Promocja! Royal Canin Senior Consult Stage 2 Zobacz większe

Royal Canin Senior Consult Stage 2 ( Promocje )

Sucha karma dla kotów powyżej 7. roku życia, które mają wyraźne objawy starzenia.

czytaj cały opis

Ocena: 

21,99 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Specjalistyczna karma dla kotów starszych, powyżej 7. roku życia. Przeznaczona dla kotów z widocznymi objawami starzenia, które mają masę ciała w normie lub wykazują objawy otyłości.

Główne cechy


Producent Royal Canin
promocja w promocji, korzystny pakiet
wiek kota dla seniora
jakość korzystny
rekomendacje polecany przez zwierzakowo, bestseller
rodzaj karmy dla kota dla niewychodzących z domu, dla sterylizowanych
rodzaj schorzenia bytowa, dla starszych
rodzaj karmy weterynaryjnej karma sucha

Skład karmy Royal Canin Senior Consult Stage 2

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

kukurydza, gluten pszenny, mąka kukurydziana, suszone białko drobiowe, pszenica, gluten kukurydziany, tłuszcze zwierzęce, ryż, włókno roślinne, hydrolizat białka zwierzęcego, pulpa z cykorii, olej rybny, olej sojowy, sole mineralne, pomidory, łupiny i nasiona psyllium, fruktooligosacharydy, sproszkowane omułki nowozelandzkie, wyciąg z drożdży, hydrolizat skorupiaków, olej z ogórecznika, wyciąg z aksamitki wzniesionej, hydrolizat chrząstki.

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Royal Canin Senior Consult Stage 2 to kukurydza. Kukurydza jest wypełniaczem karmy dla kotów, często obniżającym jakość żywienia. Może powodować alergie pokarmowe. Jest ciężkostrawna, dostarcza głównie węglowodanów oraz białka roślinnego - obie te substancje są trudne do przyswojenia dla kotów, stąd karma nie sprawdzi się u kotów wrażliwych.

Karma Royal Canin Senior Consult Stage 2 na drugim miejscu składu ma gluten pszenny. Składnik zupełnie niepotrzebny w karmie dla kotów. Jest bogaty w węglowodany, które mogą powodować otyłość i problemy z metabolizmem. Często wywołuje alergie. Dodatkowo, jest dość ciężkostrawny, a organizm mięsożernego kota prawie wcale nie czerpie z niego składników odżywczych.

Kolejny składnik w tej karmie to mąka kukurydziana. Mąka kukurydziana stanowi niepotrzebny wypełniacz w karmie dla kotów. Ma bardzo wysoki wskaźnik glikemiczny oraz jest dość ciężkostrawna, przez co obciąża nie tylko układ pokarmowy, ale również nerki i wątrobę. Stanowi źródło niepotrzebnych kotu węglowodanów i białek roślinnych.

Jako czwarty składnik składu karmy producent podaje suszone białko drobiowe. Suszone białko to najlepsze źródło dobrze przyswajalnego oraz łatwego w strawieniu białka zwierzęcego, które jest dla kotów o wiele korzystniejsze niż białko roślinne. Niestety, minusem jest fakt, że nie wiadomo, z jakiego gatunku drobiu pochodzi białko, co może powodować alergie.

pszenica to kolejna pozycja składu karmy Royal Canin Senior Consult Stage 2. Pszenica jest zbożem wypełniającym w karmach dla kotów. Generalnie warto jej unikać, głównie ze względu na brak pozytywnego wpływu na koci organizm. Pszenica jest raczej ciężkostrawna i trudno przyswajalna. Ma duży wskaźnik glikemiczny i sporo węglowodanów. Może alergizować.

Następna, szósta składowa karmy to gluten kukurydziany. Gluten kukurydziany często występuje w karmach dla kotów w roli dodatku i wypełniacza. Jest on substancją roślinną, która nie trawi się dobrze. Jest ciężkostrawny i zapewnia duże ilości źle przyswajalnych węglowodanów, co może wpływać na pojawienie się problemów z nerkami.

Siódmy punkt na liście składników to tłuszcze zwierzęce. Tłuszcze zwierzęce są niezbędnym składnikiem karmy dla kotów. Trawią się lepiej od tłuszczów roślinnych, biorąc jednocześnie udział w przemianach hormonalnych i przyspieszając przyswajanie witamin. Minusem jest brak informacji o gatunku zwierzęcia, z którego wzięto tłuszcze.

Karma Royal Canin Senior Consult Stage 2 na kolejnej pozycji ma ryż. Ryż stanowi dość lekkostrawne wypełnienie karmy dla kotów i dobrą alternatywę dla składników zbożowych. Sprawdza się w żywieniu kotów wrażliwych. Zawiera nieduże ilości węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym, dzięki czemu nie powoduje nadwagi i nie wpływa na problemy z nerkami.

Analiza składu karmy Royal Canin Senior Consult Stage 2

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 28.00%
oleje i tłuszcze surowe 14.00%
popiół surowy 5.80%
włókno surowe 5.30%
fosfor 5.50g/kg

Dodatki dietetyczne

witamina A 20700.00IU/kg
witamina D3 700.00IU/kg
żelazo 50.00mg/kg
jod 5.00mg/kg
miedź 9.00mg/kg
mangan 65.00mg/kg
cynk 194.00mg/kg
selen 0.09mg/kg
konserwanty  
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Dodaj ocenę

Royal Canin Senior Consult Stage 2

Royal Canin Senior Consult Stage 2

Sucha karma dla kotów powyżej 7. roku życia, które mają wyraźne objawy starzenia.