Royal Canin Urinary S/O Moderate Calorie Canine Zobacz większe

Royal Canin Urinary S/O Moderate Calorie Canine ( Karmy weterynaryjne dla psa )

Dieta stosowana u psów dorosłych z tendencją do nadwagi przy kamicy struwitowej i oksalatowej. Pomaga w rozpuszczaniu kryształów oraz skutecznie zapobiega nawrotom choroby. Niższy poziom tłuszczu zadba o smukłą sylwetkę.

czytaj cały opis

70,60 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Przeznaczenie: psy dorosłe z kamicą struwitową i oksalatową, po zabiegu sterylizacji lub z tendencją do nadwagi.

Nasze psy często borykają się z problemami układu moczowego. Jednym z nich jest kamica struwitowa lub oksalatowa, związana z wytworzeniem się kamieni. Jest to bardzo bolesne i powodujące duży dyskomfort schorzenie, które nie może pozostać nie leczone. Tak więc kiedy zauważymy u czworonoga jakieś niepokojące objawy, które mogłyby wskazywać na problemy z układem moczowym należy jak najszybciej udać się po poradę do lekarza weterynarii. Po przeprowadzeniu odpowiednich badań możliwe będzie postawienie właściwej diagnozy i opracowanie planu leczenia. W tym zakresie liczyć się będą nie tylko środki farmakologiczne, ale i również zbilansowane pożywienie, które pomoże szybciej zwalczyć chorobę.

Royal Canin jako wsparcie leczenia kamicy struwitowej i oksalatowej proponuje karmę Urinary S/O Moderate Moderate Calorie. Dodatkowo będzie stanowiła ona idealną dietę dla psów po zabiegu sterylizacji i z tendencją do nadwagi. Karma zawdzięcza to obniżonej zawartości tłuszczu, dzięki czemu do organizmu trafia mniej energii. Pomoże to psu zachować właściwą masę ciała i dobrą kondycję. Posiłek pomaga rozpuszczać kamienie i kryształy struwitowe, co pozwala na skuteczna walkę z chorobą. Jego zadaniem jest również rozcieńczanie moczu, w wyniku czego zmniejszona zostaje w nim koncentracja struwitów i oksalatów. Dieta ta zwiększy ilość produkowanego moczu, dzięki czemu nasz pupil będzie mógł regularnie opróżniać pęcherz moczowy. Royal Canin Urinary S/O Moderate Moderate Calorie doprowadza do niskiego wysycenia moczu. Pozwala to efektywnie zapobiegać wytrącaniu się kryształów i chronić układ moczowy przed tworzeniem się zarówno kamieni struwitowych jak i oksalatowych.

Prezentowana karma stanowi połączenie diety idealnej dla psów z kamicą i tych narażonych na przybieranie na wadze. Posiłek gwarantuje pozbycie się kryształów moczowych oraz zapobiega ich nawrotom w przyszłości. Będzie zbilansowanym i pełnowartościowym posiłkiem każdego dnia, dzięki któremu pies odzyska dawny komfort.

Główne cechy


Producent Royal Canin
promocja korzystny pakiet
rodzaj schorzenia drogi moczowe, kamienie, struwity, nadwaga
rodzaj karmy weterynaryjnej karma sucha

Skład karmy Royal Canin Urinary S/O Moderate Calorie Canine

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

ryż, mąka kukurydziana, suszone białko drobiowe, włókno roślinne, gluten kukurydziany, sole mineralne, tłuszcze zwierzęce, hydrolizat białka zwierzęcego, pulpa z cykorii, gluten pszenny, proszek jajeczny, olej sojowy, olej rybny, fruktooligosacharydy, wyciąg z aksamitki wzniesionej.

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Royal Canin Urinary S/O Moderate Calorie Canine to ryż. Ryż stanowi popularny wypełniacz karm dla psów, które mają wrażliwy układ pokarmowy. Sprawdza się w alternatywie dla zbożowych wypełniaczy, jako że nie zawiera glutenu i nie powoduje reakcji alergicznych. Może być podawany psom w każdym wieku.

mąka kukurydziana to druga składowa karmy Royal Canin Urinary S/O Moderate Calorie Canine. Mąka kukurydziana jest produktem ubocznym przetwarzania kukurydzy. Jest to substancja zapewniająca przede wszystkim dużo węglowodanów. Dla psów wrażliwych może być ciężkostrawna i wywoływać problemy z układem trawienia czy przyswajaniem substancji odżywczych.

