Royal Canin Ageing +12 karma sucha dla kotów dojrzałych, sterylizowanych Zobacz większe

Royal Canin Ageing +12 karma sucha dla kotów dojrzałych, sterylizowanych ( Karma dla kota sucha )

Pełnoporcjowa, zbilansowana karma sucha opracowana dla kotów dojrzałych, powyżej 12 roku życia, po zabiegu sterylizacji.

czytaj cały opis

21,24 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Koty dorosłe (powyżej 12 roku życia), sterylizowane. Karma wspomaga komórek do walki z efektami starzenia oraz prawidłowego funkcjonowania nerek. Pokarm charakteryzuje się również umiarkowanym poziomem tłuszcu, co ułatwia utrzymanie optymalnej masy ciała

SKŁAD: kukurydza, izolat białka roślinnego*, mąka kukurydziana, suszone białko drobiowe, gluten kukurydziany, pszenica, tłuszcze zwierzęce, włókno roślinne, hydrolizat białka zwierzęcego, pulpa z cykorii, sole mineralne, olej sojowy, olej rybny, pomidory (źródło likopenu), łuski i nasiona psyllium, fruktooligosacharydy, wyciąg z drożdży (źródło mannooligosacharydów), hydrolizat skorupiaków (źródło glukozaminy), olej z ogórecznika, wyciągi z zielonej herbaty i winogron (źródło polifenoli), wyciąg z aksamitki wzniesionej (źródło luteiny), hydrolizat chrząstki (źródło chondroityny). DODATKI (na 1 kg karmy): Dodatki dietetyczne: Witamina A: 19500 UI, Witamina D3: 700 UI, E1 (Żelazo): 47 mg, E2 (Jod): 4,7 mg, E4 (Miedź): 9 mg, E5 (Mangan): 61 mg, E6 (Cynk): 183 mg, E8 (Selen): 0,09 mg - Konserwanty - Przeciwutleniacze. SKŁADNIKI ANALITYCZNE: Białko surowe: 30% - Oleje i tłuszcze surowe: 15% - Popiół surowy: 5,5% - Włókno surowe: 5% - Na 1 kg karmy: Fosfor: 6 g - Polifenole z zielonej herbaty i winogron: 150 mg - Likopen: 10 mg - Nienasycone kwasy tłuszczowe: 46,7 g.

Główne cechy


Producent Royal Canin
promocja korzystny pakiet
wiek kota dla seniora
jakość korzystny
rekomendacje polecany przez zwierzakowo , bestseller

Skład karmy Royal Canin Agening +12 Feline

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

izolat białka roślinnego, parzona mąka pszenna, tłuszcze zwierzęce, ryż, suszone mięso drobiowe, włókno roślinne, hydrolizat białka zwierzęcego, kukurydza, pulpa z cykorii, olej sojowy, olej rybny, sole mineralne, pomidory, łuski i nasiona psyllium, fruktooligosacharydy, wyciąg z zielonej herbaty, wyciąg z drożdży, hydrolizat skorupiaków, olej z ogórecznika, wyciąg z aksamitki wzniesionej, hydrolizat chrząstki.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to izolat białka roślinnego. Generalnie izolat sprawia, że białko o wiele lepiej przyswaja się w organizmie. Faktem jest jednak, że w karmie dla kota podstawę powinno stanowić białko zwierzęce, które jest korzystniejsze dla organizmu. Dodatkowo, nie wiadomo, z jakich roślin zostało uzyskane białko.

Kolejna, druga pozycja to parzona mąka pszenna. Parzona mąka pszenna nie jest korzystnym składnikiem w karmie dla kota. Zapewnia węglowodany, które są trudne do strawienia dla kota, a przez to - mniej wartościowe. W formie parzonej jest nieco lepiej przyswajalna niż standardowo. Z uwagi na zawartość glutenu może wywoływać reakcje alergiczne.

