Royal Canin Sterilised +7 karma sucha dla kotów od 7 do 12 roku życia, sterylizowanych Zobacz większe

Royal Canin Sterilised +7 karma sucha dla kotów od 7 do 12 roku życia, sterylizowanych ( Karma dla kota sucha )

Pełnoporcjowa, zbilansowana karma sucha dla kotów starszych, powyżej 7 roku życia, po zabiegu sterylizacji.

czytaj cały opis

22,12 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź

Ten produkt nie jest już dostępny w sprzedaży

Przejdź do kategorii: Karma Royal Canin dla kotaOpis produktu

Karma Royal Canin Sterilised 7+ jest opracowana specjalnie z myślą o kotach dojrzałych po zabiegu kastracji/sterylizacji. Pokarm wspiera utrzymanie prawidłowej masy ciała oraz zabezpiecza nerki kota. Karma jest idealnie zbilansowana i dostosowana do potrzeb kotów w wieku od 7 do 12 roku życia.

Dla młodszych kotów zobacz: Royal Canin Sterilised

Główne cechy


Producent Royal Canin
promocja korzystny pakiet
wiek kota dla seniora
jakość korzystny
rekomendacje polecany przez zwierzakowo , bestseller
rodzaj karmy dla kota dla niewychodzących z domu , dla sterylizowanych

Skład karmy Royal Canin Sterilised 7+

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

kukurydza, suszone białko drobiowe, izolat białka roślinnego, gluten kukurydziany, włókno roślinne, hydrolizat białka zwierzęcego, tłuszcze zwierzęce, sole mineralne, pulpa buraczana, drożdże, olej rybny, fruktooligosacharydy, olej sojowy, wyciągi z zielonej herbaty i winogron, hydrolizat skorupiaków, wyciąg z aksamitki wzniesionej, hydrolizat chrząstki.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to kukurydza. Kukurydza to źródło węglowodanów oraz białka roślinnego, które dla kotów jest trudne do strawienia oraz przyswojenia, a także mniej odżywcze od składników pochodzenia zwierzęcego. Z uwagi na swój charakter kukurydza może powodować reakcje alergiczne.

suszone białko drobiowe to kolejna pozycja składu karmy Royal Canin Sterilised 7+. Suszone białko drobiowe przyswajane jest przez koty o wiele lepiej niż jakiekolwiek białko roślinne. Zawiera ono sporo protein. Minusem jest fakt, że białko drobiowe jest pozyskiwane nie tylko z mięsa, ale i piór, dziobów czy pazurów różnych gatunków drobiu.

Kolejny składnik w tej karmie to izolat białka roślinnego. Izolat białka roślinnego stanowi wydzielone i wysuszone białko w formie, która pozwala na dość dobre trawienie. Niestety, w przypadku kotów - nie czerpią one białek z produktów roślinnych, dlatego zawsze taki składnik będzie miał gorsze przyswajanie niż jego odpowiednik z białka zwierzęcego.

Kolejna, czwarta pozycja to gluten kukurydziany. Gluten kukurydziany często występuje w karmach dla kotów w roli dodatku i wypełniacza. Jest on substancją roślinną, która nie trawi się dobrze. Jest ciężkostrawny i zapewnia duże ilości źle przyswajalnych węglowodanów, co może wpływać na pojawienie się problemów z nerkami.

Karma Royal Canin Sterilised 7+ na piątym miejscu składu ma włókno roślinne. Włókno roślinne to niestrawialna część karmy, która pomaga w regulacji pracy jelit - przyspiesza trawienie oraz ułatwia wydalanie resztek. W karmie dla kota powinno być wyłącznie dodatkiem do karmy. Jego ilość powinna być zdecydowanie mniejsza w karmach dla kociąt czy kotów wrażliwych.

hydrolizat białka zwierzęcego to szósta pozycja na liście składników karmy.. Hydrolizat białka zwierzęcego to jedna z najlepiej przyswajalnych form, w których białko zwierzęce występuje w karmach. Przez brak niepotrzebnych substancji nie wywołuje alergii. Jedynym minusem jest brak określenia, z jakiego gatunku i jakich części zwierzęcia zostało wyodrębnione białko.

Jako siódmy składnik składu karmy producent podaje tłuszcze zwierzęce. Tłuszcze zwierzęce są niezbędnym składnikiem karmy dla kotów. Trawią się lepiej od tłuszczów roślinnych, biorąc jednocześnie udział w przemianach hormonalnych i przyspieszając przyswajanie witamin. Minusem jest brak informacji o gatunku zwierzęcia, z którego wzięto tłuszcze.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to sole mineralne. Sole mineralne stanowią niezbędny dodatek do kociej diety. Zawarte w nich mikroelementy oraz makroelementy wpływają na prawidłowe trawienie, pracę narządów wewnętrznych oraz wszystkich organów i układów w kocim ciele. Dla kotów w różnym wieku skład soli mineralnych powinien być inny.

Analiza składu karmy Royal Canin Sterilised 7+

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 36.00%
oleje i tłuszcze surowe 12.00%
popiół surowy 8.00%
włókno surowe 6.10%
fosfor 8.00g/kg
polifenole z zielonej herbaty i winogron 150.00mg/kg
nienasycone kwasy tłuszczowe 32.70g/kg

Dodatki dietetyczne

witamina A 18700.00IU/kg
witamina D3 1000.00IU/kg
żelazo 46.00mg/kg
jod 4.60mg/kg
miedź 7.00mg/kg
mangan 59.00mg/kg
cynk 178.00mg/kg
selen 0.08mg/kg
L-karnityna 100.00mg/kg
konserwanty  
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

Mam dwie kotki i kota w wieku 8,9,10 lat; wszystkie po sterylizacji i nie wychodzące z domu. Ta karma jest więc idealna i na pewno świetnie smakuje, bo wszystkie trzy chętnie się nią zajadają.

Oceniający:
Oceń 

5+

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Royal Canin Sterilised +7 karma sucha dla kotów od 7 do 12 roku życia, sterylizowanych

Royal Canin Sterilised +7 karma sucha dla kotów od 7 do 12 roku życia, sterylizowanych

Pełnoporcjowa, zbilansowana karma sucha dla kotów starszych, powyżej 7 roku życia, po zabiegu sterylizacji.