Royal Canin Sterilised Appetite Control karma sucha dla kotów dorosłych, sterylizowanych, domagających się jedzenia ( Karma dla kota sucha )

Pełnoporcjowa, zbilansowana karma sucha dla kotów dorosłych, od 12 miesiąca do 7 roku życia, po zabiegu sterylizacji, intensywnie domagających się jedzenia.

czytaj cały opis

19,71 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

W pełni zbilansowana karma, zaspokajająca apetyt kocich głodomorów po sterylizacji. Dodatek L-karnityny oraz obniżona ilość tłuszczy zadbają o sylwetkę Twojego mruczusia. Sprzyja prawidłowemu funkcjonowaniu układu moczowego, dzięki wytwarzaniu moczu o odpowiednim rozcieńczeniu, którego środowisko jest niekorzystne do tworzenia się, zarówno kamieni struwitowych, jak i oksalatowych.

Główne cechy


Producent Royal Canin
promocja korzystny pakiet
wiek kota dla dorosłych
jakość korzystny
rekomendacje polecany przez zwierzakowo , bestseller
rodzaj karmy dla kota dla otyłych , dla sterylizowanych , dla niewychodzących z domu

Skład karmy Royal Canin Sterilised Apetite Control

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

suszone białko drobiowe, kukurydza, włókno roślinne, gluten kukurydziany, pszenica, izolat białka roślinnego, hydrolizat białka zwierzęcego, tłuszcze zwierzęce, sole mineralne, pulpa buraczana, olej sojowy, drożdże, olej rybny, łuski i nasiona psyllium, fruktooligosacharydy.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to suszone białko drobiowe. Suszone białko to najlepsze źródło dobrze przyswajalnego oraz łatwego w strawieniu białka zwierzęcego, które jest dla kotów o wiele korzystniejsze niż białko roślinne. Niestety, minusem jest fakt, że nie wiadomo, z jakiego gatunku drobiu pochodzi białko, co może powodować alergie.

Kolejna, druga pozycja to kukurydza. Kukurydza jest wypełniaczem karmy dla kotów, często obniżającym jakość żywienia. Może powodować alergie pokarmowe. Jest ciężkostrawna, dostarcza głównie węglowodanów oraz białka roślinnego - obie te substancje są trudne do przyswojenia dla kotów, stąd karma nie sprawdzi się u kotów wrażliwych.

Karma Royal Canin Sterilised Apetite Control na kolejnej pozycji ma włókno roślinne. Włókno roślinne to niestrawialna część karmy, która pomaga w regulacji pracy jelit - przyspiesza trawienie oraz ułatwia wydalanie resztek. W karmie dla kota powinno być wyłącznie dodatkiem do karmy. Jego ilość powinna być zdecydowanie mniejsza w karmach dla kociąt czy kotów wrażliwych.

gluten kukurydziany to czwarta pozycja na liście składników karmy.. Jeden z dodatkowych wypełniaczy w karmach dla kotów. Nie jest korzystny dla kociego organizmu: pozostaje ciężkostrawny, trudno się przyswaja. Dodatkowo, posiada sporą ilość skondensowanych węglowodanów, przez co może sprzyjać otyłości i chorobom metabolicznym.

Kolejny składnik w tej karmie to pszenica. Pszenica stanowi popularne, acz niewskazane w karmach dla kotów źródło węglowodanów. Posiada wysoki indeks glikemiczny, przez co sprzyja nadwadze, cukrzycy oraz chorobom nerek u kotów. Co więcej, zawiera gluten, który jest ciężkostrawny oraz prowadzi do pojawiania się reakcji alergicznych.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to izolat białka roślinnego. Izolat białka roślinnego stanowi wydzielone i wysuszone białko w formie, która pozwala na dość dobre trawienie. Niestety, w przypadku kotów - nie czerpią one białek z produktów roślinnych, dlatego zawsze taki składnik będzie miał gorsze przyswajanie niż jego odpowiednik z białka zwierzęcego.

Jako siódmy składnik składu karmy producent podaje hydrolizat białka zwierzęcego. Hydrolizat białka zwierzęcego to jedna z najlepiej przyswajalnych form, w których białko zwierzęce występuje w karmach. Przez brak niepotrzebnych substancji nie wywołuje alergii. Jedynym minusem jest brak określenia, z jakiego gatunku i jakich części zwierzęcia zostało wyodrębnione białko.

tłuszcze zwierzęce to kolejna pozycja składu karmy Royal Canin Sterilised Apetite Control. Tłuszcze zwierzęce są korzystnym dodatkiem do kociej karmy, który trawi się łatwiej od tłuszczów roślinnych. Biorą one udział w procesach metabolicznych czy ułatwiają przyswajanie niektórych substancji. Brak informacji o ich konkretnym źródle jest zdecydowanie wadą.

Analiza składu karmy Royal Canin Sterilised Apetite Control

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 34.00%
oleje i tłuszcze surowe 12.00%
popiół surowy 7.80%
włókno surowe 9.10%

Dodatki dietetyczne

witamina A 20300.00IU/kg
witamina D3 700.00IU/kg
żelazo 39.00mg/kg
miedź 6.00mg/kg
mangan 51.00mg/kg
cynk 153.00mg/kg
selen 0.07mg/kg
L-karnityna 200.00mg/kg
konserwanty  
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

A ja jestem zadowolona

Oceniający:
Oceń 

moim dwom kotom zaczela wypadac siersc po tej karmie po dwoch miesiacach karmienia! nie polecam!

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Royal Canin Sterilised Appetite Control karma sucha dla kotów dorosłych, sterylizowanych, domagających się jedzenia

Royal Canin Sterilised Appetite Control karma sucha dla kotów dorosłych, sterylizowanych, domagających się jedzenia

Pełnoporcjowa, zbilansowana karma sucha dla kotów dorosłych, od 12 miesiąca do 7 roku życia, po zabiegu sterylizacji, intensywnie domagających się jedzenia.