Kolejny składnik w tej karmie to suszone białko drobiowe. Suszone białko drobiowe uzyskiwane jest nie tylko z mięsa, ale i innych produktów pochodzenia zwierzęcego, w tym np. piór czy pazurów. Jest źródłem protein, które mogą być lepiej przyswajalne dla organizmu, ale mają mniej substancji korzystnych.

włókno roślinne to kolejna pozycja składu karmy Royal Canin Urinary S/O Moderate Calorie Canine. Włókna roślinne jako takie stanowią jedynie dodatek do karmy dla psów. Nie ulegają procesom trawienia, a ich rola polega na wiązaniu resztek pokarmowych. Pomagają w procesie wydalania, regulując go oraz stymulując pracę jelit.

Następna, piąta składowa karmy to gluten kukurydziany. Gluten kukurydziany to uboczny skutek przerabiania kukurydzy. W karmie dla psów jest niezbyt korzystny - ma niskie wartości odżywcze przy jednoczesnej wysokiej zawartości węglowodanów. W dużych ilościach może powodować problemy trawienne i otyłość - to składnik ciężkostrawny.

sole mineralne to szósta pozycja na liście składników karmy.. Sole mineralne w rozsądnych ilościach są niezbędnym składnikiem karmy dla psów. Pozwalają na zbilansowanie wartości odżywczych pokarmu, jego łatwiejsze trawienie i przyswajanie. Dostarczają mikroelementów i makroelementów niezbędnych do zdrowego życia czworonoga.

Kolejna, siódma pozycja to tłuszcze zwierzęce. Tłuszcze zwierzęce nie są uważane za wartościowy składnik karmy, o ile nie mają oznaczonego pochodzenia. Mogą zawierać kwasy tłuszczowe nasycone, a także wspierać procesy hormonalne w organizmie psa. Tłuszcze są źródłem energii i mogą być odkładane w organizmie.

Kolejna, ósma składowa karmy to hydrolizat białka zwierzęcego. Hydrolizaty białka to dobre rozwiązanie dla psów, które często cierpią na alergie pokarmowe. Z uwagi na swoją formę nie powodują uczuleń, jednocześnie dostarczając do psiego organizmu łatwostrawnego białka zwierzęcego. Wadą jest, że nie zostało określone, z jakiego gatunku zwierząt powstało białko.

  • gluten pszenny

Analiza składu karmy Royal Canin Urinary S/O Moderate Calorie Canine

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 20.00%
oleje i tłuszcze surowe 11.00%
popiół surowy 7.20%
włókno surowe 6.10%
siarczan wapnia 0.70%
Dl-metionina -

Dodatki dietetyczne

witamina A 15400.00IU/kg
witamina D3 1400.00IU/kg
żelazo 46.00mg/kg
jod 3.50mg/kg
miedź 10.00mg/kg
mangan 59.00mg/kg
cynk 194.00mg/kg
selen 0.11mg/kg
siarka 0.21%
wapń 0.57%
fosfor 0.57%
sód 1.20%
potas 0.80%
magnez 0.05%
chlorki 2.15%
konserwanty  
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

W końcu trafiliśmy na idealną karmę dla Naszego pupila - Rokusia. Wspaniale rozpuszcza wszelkie "kamienie" i ten problem mamy już z głowy, a jednocześnie nie musimy martwić się że psiak przytyje, ponieważ od momentu gdy zajada się karmą: Royal Canin Urinary S/O Moderate Moderate Calorietą jego waga ustabilizowała się z czego bardzo się cieszymy- Pancia Agusia & Pancio Marcin. Gorąco polecamy!

Oceniający:
Oceń 

Świetna karma.Po trzech miesiącach stosowania sprawiła,że u mojej suczki operacja okazała się niepotrzebna,"zniknęły"kamienie moczowe-szczawiany wapnia,które uznawane są za nierozpuszczalne.Polecam!

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Royal Canin Urinary S/O Moderate Calorie Canine

Royal Canin Urinary S/O Moderate Calorie Canine

Dieta stosowana u psów dorosłych z tendencją do nadwagi przy kamicy struwitowej i oksalatowej. Pomaga w rozpuszczaniu kryształów oraz skutecznie zapobiega nawrotom choroby. Niższy poziom tłuszczu zadba o smukłą sylwetkę.