Royal Canin Ageing +12 karma sucha dla kotów dojrzałych ( Karma dla kota sucha )

Pełnoporcjowa, zbilansowana karma sucha opracowana dla kotów dojrzałych, powyżej 12 roku życia. 

czytaj cały opis

20,82 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Wyjątkowa karma dla kocich seniorów. Zawiera opatentowany kompleks współdziałających przeciwutleniaczy (wit. C, E, luteina, tauryna), likopen, polifenole z zielonej herbaty i winogron, niezbędne kwasy tłuszczowe (EPA-DHA) - wspomagają komórki do walki z efektami starzenia. Optymalny poziom tłuszczy wspomaga utrzymanie prawidłowej sylwetki. A obniżona zawartość fosforu wspomaga prawidłowe funkcjonowanie nerek.

Główne cechy


Producent Royal Canin
promocja korzystny pakiet
wiek kota dla seniora
jakość korzystny
rekomendacje polecany przez zwierzakowo , bestseller
rodzaj karmy dla kota dla niewychodzących z domu , dla otyłych , dla sterylizowanych

Skład karmy Royal Canin Sterilised 12+

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

kukurydza, izolat białka roślinnego, mąka kukurydziana, suszone białko drobiowe, gluten kukurydziany, pszenica, tłuszcze zwierzęce, włókno roślinne, hydrolizat białka zwierzęcego, pulpa z cykorii, sole mineralne, olej sojowy, olej rybny, pomidory, łuski i nasiona psyllium, fruktooligosacharydy, wyciąg z aksamitki wzniesionej, hydrolizat chrząstki.

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Royal Canin Sterilised 12+ to kukurydza. Kukurydza to źródło węglowodanów oraz białka roślinnego, które dla kotów jest trudne do strawienia oraz przyswojenia, a także mniej odżywcze od składników pochodzenia zwierzęcego. Z uwagi na swój charakter kukurydza może powodować reakcje alergiczne.

izolat białka roślinnego to kolejna pozycja składu karmy Royal Canin Sterilised 12+. Izolat białka roślinnego stanowi wydzielone i wysuszone białko w formie, która pozwala na dość dobre trawienie. Niestety, w przypadku kotów - nie czerpią one białek z produktów roślinnych, dlatego zawsze taki składnik będzie miał gorsze przyswajanie niż jego odpowiednik z białka zwierzęcego.

Jako trzeci składnik składu karmy producent podaje mąka kukurydziana. Mąka kukurydziana stanowi niepotrzebny wypełniacz w karmie dla kotów. Ma bardzo wysoki wskaźnik glikemiczny oraz jest dość ciężkostrawna, przez co obciąża nie tylko układ pokarmowy, ale również nerki i wątrobę. Stanowi źródło niepotrzebnych kotu węglowodanów i białek roślinnych.

Karma Royal Canin Sterilised 12+ na czwartym miejscu składu ma suszone białko drobiowe. Suszone białko to najlepsze źródło dobrze przyswajalnego oraz łatwego w strawieniu białka zwierzęcego, które jest dla kotów o wiele korzystniejsze niż białko roślinne. Niestety, minusem jest fakt, że nie wiadomo, z jakiego gatunku drobiu pochodzi białko, co może powodować alergie.

Kolejna, piąta pozycja to gluten kukurydziany. Gluten kukurydziany stanowi dodatek do karmy i może powodować uczulenie u kotów cierpiących na alergie pokarmowe. Jest ciężkostrawny, przez co nie sprawdzi się w żywieniu kotów wrażliwych. Dostarcza głównie węglowodanów, które są jednak dla kota trudne do strawienia i mogą wpływać na przyrost wagi.

Karma Royal Canin Sterilised 12+ na kolejnej pozycji ma pszenica. Pszenica stanowi popularne, acz niewskazane w karmach dla kotów źródło węglowodanów. Posiada wysoki indeks glikemiczny, przez co sprzyja nadwadze, cukrzycy oraz chorobom nerek u kotów. Co więcej, zawiera gluten, który jest ciężkostrawny oraz prowadzi do pojawiania się reakcji alergicznych.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to tłuszcze zwierzęce. Tłuszcze zwierzęce są niezbędnym składnikiem karmy dla kotów. Trawią się lepiej od tłuszczów roślinnych, biorąc jednocześnie udział w przemianach hormonalnych i przyspieszając przyswajanie witamin. Minusem jest brak informacji o gatunku zwierzęcia, z którego wzięto tłuszcze.

włókno roślinne to ósma pozycja na liście składników karmy.. Włókno roślinne to niestrawialna część karmy, która pomaga w regulacji pracy jelit - przyspiesza trawienie oraz ułatwia wydalanie resztek. W karmie dla kota powinno być wyłącznie dodatkiem do karmy. Jego ilość powinna być zdecydowanie mniejsza w karmach dla kociąt czy kotów wrażliwych.

Analiza składu karmy Royal Canin Sterilised 12+

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 30.00%
oleje i tłuszcze surowe 15.00%
popiół surowy 5.50%
włókno surowe 5.00%
fosfor 6.00g/kg
polifenole z zielonej herbaty i winogron 150.00mg/kg
likopen 10.00mg/kg
nienasycone kwasy tłuszczowe 46.70g/kg

Dodatki dietetyczne

witamina A 19500.00IU/kg
witamina D3 700.00IU/kg
żelazo 47.00mg/kg
jod 4.70mg/kg
miedź 9.00mg/kg
mangan 61.00mg/kg
cynk 183.00mg/kg
selen 0.09mg/kg
konserwanty  
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

Idealna karma dla seniora. Mój kot 13 letni tylko tę karmę chce jeść a i pozostałe dwa młodsze koty też ją uwielbiają. Polecam ~!

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Royal Canin Ageing +12 karma sucha dla kotów dojrzałych

Royal Canin Ageing +12 karma sucha dla kotów dojrzałych

Pełnoporcjowa, zbilansowana karma sucha opracowana dla kotów dojrzałych, powyżej 12 roku życia.