Royal Canin Sensible karma sucha dla kotów dorosłych, o wrażliwym przewodzie pokarmowym ( Karma dla kota sucha )

Pełnoporcjowa, zbilansowana karma sucha dla kotów dorosłych, od 12 miesiąca życia, o wrażliwym przewodzie pokarmowym.

czytaj cały opis

23,86 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź

Ten produkt nie jest już dostępny w sprzedaży

Przejdź do kategorii: Karma Royal Canin dla kotaOpis produktu

Przeznaczenie: koty dorosłe od 1 do 10 roku życia; wrażliwe.

Ze względu na cechy szczególne każdego osobnika, pewne czynniki mogą stać się przyczyną wystąpienia mniej lub bardziej nasilonej wrażliwości. Wrażliwość taka może występować okresowo w związku ze zmianą środowiska, zmianą diety czy porą roku. Karma Sensible jest doskonałym rozwiązaniem dla kotów o wrażliwych żołądkach.

Najważniejsze właściwości:

Ulrta Acidigest - zapewnienie maksymalnej ochrony przewodu pokarmowego, dzięki wysoko strawnym białkom (ograniczającym ilość niestrawnych resztek w jelicie) oraz odpowiedniej zawartości ryżu.

Digest Micro – Flora - zapewnienie równowagi flory bakteryjnej jelit, poprzez dodatek fruktooligosacharydów i pulpy buraczanej.

Exclusive Savoir - zaspokojenie potrzeb wybrednych kotów, dzięki wyjątkowej recepturze.

Kontrola pH moczu.

Polecamy także: Royal Canin Digest Sensitive in gravy, Royal Canin Fit 32

Główne cechy


Producent Royal Canin
promocja korzystny pakiet
wiek kota dla dorosłych
jakość korzystny
rekomendacje polecany przez zwierzakowo , bestseller
rodzaj karmy dla kota dla wrażliwych

Skład karmy Royal Canin Sensible 33

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

suszone białko drobiowe, tłuszcze zwierzęce, kukurydza, gluten kukurydziany, izolat białka roślinnego, suszone białko wieprzowe, hydrolizat białka zwierzęcego, drożdże, pulpa buraczana, sole mineralne, olej sojowy, olej rybny, włókno roślinne, fruktooligosacharydy.

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Royal Canin Sensible 33 to suszone białko drobiowe. Suszone białko to najlepsze źródło dobrze przyswajalnego oraz łatwego w strawieniu białka zwierzęcego, które jest dla kotów o wiele korzystniejsze niż białko roślinne. Niestety, minusem jest fakt, że nie wiadomo, z jakiego gatunku drobiu pochodzi białko, co może powodować alergie.

Kolejny składnik w tej karmie to tłuszcze zwierzęce. Tłuszcze zwierzęce są niezbędnym składnikiem karmy dla kotów. Trawią się lepiej od tłuszczów roślinnych, biorąc jednocześnie udział w przemianach hormonalnych i przyspieszając przyswajanie witamin. Minusem jest brak informacji o gatunku zwierzęcia, z którego wzięto tłuszcze.

Karma Royal Canin Sensible 33 na trzecim miejscu składu ma kukurydza. Kukurydza jest wypełniaczem karmy dla kotów, często obniżającym jakość żywienia. Może powodować alergie pokarmowe. Jest ciężkostrawna, dostarcza głównie węglowodanów oraz białka roślinnego - obie te substancje są trudne do przyswojenia dla kotów, stąd karma nie sprawdzi się u kotów wrażliwych.

gluten kukurydziany to kolejna pozycja składu karmy Royal Canin Sensible 33. Gluten kukurydziany stanowi dodatek do karmy i może powodować uczulenie u kotów cierpiących na alergie pokarmowe. Jest ciężkostrawny, przez co nie sprawdzi się w żywieniu kotów wrażliwych. Dostarcza głównie węglowodanów, które są jednak dla kota trudne do strawienia i mogą wpływać na przyrost wagi.

