Royal Canin Starter Small Dog Zobacz większe

Royal Canin Starter Small Dog ( Karma dla psa )

Karma dla psów małych ras opracowana specjalnie dla szczeniąt do 2. miesiąca życia oraz suk ciężarnych i karmiących.

Ocena: 

55,74 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Główne cechy


Producent Royal Canin
wiek psa dla szczeniąt
wielkość psa duża rasa, miniaturka, średnia rasa, mała rasa
jakość korzystny
rodzaj schorzenia bytowa
rodzaj karmy weterynaryjnej karma sucha

Skład karmy Royal Canin Starter Small Dog Pediatric

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

suszone białko drobiowe, ryż, tłuszcze zwierzęce, gluten pszenny, kukurydza, pulpa buraczana, hydrolizat białka zwierzęcego, sole mineralne, olej rybny, olej sojowy, fruktooligosacharydy, sól kwasu tłuszczowego, wyciąg z drożdży, wyciąg z aksamitki wzniesionej.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to suszone białko drobiowe. Suszone białko to składnik bez zawartości wody, który dostarcza do psiego organizmu czystego białka zwierzęcego. Jest to składnik niezbędny dla zdrowia psa. Białko drobiowe nie niesie informacji, z jakiego drobiu zostało wykonane, co jest minusem i może wpływać na pojawianie się alergii.

ryż to druga pozycja na liście składników karmy.. Ryż to atrakcyjna alternatywa w żywieniu psów cierpiących na alergie pokarmowe. Stanowi on wypełnienie karm dla psów. Dostarcza niewielkiej ilości węglowodanów, dzięki czemu dobrze się trawi i łatwo przyswaja. Posiada niski indeks glikemiczny, sprawdzając się w żywieniu psów z cukrzycą.

Kolejny składnik w tej karmie to tłuszcze zwierzęce. Tłuszcze zwierzęce są produktem stanowiącym dodatek do karmy. Zwykle podnoszą jej smakowitość. Wadą jest, że nie zostało określone, z jakich gatunków zwierząt pochodzą tłuszcze; mogą być one mało wartościowe. W dużych ilościach wpływają na odkładanie tkanki tłuszczowej i nadwagę.

Czwarty punkt na liście składników to gluten pszenny. Gluten pszenny może być dodatkiem w karmie dla psów, aczkolwiek powoli odchodzi się od jego stosowania. Stanowi źródło węglowodanów, które jednak nie trawią się za dobrze i mają wysoki indeks glikemiczny. Z uwagi na zawartość glutenu może powodować reakcje alergiczne.

kukurydza to piąta składowa karmy Royal Canin Starter Small Dog Pediatric. Kukurydza dostarcza do organizmu psa przede wszystkim węglowodanów, które mają wysoki indeks glikemiczny. To sprawia, że często sprzyja rozwojowi nadwagi. Dodatkowo, może powodować reakcje alergiczne. Nie sprawdzi się u psów chorych na cukrzycę czy cierpiących na problemy trawienne.

Kolejna, szósta składowa karmy to pulpa buraczana. Pulpa buraczana uznawana jest za bardzo dobre źródło włókien, które wpływają pozytywnie na proces trawienia i wydalania. W niewielkich ilościach może wspomagać odchudzanie psa oraz dobrze wpływać na dietę czworonoga cierpiącego na cukrzycę.

Kolejna, siódma pozycja to hydrolizat białka zwierzęcego. Hydrolizaty białka to dobre rozwiązanie dla psów, które często cierpią na alergie pokarmowe. Z uwagi na swoją formę nie powodują uczuleń, jednocześnie dostarczając do psiego organizmu łatwostrawnego białka zwierzęcego. Wadą jest, że nie zostało określone, z jakiego gatunku zwierząt powstało białko.

Ósmy ingredient składu karmy to sole mineralne. Sole mineralne w rozsądnych ilościach są niezbędnym składnikiem karmy dla psów. Pozwalają na zbilansowanie wartości odżywczych pokarmu, jego łatwiejsze trawienie i przyswajanie. Dostarczają mikroelementów i makroelementów niezbędnych do zdrowego życia czworonoga.

Analiza składu karmy Royal Canin Starter Small Dog Pediatric

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 30.00%
oleje i tłuszcze surowe 22.00%
popiół surowy 7.50%
włókno surowe 1.30%

Dodatki dietetyczne

witamina A 13900.00IU/kg
witamina D3 1200.00IU/kg
żelazo 47.00mg/kg
jod 3.60mg/kg
miedź 8.00mg/kg
mangan 61.00mg/kg
cynk 201.00mg/kg
selen 0.08mg/kg
beta-karoten 40.00mg/kg
konserwanty  
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Dodaj ocenę

Royal Canin Starter Small Dog

Royal Canin Starter Small Dog

Karma dla psów małych ras opracowana specjalnie dla szczeniąt do 2. miesiąca życia oraz suk ciężarnych i karmiących.