Royal Canin Urinary S/O Canine Zobacz większe

Royal Canin Urinary S/O Canine ( Karmy weterynaryjne dla psa )

Pokarm stosowany w leczeniu i profilaktyce chorób dolnych dróg moczowych np. struwitów i szczawianów wapnia. Zapobiega wytrącaniu się nowych kryształów, hamuje rozwój bakterii oraz pomaga utrzymać w zdrowiu cały organizm.

czytaj cały opis

70,28 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Przeznaczenie: psy ze schorzeniami dolnych dróg moczowych, pęcherza moczowego; kamica struwitowa i oksalatowa

Skład karmy Royal Canin Urinary S/O Canine

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

ryż, mąka kukurydziana, tłuszcze zwierzęce, suszone białko drobiowe, gluten kukurydziany, hydrolizat białka zwierzęcego, sole mineralne, włókno roślinne, olej sojowy, olej rybny, fruktooligosacharydy, wyciąg z aksamitki wzniesionej.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to ryż. Ryż to atrakcyjna alternatywa w żywieniu psów cierpiących na alergie pokarmowe. Stanowi on wypełnienie karm dla psów. Dostarcza niewielkiej ilości węglowodanów, dzięki czemu dobrze się trawi i łatwo przyswaja. Posiada niski indeks glikemiczny, sprawdzając się w żywieniu psów z cukrzycą.

mąka kukurydziana to druga składowa karmy Royal Canin Urinary S/O Canine. Mąka kukurydziana jest produktem ubocznym przetwarzania kukurydzy. Jest to substancja zapewniająca przede wszystkim dużo węglowodanów. Dla psów wrażliwych może być ciężkostrawna i wywoływać problemy z układem trawienia czy przyswajaniem substancji odżywczych.

Następna, trzecia składowa karmy to tłuszcze zwierzęce. Tłuszcze zwierzęce są łatwiej przyswajalne i korzystniejsze dla psiego organizmu niż tłuszcze roślinne. Mogą pomagać w przemianach hormonalnych, jednak ich nadmiar prowadzi do nadwagi. Wadą składnika jest brak informacji, z jakiego gatunku zwierząt został pozyskany, co może prowadzić do alergii.

suszone białko drobiowe to czwarta pozycja na liście składników karmy.. Suszone białko to składnik bez zawartości wody, który dostarcza do psiego organizmu czystego białka zwierzęcego. Jest to składnik niezbędny dla zdrowia psa. Białko drobiowe nie niesie informacji, z jakiego drobiu zostało wykonane, co jest minusem i może wpływać na pojawianie się alergii.

Jako piąty składnik składu karmy producent podaje gluten kukurydziany. Gluten kukurydziany stanowi jeden z bardziej alergizujących dodatków do karmy dla psów. Jest to produkt uboczny powstały w procesie przetwarzania kukurydzy - może być ciężkostrawny, dlatego nie sprawdzi się w żywieniu psów wrażliwych. Na dłuższą metę może powodować problemy trawienne.

Szósty ingredient składu karmy to hydrolizat białka zwierzęcego. Hydrolizat białka to doskonałe rozwiązanie w przypadku psów cierpiących na alergie pokarmowe. Hydrolizaty zawierają samo białko zwierzęce, które jest łatwostrawne i dobrze przyswajalne. Brak informacji, z jakiego gatunku zwierząt pochodzi białko, jest minusem tego składnika.

Siódmy punkt na liście składników to sole mineralne. Sole mineralne w rozsądnych ilościach są niezbędnym składnikiem karmy dla psów. Pozwalają na zbilansowanie wartości odżywczych pokarmu, jego łatwiejsze trawienie i przyswajanie. Dostarczają mikroelementów i makroelementów niezbędnych do zdrowego życia czworonoga.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to włókno roślinne. Włókna roślinne jako takie stanowią jedynie dodatek do karmy dla psów. Nie ulegają procesom trawienia, a ich rola polega na wiązaniu resztek pokarmowych. Pomagają w procesie wydalania, regulując go oraz stymulując pracę jelit.

Analiza składu karmy Royal Canin Urinary S/O Canine

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 18.00%
oleje i tłuszcze surowe 17.00%
popiół surowy 6.60%
włókno surowe 2.30%
siarczan wapnia 0.55%
Dl-metionina -

Dodatki dietetyczne

witamina A 16200.00IU/kg
witamina D3 1000.00IU/kg
żelazo 52.00mg/kg
jod 5.20mg/kg
miedź 10.00mg/kg
mangan 67.00mg/kg
cynk 202.00mg/kg
selen 0.08mg/kg
wapń 0.50%
fosfor 0.50%
sód 1.20%
chlorki 2.21%
potas 0.80%
magnez 0.05%
siarka 0.30%
konserwanty  
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

Mój pies jest skazany dożywotnio na tę karmę,ponieważ zwykła powoduje u niego wzrost PH w moczu,co wpływa na zły stan zdrowia i powstawanie kryształów struwitowych.Zjada ją z chęcią także polecam,a co najważniejsze wyniki są w normie.

Oceniający:
Oceń 

Mój sunia przepada za tą karmą.Przynajmniej jak idzie robić siusiu to raz a nie jak przedtem paręrazy, nie kuca i czeka aż spadnie jakaś kropelka i na domiar złego czerwona teraz jest dobrze polecam wszystkim naprawdę warto

Oceniający:
Oceń 

dzięki tej karmie mój pies już nie choruje na zapalenie pęcherza

Oceniający:
Oceń 

polecam

Oceniający:
Oceń 

polecam

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Royal Canin Urinary S/O Canine

Royal Canin Urinary S/O Canine

Pokarm stosowany w leczeniu i profilaktyce chorób dolnych dróg moczowych np. struwitów i szczawianów wapnia. Zapobiega wytrącaniu się nowych kryształów, hamuje rozwój bakterii oraz pomaga utrzymać w zdrowiu cały organizm.