Royal Canin Urinary S/O High Dilution Zobacz większe

Royal Canin Urinary S/O High Dilution ( Karmy weterynaryjne dla kota )

Wysokiej skuteczności karma dla kotów ze schorzeniami pęcherza. Rozpuszcza struwity w ciągu 17 dni, utrzymuje prawidłowe pH moczu.

czytaj cały opis

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Przeznaczenie: koty cierpiące na schorzenia pęcherza, kryształy, kamienie moczowe, idiopatyczne zapalenie pęcherza.

Karma Royal Canin Urinary High Dilution S/O jest przeznaczona dla zwierząt cierpiących na schorzenia pęcherza moczowego, jest wyjątkowo skuteczna w rozpuszczaniu struwitów. Badania laboratoryjne potwierdzają, że pokarm niszczy fosforany amonowo-magnezowe w 17 dni.

W przypadku idiopatycznego zapalenia pęcherza zaleca się stosowanie karmy Royal Canin Urinary S/O w saszetkach. Przed podaniem karmy zwierzętom starszym należy wykonać badanie nerek.

Należy pamietać że karmy weterynaryjne, w tym także karmy z działu powinny być podawane jedynie na wyraźne zalecenie lekarza weterynarii.

Wskazania do stosowania karmy:

- rozpuszczanie kryształów i kamieni struwitowych, szczególnie w pierwszym etapie choroby, a także zapobieganie ich nawrotom,

- kontrolowanie i zapobieganie wytrącaniu się kamieni i kryształów szczawianowo-wapniowych,

- idiopatyczne zapalenie pęcherza.

Pokarmy nie należy podawać kotkom ciężarnym, karmiącym, kociętom, jak również kotom z chorobami nerek, kwasicą metaboliczną, chorym sercem i nadciśnieniem. Nie zaleca się łączenia karmy z lekami zakwaszającymi mocz.

Royal Canin High Dilution Urinary S/O skutecznie rozpuszcza kryształy i kamienie struwitowe, co zostało potwierdzone badaniami, w trakcie których struwity zostały rozpuszczone w ciągu 17 dni. Pokarm zapobiega również formowaniu kryształów i kamieni szczawianowo-wapniowych. Karma zawiera kontrolowany poziom minerałów, a także sprzyja produkcji rozcieńczonego moczu, co prowadzi do wytworzenia w pęcherzu środowiska niesprzyjającego wytrącaniu kamieni i rozwojowi bakterii. Pokarm jest  wzbogacony glikozaminoglikanami pomagającymi odbudować prawidłową strukturę ścian pęcherza. Utrzymanie warstwy ochronnej jest szczególnie istotne w przypadku kotów z idiopatycznym zapaleniem pęcherza. Bardzo często po początkowym okresie kuracji karmą Royal Canin Urinary High Dilution, kuracja jest kontynuowana karmą weterynaryjną o słabszym działaniu Royal Canin Urinary S/O.

W celach terapeutycznych należy stosować karmę przez okres do 6 miesięcy, po tym czasie można kontynuować dietę lub przejść na karmę bytową. Stosowanie karmy powinno być poprzedzone badaniem moczu, także w trakcie terapii zaleca się stałe monitorowanie parametrów moczu. Po zakończeniu terapii należy przejść na zwykłą karmę dla kota lub którąś z karm bytowy dla kotów kastrowanych np. Royal Canin Young Adult, Royal Canin Young Male lub Royal Canin Young Female.

Skład

ryż, suszone mięso drobiowe, gluten pszeniczny, mączka kukurydziana, tłuszcz zwierzęcy, gluten kukurydziany, minerały, włókno roślinne, hydrolizowane białka zwierzęce, olej rybny, fruktooligosacharydy (FOS), olej sojowy, sole mineralne, proszek jajeczny, pierwiastki śladowe (w tym chelatowane pierwiastki śladowe), DL-metionina, tauryna, wyciąg z aksamitki (bogaty w luteinę), witaminy

Analiza składu

białko 34,5%; tłuszcz 15%; wapń 0,9%; fosfor 0,9%; magnez 0,05%; sód 1,3%; potas 1%

 

Główne cechy


Producent Royal Canin
promocja korzystny pakiet
jakość korzystny
rekomendacje bestseller
rodzaj schorzenia drogi moczowe, kamienie, struwity
rodzaj karmy weterynaryjnej karma sucha

Skład karmy Royal Canin Urinary S/O High Dilution Feline

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

ryż, gluten pszenny, suszone białko drobiowe, mąka kukurydziana, tłuszcze zwierzęce, gluten kukurydziany, sole mineralne, włókno roślinne, hydrolizat białka zwierzęcego, olej rybny, olej sojowy, fruktooligosacharydy, proszek jajeczny, hydrolizat skorupiaków, wyciąg z aksamitki wzniesionej.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to ryż. Jeden z popularnych składników stanowiących wypełnienie karmy. Preferowany w dobrych karmach dla kotów - jest lekkostrawny. Dodatkowo, posiada niski indeks glikemiczny oraz dostarcza niewielkiej ilości węglowodanów, co jest korzystne w kociej diecie.

Kolejna, druga składowa karmy to gluten pszenny. Składnik zupełnie niepotrzebny w karmie dla kotów. Jest bogaty w węglowodany, które mogą powodować otyłość i problemy z metabolizmem. Często wywołuje alergie. Dodatkowo, jest dość ciężkostrawny, a organizm mięsożernego kota prawie wcale nie czerpie z niego składników odżywczych.

