Promocja! Royal Canin Sterilised Appetite Control +7 karma sucha dla kotów starszych, sterylizowanych, domagających się jedzenia Zobacz większe

Royal Canin Sterilised Appetite Control +7 karma sucha dla kotów starszych, sterylizowanych, domagających się jedzenia ( Karma dla kota sucha )

Pełnoporcjowa, zbilansowana karma sucha dla kotów starszych, powyżej 7 roku życia, po zabiegu sterylizacji, intensywnie domagających się jedzenia.

czytaj cały opis

Ocena: 

20,82 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Karma dla dorosłych kotów powyżej 7. roku życia o niezaspokojonym apetycie. Dzięki opatentowanemu kompleksowi współdziałających przeciwutleniaczy (wit. C, E, luteina, tauryna), polifenole z zielonej herbaty i winogron, glukozamina i chondroityna, niezbędne kwasy tłuszczowe (EPA-DHA)- utrzymuje witalność oraz wzmacnia stawy kociaka. A obniżona zawartość fosforu w karmie wspomaga prawidłowe funkcjonowanie nerek.

Główne cechy


Producent Royal Canin
promocja korzystny pakiet, w promocji
wiek kota dla seniora
jakość korzystny
rekomendacje bestseller , polecany przez zwierzakowo
rodzaj karmy dla kota dla sterylizowanych , dla niewychodzących z domu , dla otyłych

Skład karmy Royal Canin Sterilised Apetite Control 7+

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

suszone białko drobiowe, kukurydza, włókno roślinne, izolat białka roślinnego, gluten kukurydziany, pszenica, tłuszcze zwierzęce, hydrolizat białka zwierzęcego, sole mineralne, pulpa buraczana, olej rybny, olej sojowy, drożdże, łuski i nasiona psyllium, fruktooligosacharydy, wyciągi z zielonej herbaty i winogron, hydrolizat skorupiaków, wyciąg z aksamitki wzniesionej, hydrolizat chrząstki.

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Royal Canin Sterilised Apetite Control 7+ to suszone białko drobiowe. Suszone białko drobiowe przyswajane jest przez koty o wiele lepiej niż jakiekolwiek białko roślinne. Zawiera ono sporo protein. Minusem jest fakt, że białko drobiowe jest pozyskiwane nie tylko z mięsa, ale i piór, dziobów czy pazurów różnych gatunków drobiu.

Karma Royal Canin Sterilised Apetite Control 7+ na kolejnej pozycji ma kukurydza. Kukurydza stanowi dodatek i wypełnienie karmy dla kotów, które często obniża jakość karmy, zwłaszcza gdy jej dużo. Może powodować zaburzenia przyswajania treści pokarmowych jako że jest składnikiem trudnym do strawienia dla kociego organizmu. Powoduje reakcje alergiczne.

Jako trzeci składnik składu karmy producent podaje włókno roślinne. Włókna roślinne będące niewielkim procentowo dodatkiem do karmy sprzyjają regularnej i zdrowej pracy jelit. Za dużo włókna może spowodować problemy z trawieniem i podrażnienie układu pokarmowego. Ich ilość powinna być mniejsza zwłaszcza u kotów wrażliwych.

Kolejna, czwarta pozycja to izolat białka roślinnego. Generalnie izolat sprawia, że białko o wiele lepiej przyswaja się w organizmie. Faktem jest jednak, że w karmie dla kota podstawę powinno stanowić białko zwierzęce, które jest korzystniejsze dla organizmu. Dodatkowo, nie wiadomo, z jakich roślin zostało uzyskane białko.

gluten kukurydziany to piąta pozycja na liście składników karmy.. Gluten kukurydziany często występuje w karmach dla kotów w roli dodatku i wypełniacza. Jest on substancją roślinną, która nie trawi się dobrze. Jest ciężkostrawny i zapewnia duże ilości źle przyswajalnych węglowodanów, co może wpływać na pojawienie się problemów z nerkami.

Kolejny składnik w tej karmie to pszenica. Pszenica jest zbożem wypełniającym w karmach dla kotów. Generalnie warto jej unikać, głównie ze względu na brak pozytywnego wpływu na koci organizm. Pszenica jest raczej ciężkostrawna i trudno przyswajalna. Ma duży wskaźnik glikemiczny i sporo węglowodanów. Może alergizować.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to tłuszcze zwierzęce. Tłuszcze zwierzęce w karmie dla kotów są lepiej przyswajane i korzystniejsze od tłuszczy roślinnych. Niestety, przez brak oznaczenia pochodzenia tłuszczy trudno jest ocenić ich jakość. Może to być zagrożenie również dla kotów, które są uczulone na składniki konkretnych gatunków zwierząt.

hydrolizat białka zwierzęcego to kolejna pozycja składu karmy Royal Canin Sterilised Apetite Control 7+. Białko zwierzęce jest kotu niezbędne do prawidłowej pracy organizmu. W przypadku hydrolizatu jest to białko czyste, łatwiejsze do przyswojenia, bez dodatkowych substancji. Wadą jest brak informacji o gatunku zwierzęcia, z którego białko zostało pozyskane.

Analiza składu karmy Royal Canin Sterilised Apetite Control 7+

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 34.00%
oleje i tłuszcze surowe 12.00%
popiół surowy 7.90%
włókno surowe 9.10%
fosfor 8.10g/kg
polifenole z zielonej herbaty i winogron 150.00mg/kg

Dodatki dietetyczne

witamina A 20300.00IU/kg
witamina D3 700.00IU/kg
żelazo 43.00mg/kg
jod 4.30mg/kg
miedź 6.00mg/kg
mangan 56.00mg/kg
cynk 168.00mg/kg
selen 0.08mg/kg
konserwanty  
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Dodaj ocenę

Royal Canin Sterilised Appetite Control +7 karma sucha dla kotów starszych, sterylizowanych, domagających się jedzenia

Royal Canin Sterilised Appetite Control +7 karma sucha dla kotów starszych, sterylizowanych, domagających się jedzenia

Pełnoporcjowa, zbilansowana karma sucha dla kotów starszych, powyżej 7 roku życia, po zabiegu sterylizacji, intensywnie domagających się jedzenia.