Royal Canin Skin Hairball Zobacz większe

Royal Canin Skin Hairball ( Karmy weterynaryjne dla kota )

Karma wspomagająca wydalanie połkniętej sierści.

czytaj cały opis

Ocena: 

23,35 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Karma wspomagająca wydalanie kul włosowych, polecana szczególnie dla kotów długowłosych.

Główne cechy


Producent Royal Canin
promocja korzystny pakiet
wiek kota dla dorosłych
jakość korzystny
rekomendacje bestseller, polecany przez zwierzakowo
rodzaj karmy dla kota przeciw kulom włosowym, piękna sierść
rodzaj schorzenia bytowa

Skład karmy Royal Canin Skin Hairball

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

suszone białko drobiowe, gluten pszenny, ryż, włókno roślinne, kukurydza, tłuszcze zwierzęce, pszenica, hydrolizat białka zwierzęcego, gluten kukurydziany, pulpa buraczana, łupiny i nasiona psyllium, sole mineralne, olej sojowy, drożdże, olej rybny, fruktooligosacharydy, olej z ogórecznika, wyciąg z aksamitki wzniesionej.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to suszone białko drobiowe. Suszone białko drobiowe przyswajane jest przez koty o wiele lepiej niż jakiekolwiek białko roślinne. Zawiera ono sporo protein. Minusem jest fakt, że białko drobiowe jest pozyskiwane nie tylko z mięsa, ale i piór, dziobów czy pazurów różnych gatunków drobiu.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to gluten pszenny. Składnik zupełnie niepotrzebny w karmie dla kotów. Jest bogaty w węglowodany, które mogą powodować otyłość i problemy z metabolizmem. Często wywołuje alergie. Dodatkowo, jest dość ciężkostrawny, a organizm mięsożernego kota prawie wcale nie czerpie z niego składników odżywczych.

Kolejny komponent składu Royal Canin Skin Hairball to ryż. Ryż stanowi obecnie dopuszczalny dodatek i wypełnienie karmy dla kotów. Jest lekkostrawny, nieźle - jak na składnik roślinny - się przyswaja, a jednocześnie zapewnia dostęp do niewielkiej ilości węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym. Sprawdza się przy kotach cierpiących na alergie.

Czwarty punkt na liście składników to włókno roślinne. Włókna roślinne będące niewielkim procentowo dodatkiem do karmy sprzyjają regularnej i zdrowej pracy jelit. Za dużo włókna może spowodować problemy z trawieniem i podrażnienie układu pokarmowego. Ich ilość powinna być mniejsza zwłaszcza u kotów wrażliwych.

Następna, piąta składowa karmy to kukurydza. Kukurydza stanowi dodatek i wypełnienie karmy dla kotów, które często obniża jakość karmy, zwłaszcza gdy jej dużo. Może powodować zaburzenia przyswajania treści pokarmowych jako że jest składnikiem trudnym do strawienia dla kociego organizmu. Powoduje reakcje alergiczne.

tłuszcze zwierzęce to szósta pozycja na liście składników karmy.. Tłuszcze zwierzęce w karmie dla kotów są lepiej przyswajane i korzystniejsze od tłuszczy roślinnych. Niestety, przez brak oznaczenia pochodzenia tłuszczy trudno jest ocenić ich jakość. Może to być zagrożenie również dla kotów, które są uczulone na składniki konkretnych gatunków zwierząt.

Kolejna, siódma pozycja to pszenica. Pszenica stanowi popularne, acz niewskazane w karmach dla kotów źródło węglowodanów. Posiada wysoki indeks glikemiczny, przez co sprzyja nadwadze, cukrzycy oraz chorobom nerek u kotów. Co więcej, zawiera gluten, który jest ciężkostrawny oraz prowadzi do pojawiania się reakcji alergicznych.

Jako ósmy składnik składu karmy producent podaje hydrolizat białka zwierzęcego. Białko zwierzęce jest kotu niezbędne do prawidłowej pracy organizmu. W przypadku hydrolizatu jest to białko czyste, łatwiejsze do przyswojenia, bez dodatkowych substancji. Wadą jest brak informacji o gatunku zwierzęcia, z którego białko zostało pozyskane.

  • gluten kukurydziany

Analiza składu karmy Royal Canin Skin Hairball

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 36.00%
oleje i tłuszcze surowe 14.00%
popiół surowy 8.30%
włókno surowe 7.30%

Dodatki dietetyczne

witamina A 30900.00IU/kg
witamina D3 800.00IU/kg
żelazo 40.00mg/kg
jod 4.00mg/kg
miedź 6.00mg/kg
mangan 52.00mg/kg
cynk 157.00mg/kg
selen 0.07mg/kg
konserwanty  
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Dodaj ocenę

Royal Canin Skin Hairball

Royal Canin Skin Hairball

Karma wspomagająca wydalanie połkniętej sierści.