Royal Canin Senior Consult Stage 2 High Cal. Zobacz większe

Royal Canin Senior Consult Stage 2 High Cal. ( Karma dla kota sucha )

Karma sucha dla kotów starszych z widocznymi objawami starzenia.

czytaj cały opis

Ocena: 

23,36 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Specjalistyczna karma dla kotów starszych, powyżej 7. roku życia, które mają widoczne objawy starzenia. Przeznaczona szczególnie dla kotów, które chudną lub potrzebują karmy wysokokalorycznej.

Główne cechy


Producent Royal Canin
promocja korzystny pakiet
wiek kota dla seniora
jakość korzystny
rekomendacje bestseller , polecany przez zwierzakowo
rodzaj karmy dla kota dla sterylizowanych , dla niewychodzących z domu
rodzaj schorzenia bytowa, dla starszych
rodzaj karmy weterynaryjnej karma sucha

Skład karmy Royal Canin Senior Consult Stage 2 High Cal.

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

kukurydza, gluten pszenny, tłuszcze zwierzęce, suszone białko drobiowe, mąka kukurydziana, pszenica, gluten kukurydziany, ryż, hydrolizat białka zwierzęcego, włókno roślinne, pulpa z cykorii, olej rybny, olej sojowy, sole mineralne, pomidory, łupiny i nasiona psyllium, fruktooligosacharydy, sproszkowane omułki nowozelandzkie, wyciąg z drożdży, hydrolizat skorupiaków, olej z ogórecznika, wyciąg z aksamitki wzniesionej, hydrolizat chrząstki.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to kukurydza. Kukurydza stanowi dodatek i wypełnienie karmy dla kotów, które często obniża jakość karmy, zwłaszcza gdy jej dużo. Może powodować zaburzenia przyswajania treści pokarmowych jako że jest składnikiem trudnym do strawienia dla kociego organizmu. Powoduje reakcje alergiczne.

Jako drugi składnik składu karmy producent podaje gluten pszenny. Składnik zupełnie niepotrzebny w karmie dla kotów. Jest bogaty w węglowodany, które mogą powodować otyłość i problemy z metabolizmem. Często wywołuje alergie. Dodatkowo, jest dość ciężkostrawny, a organizm mięsożernego kota prawie wcale nie czerpie z niego składników odżywczych.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to tłuszcze zwierzęce. Tłuszcze zwierzęce są korzystnym dodatkiem do kociej karmy, który trawi się łatwiej od tłuszczów roślinnych. Biorą one udział w procesach metabolicznych czy ułatwiają przyswajanie niektórych substancji. Brak informacji o ich konkretnym źródle jest zdecydowanie wadą.

suszone białko drobiowe to czwarta pozycja na liście składników karmy.. Suszone białko drobiowe przyswajane jest przez koty o wiele lepiej niż jakiekolwiek białko roślinne. Zawiera ono sporo protein. Minusem jest fakt, że białko drobiowe jest pozyskiwane nie tylko z mięsa, ale i piór, dziobów czy pazurów różnych gatunków drobiu.

mąka kukurydziana to piąta składowa karmy Royal Canin Senior Consult Stage 2 High Cal.. Mąka kukurydziana stanowi niepotrzebny wypełniacz w karmie dla kotów. Ma bardzo wysoki wskaźnik glikemiczny oraz jest dość ciężkostrawna, przez co obciąża nie tylko układ pokarmowy, ale również nerki i wątrobę. Stanowi źródło niepotrzebnych kotu węglowodanów i białek roślinnych.

Następna, szósta składowa karmy to pszenica. Pszenica stanowi popularne, acz niewskazane w karmach dla kotów źródło węglowodanów. Posiada wysoki indeks glikemiczny, przez co sprzyja nadwadze, cukrzycy oraz chorobom nerek u kotów. Co więcej, zawiera gluten, który jest ciężkostrawny oraz prowadzi do pojawiania się reakcji alergicznych.

Karma Royal Canin Senior Consult Stage 2 High Cal. na siódmym miejscu składu ma gluten kukurydziany. Gluten kukurydziany stanowi dodatek do karmy i może powodować uczulenie u kotów cierpiących na alergie pokarmowe. Jest ciężkostrawny, przez co nie sprawdzi się w żywieniu kotów wrażliwych. Dostarcza głównie węglowodanów, które są jednak dla kota trudne do strawienia i mogą wpływać na przyrost wagi.

Kolejny komponent składu Royal Canin Senior Consult Stage 2 High Cal. to ryż. Ryż to coraz popularniejszy dodatek do żywienia kotów. Jego rolą jest głównie dostarczanie łatwych do strawienia i dość dobrze przyswajalnych węglowodanów. Ryż posiada niski indeks glikemiczny, dlatego sprawdza się w żywieniu kotów chorych na cukrzycę.

Analiza składu karmy Royal Canin Senior Consult Stage 2 High Cal.

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 28.00%
oleje i tłuszcze surowe 18.00%
popiół surowy 5.80%
włókno surowe 4.20%
fosfor 5.50g/kg

Dodatki dietetyczne

witamina A 20600.00IU/kg
witamina D3 700.00IU/kg
żelazo 51.00mg/kg
jod 5.10mg/kg
miedź 9.00mg/kg
mangan 66.00mg/kg
cynk 198.00mg/kg
selen 0.10mg/kg
konserwanty  
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Dodaj ocenę

Royal Canin Senior Consult Stage 2 High Cal.

Royal Canin Senior Consult Stage 2 High Cal.

Karma sucha dla kotów starszych z widocznymi objawami starzenia.