Royal Canin Sensitivity Control Feline Zobacz większe

Royal Canin Sensitivity Control Feline ( Karmy weterynaryjne dla kota )

Karma dla kotów cierpiących na alergię lub nietolerancję pokarmową oraz inne problemy z przewodem pokarmowym. Zawiera wyselekcjonowane źródła białka.

czytaj cały opis

27,38 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Smakowita sucha karma dla kotów z wrażliwym przewodem pokarmowym.

Wskazania do stosowania diety:

- alergie pokarmowe dające objawy ze strony przewodu pokarmowego lub dermatologiczne,

- nietolerancja pokarmowa,

- choroba zapalna jelit,

- dieta eliminacyjna,

- przewlekła biegunka.

Brak przeciwwskazań do stosowania diety.

Karma Sensitivity Control zawiera w swoim składzie wyselekcjonowane białka pochodzące z mięsa drobiowego. Dieta wspomaga utrzymanie zdrowej sierści i skóry poprzez wysoką zawartość biotyny oraz kompleks witamin i minerałów. Zawarte w niej kwasy omega zapobiegają stanom zapalnym w organizmie. Karma jest wyjątkowo łatwa do strawienia, a jej składniki są tak dobrane, by chronić delikatny przewód pokarmowy kota. Dodatkowo dieta zawiera kontrolowany poziom minerałów odpowiedzialnych za tworzenie kryształów i kamieni moczowych, dlatego może być podawana również kotom kastrowanym.

Royal Canin Sensitivity Control może być stosowana przez całe życie zwierzęcia po konsultacji z lekarzem weterynarii. W przypadku podejrzenia alergii lub nietolerancji pokarmowej zalecana jest zmiana pokarmu natychmiast, bez zachowania okresu przejściowego.

Główne cechy


Producent Royal Canin
promocja korzystny pakiet
jakość premium
rekomendacje bestseller
rodzaj schorzenia alegria, przewód pokarmowy
rodzaj karmy weterynaryjnej karma sucha

Skład karmy Royal Canin Sensitivity Control Feline

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

ryż, suszone białko kaczki, włókno roślinne, hydrolizat białka drobiowego, tłuszcze zwierzęce, sole mineralne, olej rybny, olej sojowy, wyciąg z aksamitki wzniesionej.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to ryż. Ryż to atrakcyjna alternatywa dla zbożowego wypełnienia karmy dla kotów. Jest źródłem lekkostrawnych węglowodanów, które występują w nim w ograniczonej ilości, dzięki czemu nie powodują nadwagi. Ryż praktycznie nie wywołuje reakcji alergicznych.

Kolejna, druga pozycja to suszone białko kaczki. Kaczka w karmie dla kota jest przede wszystkim źródłem niezbędnego dla zachowania zdrowia białka zwierzęcego. Dzięki swojej rzadkości występowania nie wywołuje alergii pokarmowych. Suszone białko nie zawiera wody i pozyskiwane jest w całości z kaczki, nie tylko z jej mięsa.

włókno roślinne to trzecia pozycja na liście składników karmy.. Włókna roślinne będące niewielkim procentowo dodatkiem do karmy sprzyjają regularnej i zdrowej pracy jelit. Za dużo włókna może spowodować problemy z trawieniem i podrażnienie układu pokarmowego. Ich ilość powinna być mniejsza zwłaszcza u kotów wrażliwych.

Kolejny komponent składu Royal Canin Sensitivity Control Feline to hydrolizat białka drobiowego. Hydrolizaty białka to substancje, które zawierają czyste białko z danego źródła. Białko drobiowe jest łatwe w strawieniu i dobrze przyswajalne, a przy tym bardzo odżywcze. Teoretycznie nie wywołuje alergii. Minusem jest brak informacji o gatunkach drobiu wykorzystanych do jego pozyskania.

Piąty punkt na liście składników to tłuszcze zwierzęce. Tłuszcze zwierzęce są korzystnym dodatkiem do kociej karmy, który trawi się łatwiej od tłuszczów roślinnych. Biorą one udział w procesach metabolicznych czy ułatwiają przyswajanie niektórych substancji. Brak informacji o ich konkretnym źródle jest zdecydowanie wadą.

Jako szósty składnik składu karmy producent podaje sole mineralne. Sole mineralne stanowią niezbędny dodatek do kociej diety. Zawarte w nich mikroelementy oraz makroelementy wpływają na prawidłowe trawienie, pracę narządów wewnętrznych oraz wszystkich organów i układów w kocim ciele. Dla kotów w różnym wieku skład soli mineralnych powinien być inny.

Karma Royal Canin Sensitivity Control Feline na siódmym miejscu składu ma olej rybny.

Kolejny składnik w tej karmie to olej sojowy.

Analiza składu karmy Royal Canin Sensitivity Control Feline

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 27.00%
oleje i tłuszcze surowe 11.00%
popiół surowy 8.80%
włókno surowe 6.00%
EPA i DHA 3.50g/kg
nienasycone kwasy tłuszczowe 34.40g/kg

Dodatki dietetyczne

witamina A 29700.00IU/kg
witamina D3 800.00IU/kg
żelazo 40.00mg/kg
jod 3.60mg/kg
miedź 7.00mg/kg
mangan 53.00mg/kg
cynk 192.00mg/kg
selen 0.10mg/kg
konserwanty  
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

wspaniala karma skonczyly sie problemy z wymiotami,jak rowniez alergia skorna.

Oceniający:
Oceń 

krolpa krwi po kazdej kupie - rozwiązala to wlasnie ta karma jestem zadowolony, starsza czasem wymiotuje ale to raczej po fikołkach w czasie obiadu....

Oceniający:
Oceń 

Mój miał biegunkę za każdym razem jak jadł suchą karmę, nawet po royalu dla małych kociąt, zaczęłam mu podawać tą karmę od 4 miesiąca życia, biegunki zniknęły jak ręką odjął, kot jest szczęśliwy i zdrowy i je karmę ze smakiem:)

Oceniający:
Oceń 

kot bardzo chorowa,brak łaknienia.ta karma wpłyneła jak balsam.kot chętnie je, nabiera wagi i jest szczęśliwy.ja też.polecam

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Royal Canin Sensitivity Control Feline

Royal Canin Sensitivity Control Feline

Karma dla kotów cierpiących na alergię lub nietolerancję pokarmową oraz inne problemy z przewodem pokarmowym. Zawiera wyselekcjonowane źródła białka.