Royal Canin Senior Consult Stage 1 Zobacz większe

Royal Canin Senior Consult Stage 1 ( Promocje )

Karma sucha dla kotów powyżej 7. roku życia, które mają masę ciała w normie.

czytaj cały opis

21,99 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Karma sucha przeznaczona dla kotów powyżej 7. roku życia bez widocznych objawów starzenia oraz z masą ciała w normie.

Główne cechy


Producent Royal Canin
promocja korzystny pakiet
wiek kota dla seniora
jakość korzystny
rekomendacje bestseller, polecany przez zwierzakowo
rodzaj karmy dla kota dla sterylizowanych, dla niewychodzących z domu
rodzaj schorzenia bytowa, dla starszych
rodzaj karmy weterynaryjnej karma sucha

Skład karmy Royal Canin Senior Consult Stage 1

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

suszone białko drobiowe, kukurydza, gluten pszenny, ryż, włókno roślinne, gluten kukurydziany, hydrolizat białka zwierzęcego, pszenica, pulpa z cykorii, tłuszcze zwierzęce, olej rybny, sole mineralne, olej sojowy, fruktooligosacharydy, łupiny i nasiona psyllium, wyciąg z drożdży, hydrolizat skorupiaków, wyciąg z aksamitki wzniesionej, hydrolizat chrząstki.

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Royal Canin Senior Consult Stage 1 to suszone białko drobiowe. Suszone białko to najlepsze źródło dobrze przyswajalnego oraz łatwego w strawieniu białka zwierzęcego, które jest dla kotów o wiele korzystniejsze niż białko roślinne. Niestety, minusem jest fakt, że nie wiadomo, z jakiego gatunku drobiu pochodzi białko, co może powodować alergie.

Kolejna, druga pozycja to kukurydza. Kukurydza to źródło węglowodanów oraz białka roślinnego, które dla kotów jest trudne do strawienia oraz przyswojenia, a także mniej odżywcze od składników pochodzenia zwierzęcego. Z uwagi na swój charakter kukurydza może powodować reakcje alergiczne.

Kolejny komponent składu Royal Canin Senior Consult Stage 1 to gluten pszenny. Składnik zupełnie niepotrzebny w karmie dla kotów. Jest bogaty w węglowodany, które mogą powodować otyłość i problemy z metabolizmem. Często wywołuje alergie. Dodatkowo, jest dość ciężkostrawny, a organizm mięsożernego kota prawie wcale nie czerpie z niego składników odżywczych.

Jako czwarty składnik składu karmy producent podaje ryż. Ryż to atrakcyjna alternatywa dla zbożowego wypełnienia karmy dla kotów. Jest źródłem lekkostrawnych węglowodanów, które występują w nim w ograniczonej ilości, dzięki czemu nie powodują nadwagi. Ryż praktycznie nie wywołuje reakcji alergicznych.

Kolejny składnik w tej karmie to włókno roślinne. Włókno roślinne to niestrawialna część karmy, która pomaga w regulacji pracy jelit - przyspiesza trawienie oraz ułatwia wydalanie resztek. W karmie dla kota powinno być wyłącznie dodatkiem do karmy. Jego ilość powinna być zdecydowanie mniejsza w karmach dla kociąt czy kotów wrażliwych.

gluten kukurydziany to szósta pozycja na liście składników karmy.. Gluten kukurydziany stanowi dodatek do karmy i może powodować uczulenie u kotów cierpiących na alergie pokarmowe. Jest ciężkostrawny, przez co nie sprawdzi się w żywieniu kotów wrażliwych. Dostarcza głównie węglowodanów, które są jednak dla kota trudne do strawienia i mogą wpływać na przyrost wagi.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to hydrolizat białka zwierzęcego. Hydrolizat białka zwierzęcego to jedna z najlepiej przyswajalnych form, w których białko zwierzęce występuje w karmach. Przez brak niepotrzebnych substancji nie wywołuje alergii. Jedynym minusem jest brak określenia, z jakiego gatunku i jakich części zwierzęcia zostało wyodrębnione białko.

Kolejna, ósma składowa karmy to pszenica. Pszenica jest zbożem wypełniającym w karmach dla kotów. Generalnie warto jej unikać, głównie ze względu na brak pozytywnego wpływu na koci organizm. Pszenica jest raczej ciężkostrawna i trudno przyswajalna. Ma duży wskaźnik glikemiczny i sporo węglowodanów. Może alergizować.

Analiza składu karmy Royal Canin Senior Consult Stage 1

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 36.00%
oleje i tłuszcze surowe 10.00%
popiół surowy 7.40%
włókno surowe 5.40%

Dodatki dietetyczne

witamina A 20700.00IU/kg
witamina D3 700.00IU/kg
żelazo 45.00mg/kg
jod 4.50mg/kg
miedź 8.00mg/kg
mangan 58.00mg/kg
cynk 174.00mg/kg
selen 0.08mg/kg
konserwanty  
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

Polecam. Woolf - kot chętnie je, jest aktywny, do tej pory bardzo szczupły niejadek.

Oceniający:
Oceń 

Bardzo dobra i wydajna karma, na której mój kot doszedł do zdrowia

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Royal Canin Senior Consult Stage 1

Royal Canin Senior Consult Stage 1

Karma sucha dla kotów powyżej 7. roku życia, które mają masę ciała w normie.