Jako trzeci składnik składu karmy producent podaje tłuszcze zwierzęce. Tłuszcze zwierzęce są korzystnym dodatkiem do kociej karmy, który trawi się łatwiej od tłuszczów roślinnych. Biorą one udział w procesach metabolicznych czy ułatwiają przyswajanie niektórych substancji. Brak informacji o ich konkretnym źródle jest zdecydowanie wadą.

Karma Royal Canin Agening +12 Feline na kolejnej pozycji ma ryż. Ryż stanowi obecnie dopuszczalny dodatek i wypełnienie karmy dla kotów. Jest lekkostrawny, nieźle - jak na składnik roślinny - się przyswaja, a jednocześnie zapewnia dostęp do niewielkiej ilości węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym. Sprawdza się przy kotach cierpiących na alergie.

Karma Royal Canin Agening +12 Feline na piątym miejscu składu ma suszone mięso drobiowe. Suszone mięso jest jednym z najlepszych źródeł białka. Dzięki swojej formie posiada skumulowane, korzystne dla organizmu oraz łatwe w trawieniu aminokwasy protein. Trzeba mieć jednak na uwadze, że zapisane w tej formie może pochodzić zarówno z kurczaka, jak i gęsi, a więc różnić się jakością.

włókno roślinne to szósta pozycja na liście składników karmy.. Włókno roślinne to niestrawialna część karmy, która pomaga w regulacji pracy jelit - przyspiesza trawienie oraz ułatwia wydalanie resztek. W karmie dla kota powinno być wyłącznie dodatkiem do karmy. Jego ilość powinna być zdecydowanie mniejsza w karmach dla kociąt czy kotów wrażliwych.

hydrolizat białka zwierzęcego to kolejna pozycja składu karmy Royal Canin Agening +12 Feline. Białko zwierzęce jest kotu niezbędne do prawidłowej pracy organizmu. W przypadku hydrolizatu jest to białko czyste, łatwiejsze do przyswojenia, bez dodatkowych substancji. Wadą jest brak informacji o gatunku zwierzęcia, z którego białko zostało pozyskane.

Kolejny składnik w tej karmie to kukurydza. Kukurydza stanowi dodatek i wypełnienie karmy dla kotów, które często obniża jakość karmy, zwłaszcza gdy jej dużo. Może powodować zaburzenia przyswajania treści pokarmowych jako że jest składnikiem trudnym do strawienia dla kociego organizmu. Powoduje reakcje alergiczne.

Analiza składu karmy Royal Canin Agening +12 Feline

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 30.00%
oleje i tłuszcze surowe 19.00%
popiół surowy 5.20%
włókno surowe 4.70%
fosfor 6.00g/kg

Dodatki dietetyczne

witamina A 20100.00IU/kg
witamina D3 700.00IU/kg
żelazo 46.00mg/kg
jod 3.60mg/kg
miedź 10.00mg/kg
mangan 60.00mg/kg
cynk 198.00mg/kg
selen 0.08mg/kg
tryptofan 4.10g/kg
konserwanty  
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

ok

Oceniający:
Oceń 

Składem nie powala , ale Koty tę karmę uwielbiają . Karma bardzo dobrze przyswajalna przez starsze kocie żołądki o czym świadczą małe bezzapachowe kupy w kuwecie. Koty się na niej nie zakłaczają.

Oceniający:
Oceń 

Popieram opinię anonima...moje 4 koty w rożnym wieku uwielbiają tę karmę:)))

Oceniający:
Oceń 

wszystkie koty i te poniżej 12 lat i powyżej uwielbiaja tę karmę

Oceniający:
Oceń 

MOJEMU KOTU BARDZO SMAKOWAŁA ALE ZE WZGLĘDU NA DUŻA WAGĘ CIAŁA NIE MOŻE JEJ CZĘSTO DOSTAWAĆ.

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Royal Canin Ageing +12 karma sucha dla kotów dojrzałych, sterylizowanych

Royal Canin Ageing +12 karma sucha dla kotów dojrzałych, sterylizowanych

Pełnoporcjowa, zbilansowana karma sucha opracowana dla kotów dojrzałych, powyżej 12 roku życia, po zabiegu sterylizacji.