Jako trzeci składnik składu karmy producent podaje suszone białko drobiowe. Suszone białko to najlepsze źródło dobrze przyswajalnego oraz łatwego w strawieniu białka zwierzęcego, które jest dla kotów o wiele korzystniejsze niż białko roślinne. Niestety, minusem jest fakt, że nie wiadomo, z jakiego gatunku drobiu pochodzi białko, co może powodować alergie.

Kolejna, czwarta pozycja to mąka kukurydziana. Mąka kukurydziana stanowi niepotrzebny wypełniacz w karmie dla kotów. Ma bardzo wysoki wskaźnik glikemiczny oraz jest dość ciężkostrawna, przez co obciąża nie tylko układ pokarmowy, ale również nerki i wątrobę. Stanowi źródło niepotrzebnych kotu węglowodanów i białek roślinnych.

Kolejny komponent składu Royal Canin Urinary S/O High Dilution Feline to tłuszcze zwierzęce. Tłuszcze zwierzęce są korzystnym dodatkiem do kociej karmy, który trawi się łatwiej od tłuszczów roślinnych. Biorą one udział w procesach metabolicznych czy ułatwiają przyswajanie niektórych substancji. Brak informacji o ich konkretnym źródle jest zdecydowanie wadą.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to gluten kukurydziany. Gluten kukurydziany stanowi dodatek do karmy i może powodować uczulenie u kotów cierpiących na alergie pokarmowe. Jest ciężkostrawny, przez co nie sprawdzi się w żywieniu kotów wrażliwych. Dostarcza głównie węglowodanów, które są jednak dla kota trudne do strawienia i mogą wpływać na przyrost wagi.

Siódmy ingredient składu karmy to sole mineralne. Sole mineralne stanowią niezbędny dodatek do kociej diety. Zawarte w nich mikroelementy oraz makroelementy wpływają na prawidłowe trawienie, pracę narządów wewnętrznych oraz wszystkich organów i układów w kocim ciele. Dla kotów w różnym wieku skład soli mineralnych powinien być inny.

Ósmy punkt na liście składników to włókno roślinne. Włókna roślinne będące niewielkim procentowo dodatkiem do karmy sprzyjają regularnej i zdrowej pracy jelit. Za dużo włókna może spowodować problemy z trawieniem i podrażnienie układu pokarmowego. Ich ilość powinna być mniejsza zwłaszcza u kotów wrażliwych.

Analiza składu karmy Royal Canin Urinary S/O High Dilution Feline

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 34.50%
oleje i tłuszcze surowe 15.00%
popiół surowy 9.40%
włókno surowe 2.80%
wapń 0.90%
fosfor 0.90%
sód 1.30%
chlorki 2.38%
potas 1.00%
magnez 0.05%
siarka 0.50%
tauryna 0.21%
siarczan wapnia 7.40g/kg
Dl-metionina -

Dodatki dietetyczne

witamina A 22200.00IU/kg
witamina D3 500.00IU/kg
żelazo 45.00mg/kg
jod 3.00mg/kg
miedź 7.00mg/kg
mangan 59.00mg/kg
cynk 192.00mg/kg
konserwanty  
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

Nasz kot je te karmę od kilku lat, zalecenie weterynarza...oczywiście zjada i inne produkty, czyli karma nie jest jedyna potrawa, ale otrzymuje ja każdego dnia...siusia sporo i jesteśmy spokojni o jego zdrowie.

Oceniający:
Oceń 

Kot jest na karmie niecały tydzień , a już widać poprawę. Poza tym bardzo mu smakuje. Polecam.

Oceniający:
Oceń 

Do ostatniej osoby: zero kompetencji i wiedzy a taka opinia :)

Oceniający:
Oceń 

Zobaczymy czy pomoże. Skład fatalny: ryż, pszenica, kukurydza. Mączka rozdzielona z glutenem, jakby zsumować to pewnie kukurydzy jest więcej niż kurczaka. Dramat. Ale może rozpuści kamienie. Pasta Uro-Pet nie pomogła.

Oceniający:
Oceń 

kot je karmę niecały tydzień i już widzę poprawę, siusia kilka razy, pije i tylko od czasu do czasu wylizuje sobie brzuszek ( a robił to notorycznie, słabsza karma Royal Canin Urinary S/O już nie pomagała)

Oceniający:
Oceń 

Nasz kot je tą karmę regularnie. Mial tylko tydzien przerwy i problem z oddawaniem moczu powrócił. Polecam, naprawde działa. Fakt, że jest droga, ale żeby kto nie cierpiał, nie mamy wyjścia.

Oceniający:
Oceń 

karma spełnia swoje zadania, kotek jedzący tą karmę regularnie nie ma problemów z siusianiem, polecam

Oceniający:
Oceń 

kot chętnie ją zjada. pomaga. tylko strasznie droga więc kupuję ją raz na kwartał by problemy kota zaleczyc

Oceniający:
Oceń 

Karma chętnie jedzona i doskonale spełniająca swoje zadanie. Kot zaczął bardzo dużo pić a co za tym idzie i dużo sikać. Na tej karmie wypłukaliśmy wszystkie struwity

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Royal Canin Urinary S/O High Dilution

Royal Canin Urinary S/O High Dilution

Wysokiej skuteczności karma dla kotów ze schorzeniami pęcherza. Rozpuszcza struwity w ciągu 17 dni, utrzymuje prawidłowe pH moczu.