Karma Royal Canin Sensible 33 na kolejnej pozycji ma izolat białka roślinnego. Izolat białka roślinnego stanowi wydzielone i wysuszone białko w formie, która pozwala na dość dobre trawienie. Niestety, w przypadku kotów - nie czerpią one białek z produktów roślinnych, dlatego zawsze taki składnik będzie miał gorsze przyswajanie niż jego odpowiednik z białka zwierzęcego.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to suszone białko wieprzowe. Białko wieprzowe jest źródłem białka zwierzęcego o dobrej przyswajalności w kocim organizmie. Podane w takiej formie zachowuje praktycznie wyłącznie aminokwasy białkowe. U wrażliwszych kotów może wywoływać reakcje uczuleniowe, aczkolwiek nie jest to często spotykane.

Kolejna, siódma pozycja to hydrolizat białka zwierzęcego. Białko zwierzęce jest kotu niezbędne do prawidłowej pracy organizmu. W przypadku hydrolizatu jest to białko czyste, łatwiejsze do przyswojenia, bez dodatkowych substancji. Wadą jest brak informacji o gatunku zwierzęcia, z którego białko zostało pozyskane.

drożdże to ósma pozycja na liście składników karmy.. Drożdże to dodatek do kociej karmy, który ma pozytywny wpływ na cały organizm zwierzęcia. Dostarcza sporo protein wysokiej jakości i posiada dużą zawartość soli mineralnych oraz witaminy z grupy B. W pewnym stopniu drożdże działają również przeciwpchelnie.

Analiza składu karmy Royal Canin Sensible 33

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 33.00%
oleje i tłuszcze surowe 22.00%
popiół surowy 6.90%
włókno surowe 1.60%

Dodatki dietetyczne

witamina A 18200.00IU/kg
witamina D3 900.00IU/kg
żelazo 39.00mg/kg
jod 3.00mg/kg
miedź 6.00mg/kg
mangan 50.00mg/kg
cynk 165.00mg/kg
selen 0.10mg/kg
konserwanty  
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

Mój kot nie chce innej karmy. Małe chrupki nawet dla starszego kota nie stanowią problemu.

Oceniający:
Oceń 

Karma bardzo lubiana przez moje koty. Szkoda tylko, że taka tłusta. Chrupki w miarę małe, różne co zachęca do jedzenia moje kociaki.

Oceniający:
Oceń 

bardzo dobra karma. nie jako danie ale dodatek. od razu lepssze trawienie i zachowanie kici :)

Oceniający:
Oceń 

bardzo dobra karma moje kotki ją lubią a żadnej innej nie chcą

Oceniający:
Oceń 

Mojemu kotu ta karma zwyczajnie nie smakuje.

Oceniający:
Oceń 

Polecam, kończymy właśnie opakowanie 12kg i chyba pozostaniemy przy tej karmie. Kociska nie są wrażliwe, ale byle czego nie zjedzą (royal sterilised za sucha). Plus za smakowitość i chrupki różnego kształtu, co kociaki bardzo lubią, jedzą ją też kastraty i nie są grubaśne, trzymają idealną wagę.

Oceniający:
Oceń 

Mój Futrzak bardzo ją lubi.Wybiera sobie łapka ze słoiczka.Stosuję jako przysmak na powitanie.

Oceniający:
Oceń 

Karma miała być dla wrażliwych kotów z problemami jelitowymi a problemy wręcz się nasiliły po tej karmie. Mój kot miał aż krew w kale po tej karmie. Nie polecam dla wrazliwców

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Royal Canin Sensible karma sucha dla kotów dorosłych, o wrażliwym przewodzie pokarmowym

Royal Canin Sensible karma sucha dla kotów dorosłych, o wrażliwym przewodzie pokarmowym

Pełnoporcjowa, zbilansowana karma sucha dla kotów dorosłych, od 12 miesiąca życia, o wrażliwym przewodzie pokarmowym.