz pozwala uniknąć problemów układu moczowego w przyszłości.