Royal Canin Urban Life Senior karma sucha dla psów dojrzałych, ras małych, żyjących w środowisku miejskim Zobacz większe

Royal Canin Urban Life Senior karma sucha dla psów dojrzałych, ras małych, żyjących w środowisku miejskim ( Karma dla psa )

Karma sucha dla psów ras małych powyżej 8 roku życia (do 10 kg), żyjących w środowisku miejskim.

czytaj cały opis

Ocena: 

25,83 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź

Ten produkt nie jest już dostępny w sprzedaży

Przejdź do kategorii: Royal Canin dla psaOpis produktu

Karma sucha dla psów ras małych powyżej 8 roku życia (do 10 kg), żyjących w środowisku miejskim. Karma w postaci krokietów, które ułatwiają ich dzielenie na mniejsze części i są łatwe do chwytania i rozgryzania.

Psy żyjące w mieście są w dużym stopniu narażone na zanieczyszczone środowisko, może to być przyczyną stresu oksydacyjnego. Karma wspomaga utrzymanie dobrego stanu zdrowia starszych psów. Składniki odżywcze (w tym przeciwutleniacze) wspomagają w walce z pierwszymi objawami starzenia. Karma zawiera również kwasy tłuszczowe omega 3 (EPA-DHA). Obniżony jest również poziom fosforu (-17%) aby wspomóc ochronę układu moczowego.

SKŁAD: ryż, kukurydza, suszone białko drobiowe, mąka kukurydziana, izolat białka roślinnego*, tłuszcze zwierzęce, hydrolizat białka zwierzęcego, pulpa z cykorii, sole mineralne, olej sojowy, drożdże, olej rybny, pomidory (źródło likopenu), łuski i nasiona psyllium, hydrolizowane białko rybne, wyciąg z drożdży (źródło mannooligosacharydów), wyciąg z aksamitki wzniesionej (źródło luteiny).

DODATKI (na 1 kg karmy): Dodatki dietetyczne: Witamina A: 21700 UI, Witamina D3: 1000 UI, E1 (Żelazo): 42 mg, E2 (Jod): 4,2 mg, E4 (Miedź): 13 mg, E5 (Mangan): 55 mg, E6 (Cynk): 164 mg, E8 (Selen): 0,09 mg - Dodatki technologiczne: Klinoptylolit pochodzenia osadowego: 10 g - Konserwanty - Przeciwutleniacze.

SKŁADNIKI ANALITYCZNE: Białko surowe: 24% - Oleje i tłuszcze surowe: 15% - Popiół surowy: 6,2% - Włókno surowe: 1,5% - Na 1 kg karmy: Kwasy tłuszczowe n-3: 6,2 g w tym kwasy EPA i DHA: 2,5 g - Fosfor: 5,8 g.

Główne cechy


Producent Royal Canin
wiek psa dla seniora
wielkość psa mała rasa
jakość korzystny

Skład karmy Royal Canin Urban Life Senior Small

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

ryż, kukurydza, suszone białko drobiowe, mąka kukurydziana, izolat białka roślinnego, tłuszcze zwierzęce, hydrolizat białka zwierzęcego, pulpa z cykorii, sole mineralne, olej sojowy, drożdże, olej rybny, pomidory, łuski i nasiona psyllium, hydrolizowane białko rybne, wyciąg z drożdży, wyciąg z aksamitki wzniesionej.

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Royal Canin Urban Life Senior Small to ryż. Ryż stanowi w karmie dla psów źródło węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym, dzięki czemu może być podawany psom z cukrzycą czy cierpiącym na nadwagę. Sprawdza się w karmach dla psich alergików. Najkorzystniejszy dla psiego organizmu jest brązowy, niełuskany ryż.

Drugi punkt na liście składników to kukurydza. Duża dawka kukurydzy w karmie dla psów sprzyja pojawianiu się nadwagi, jako że dostarcza do organizmu głównie węglowodanów o wysokim indeksie glikemicznym. Nie sprawdza się w karmach dla psów chorych na cukrzycę czy o wrażliwym układzie pokarmowym. Jest składnikiem mocno alergizującym.

Kolejna, trzecia pozycja to suszone białko drobiowe. Białko drobiowe, jak sama nazwa mówi, jest białkiem pochodzenia zwierzęcego, dostarczającym do organizmu psa łatwych w trawieniu i dobrze przyswajalnych aminokwasów. W formie suszonej nie zawiera wody. Wadą jest brak informacji, z jakiego gatunku drobiu pochodzi białko.

mąka kukurydziana to kolejna pozycja składu karmy Royal Canin Urban Life Senior Small. Mąka czy mączka kukurydziana to składnik niepożądany w psiej diecie. Nie oferuje ona żadnych protein, które byłyby korzystne dla psa. Jest ciężkostrawna i posiada niski wskaźnik przyswajalności. Dodatkowo, jako źródło węglowodanów, może powodować otyłość.

Karma Royal Canin Urban Life Senior Small na piątym miejscu składu ma izolat białka roślinnego. Izolat białka roślinnego to skupione, czyste białko roślinne, przygotowane specjalnie z myślą o ułatwieniu trawienia i przyswajania w psim organizmie. Białko takie nie powoduje zwykle reakcji alergicznych. Ważne, aby nie było głównym składnikiem karmy.

Kolejny składnik w tej karmie to tłuszcze zwierzęce. Tłuszcze zwierzęce nie są uważane za wartościowy składnik karmy, o ile nie mają oznaczonego pochodzenia. Mogą zawierać kwasy tłuszczowe nasycone, a także wspierać procesy hormonalne w organizmie psa. Tłuszcze są źródłem energii i mogą być odkładane w organizmie.

Następna, siódma składowa karmy to hydrolizat białka zwierzęcego. Hydrolizat białka to doskonałe rozwiązanie w przypadku psów cierpiących na alergie pokarmowe. Hydrolizaty zawierają samo białko zwierzęce, które jest łatwostrawne i dobrze przyswajalne. Brak informacji, z jakiego gatunku zwierząt pochodzi białko, jest minusem tego składnika.

Jako ósmy składnik składu karmy producent podaje pulpa z cykorii.

Analiza składu karmy Royal Canin Urban Life Senior Small

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 24.00%
oleje i tłuszcze surowe 15.00%
popiół surowy 6.20%
włókno surowe 1.50%
kwasy tłuszczowe n-3 6.20g/kg
EPA i DHA 2.50g/kg
fosfor 5.80g/kg

Dodatki dietetyczne

witamina A 21700.00IU/kg
witamina D3 1000.00IU/kg
żelazo 42.00mg/kg
jod 4.20mg/kg
miedź 13.00mg/kg
mangan 55.00mg/kg
cynk 164.00mg/kg
selen 0.09mg/kg
klinoptylolit pochodzenia osadowego 10.00g/kg
konserwanty  
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Dodaj ocenę

Royal Canin Urban Life Senior karma sucha dla psów dojrzałych, ras małych, żyjących w środowisku miejskim

Royal Canin Urban Life Senior karma sucha dla psów dojrzałych, ras małych, żyjących w środowisku miejskim

Karma sucha dla psów ras małych powyżej 8 roku życia (do 10 kg), żyjących w środowisku miejskim.