Royal Canin Skin Care Small Dog Zobacz większe

Royal Canin Skin Care Small Dog ( Karmy weterynaryjne dla psa )

Dieta dla psów dorosłych małych ras, które cierpią na schorzenia skóry.

czytaj cały opis

Ocena: 

84,71 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Dieta przeznaczona dla psów małych ras cierpiących na AZS lub niealergiczne dermatozy świądowe.

Główne cechy


Producent Royal Canin
promocja korzystny pakiet
rodzaj schorzenia skóra/sierść
rodzaj karmy weterynaryjnej karma sucha

Skład karmy Royal Canin Skin Care Adult Small Canine

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

kukurydza, gluten pszenny, ryż, tapioka, tłuszcze zwierzęce, gluten kukurydziany, hydrolizat białka zwierzęcego, sole mineralne, pulpa z cykorii, olej sojowy, olej rybny, ziarna lnu, fruktooligosacharydy, mono- i diglicerydy kwasów tłuszczowych estryfikow, olej z ogórecznika, wyciąg z aksamitki wzniesionej.

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Royal Canin Skin Care Adult Small Canine to kukurydza. Duża dawka kukurydzy w karmie dla psów sprzyja pojawianiu się nadwagi, jako że dostarcza do organizmu głównie węglowodanów o wysokim indeksie glikemicznym. Nie sprawdza się w karmach dla psów chorych na cukrzycę czy o wrażliwym układzie pokarmowym. Jest składnikiem mocno alergizującym.

Kolejny komponent składu Royal Canin Skin Care Adult Small Canine to gluten pszenny. Gluten pszenny stanowi jeden z wypełniaczy karm dla psów. Nie jest zalecany w stosowaniu, jako że jest dość ciężkostrawny, a jednocześnie posiada wysoki indeks glikemiczny. Zawiera dużo węglowodanów. Może wywoływać reakcje alergiczne u psów wrażliwych.

Trzeci punkt na liście składników to ryż. Ryż stanowi w karmie dla psów źródło węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym, dzięki czemu może być podawany psom z cukrzycą czy cierpiącym na nadwagę. Sprawdza się w karmach dla psich alergików. Najkorzystniejszy dla psiego organizmu jest brązowy, niełuskany ryż.

Kolejna, czwarta pozycja to tapioka. Tapioka to ciekawa alternatywa wypełniacza do psiej karmy, która wypada o wiele lepiej niż np. zboże. Jest bogata w dobrze przyswajalne węglowodany. Jednocześnie, nie zawiera glutenu, dlatego rzadziej powoduje reakcję alergiczną i jest łatwiejsza do trawienia.

Kolejna, piąta składowa karmy to tłuszcze zwierzęce. Tłuszcze zwierzęce są produktem dodatkowym w karmie dla psów, wpływającym na przyswajanie niektórych witamin, choćby witaminy A. W dużych ilościach mogą odkładać się w formie tkanki tłuszczowej, prowadząc do nadwagi. Trudno określić ich jakość bez informacji, z jakich gatunków zwierząt pochodzą.

Następna, szósta składowa karmy to gluten kukurydziany. Gluten kukurydziany stanowi jeden z bardziej alergizujących dodatków do karmy dla psów. Jest to produkt uboczny powstały w procesie przetwarzania kukurydzy - może być ciężkostrawny, dlatego nie sprawdzi się w żywieniu psów wrażliwych. Na dłuższą metę może powodować problemy trawienne.

hydrolizat białka zwierzęcego to kolejna pozycja składu karmy Royal Canin Skin Care Adult Small Canine. Hydrolizaty białka to dobre rozwiązanie dla psów, które często cierpią na alergie pokarmowe. Z uwagi na swoją formę nie powodują uczuleń, jednocześnie dostarczając do psiego organizmu łatwostrawnego białka zwierzęcego. Wadą jest, że nie zostało określone, z jakiego gatunku zwierząt powstało białko.

Karma Royal Canin Skin Care Adult Small Canine na kolejnej pozycji ma sole mineralne. Sole mineralne w rozsądnych ilościach są niezbędnym składnikiem karmy dla psów. Pozwalają na zbilansowanie wartości odżywczych pokarmu, jego łatwiejsze trawienie i przyswajanie. Dostarczają mikroelementów i makroelementów niezbędnych do zdrowego życia czworonoga.

Analiza składu karmy Royal Canin Skin Care Adult Small Canine

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 25.00%
oleje i tłuszcze surowe 16.00%
popiół surowy 5.90%
włókno surowe 1.30%
nienasycone kwasy tłuszczowe 44.70g/kg

Dodatki dietetyczne

witamina A 30100.00IU/kg
witamina D3 800.00IU/kg
żelazo 55.00mg/kg
jod 5.50mg/kg
miedź 11.00mg/kg
mangan 72.00mg/kg
cynk 215.00mg/kg
selen 0.10mg/kg
trifosforan pentasodu 3.50g/kg
konserwanty  
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Dodaj ocenę

Royal Canin Skin Care Small Dog

Royal Canin Skin Care Small Dog

Dieta dla psów dorosłych małych ras, które cierpią na schorzenia skóry.

Produkty powiązane