Royal Canin Senior Consult Stage 1 Balance Zobacz większe

Royal Canin Senior Consult Stage 1 Balance ( Promocje )

Karma dla kotów powyżej 7. roku życia, które mają nadwagę.

czytaj cały opis

Ocena: 

24,22 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Specjalisytczna karma dla kotów powyżej 7. roku życia, które nie mają widocznych objawów starzenia, ale mają nadwagę.

Główne cechy


Producent Royal Canin
promocja korzystny pakiet
wiek kota dla seniora
jakość korzystny
rekomendacje bestseller, polecany przez zwierzakowo
rodzaj karmy dla kota dla otyłych, dla sterylizowanych, dla niewychodzących z domu
rodzaj schorzenia dla starszych, bytowa
rodzaj karmy weterynaryjnej karma sucha

Skład karmy Royal Canin Senior Consult Stage 1 Balance

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

suszone białko drobiowe, kukurydza, gluten pszenny, włókno roślinne, ryż, gluten kukurydziany, hydrolizat białka zwierzęcego, pszenica, pulpa z cykorii, tłuszcze zwierzęce, sole mineralne, olej rybny, olej sojowy, fruktooligosacharydy, łupiny i nasiona psyllium, wyciąg z drożdży, hydrolizat skorupiaków, wyciąg z aksamitki wzniesionej, hydrolizat chrząstki.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to suszone białko drobiowe. Suszone białko drobiowe przyswajane jest przez koty o wiele lepiej niż jakiekolwiek białko roślinne. Zawiera ono sporo protein. Minusem jest fakt, że białko drobiowe jest pozyskiwane nie tylko z mięsa, ale i piór, dziobów czy pazurów różnych gatunków drobiu.

Kolejna, druga składowa karmy to kukurydza. Tani i popularny wypełniacz karmy. Niewskazany dla kotów wrażliwych ze względu na ciężkostrawność. Przez koty mniej niż połowa białek kukurydzy jest w jakikolwiek sposób trawiona i przyswajana. Zboże to ma sporo węglowodanów. Karmy z kukurydzą kot musi zjeść więcej niż tej bezzbożowej.

gluten pszenny to kolejna pozycja składu karmy Royal Canin Senior Consult Stage 1 Balance. Składnik zupełnie niepotrzebny w karmie dla kotów. Jest bogaty w węglowodany, które mogą powodować otyłość i problemy z metabolizmem. Często wywołuje alergie. Dodatkowo, jest dość ciężkostrawny, a organizm mięsożernego kota prawie wcale nie czerpie z niego składników odżywczych.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to włókno roślinne. Włókna roślinne będące niewielkim procentowo dodatkiem do karmy sprzyjają regularnej i zdrowej pracy jelit. Za dużo włókna może spowodować problemy z trawieniem i podrażnienie układu pokarmowego. Ich ilość powinna być mniejsza zwłaszcza u kotów wrażliwych.

Karma Royal Canin Senior Consult Stage 1 Balance na piątym miejscu składu ma ryż. Jeden z popularnych składników stanowiących wypełnienie karmy. Preferowany w dobrych karmach dla kotów - jest lekkostrawny. Dodatkowo, posiada niski indeks glikemiczny oraz dostarcza niewielkiej ilości węglowodanów, co jest korzystne w kociej diecie.

gluten kukurydziany to szósta pozycja na liście składników karmy.. Jeden z dodatkowych wypełniaczy w karmach dla kotów. Nie jest korzystny dla kociego organizmu: pozostaje ciężkostrawny, trudno się przyswaja. Dodatkowo, posiada sporą ilość skondensowanych węglowodanów, przez co może sprzyjać otyłości i chorobom metabolicznym.

Kolejna, siódma pozycja to hydrolizat białka zwierzęcego. Białko zwierzęce jest kotu niezbędne do prawidłowej pracy organizmu. W przypadku hydrolizatu jest to białko czyste, łatwiejsze do przyswojenia, bez dodatkowych substancji. Wadą jest brak informacji o gatunku zwierzęcia, z którego białko zostało pozyskane.

Następna, ósma składowa karmy to pszenica. Pszenica stanowi popularne, acz niewskazane w karmach dla kotów źródło węglowodanów. Posiada wysoki indeks glikemiczny, przez co sprzyja nadwadze, cukrzycy oraz chorobom nerek u kotów. Co więcej, zawiera gluten, który jest ciężkostrawny oraz prowadzi do pojawiania się reakcji alergicznych.

Analiza składu karmy Royal Canin Senior Consult Stage 1 Balance

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 34.00%
oleje i tłuszcze surowe 10.00%
popiół surowy 7.50%
włókno surowe 7.90%
fosfor 8.00g/kg

Dodatki dietetyczne

witamina A 20700.00IU/kg
witamina D3 700.00IU/kg
żelazo 43.00mg/kg
jod 4.40mg/kg
miedź 7.00mg/kg
mangan 57.00mg/kg
cynk 169.00mg/kg
selen 0.08mg/kg
konserwanty  
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Dodaj ocenę

Royal Canin Senior Consult Stage 1 Balance

Royal Canin Senior Consult Stage 1 Balance

Karma dla kotów powyżej 7. roku życia, które mają nadwagę.