Promocja! Royal Canin Satiety Weight Management Feline Zobacz większe

Royal Canin Satiety Weight Management Feline ( Karmy weterynaryjne dla kota )

Dieta przeznaczona do zwalczania otyłości oraz cukrzycy u kotów

czytaj cały opis

Ocena: 

93,18 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź

Ten produkt nie jest już dostępny w sprzedaży

Przejdź do kategorii: Karma light dla kotaOpis produktu

Dieta przeznaczona do zwalczania otyłości oraz cukrzycy u kotów

Główne cechy


Producent Royal Canin
promocja w promocji
jakość premium
rekomendacje bestseller
rodzaj schorzenia nadwaga
rodzaj karmy weterynaryjnej karma sucha

Skład karmy Royal Canin Satiety Support Feline

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

suszone mięso drobiowe, włókno roślinne, tapioka, gluten pszenny, mąka pszenna, gluten kukurydziany, hydrolizat białka zwierzęcego, tłuszcze zwierzęce, sole mineralne, pulpa z cykorii, olej rybny, łupiny i nasiona psyllium, hydrolizat skorupiaków, wyciąg z aksamitki wzniesionej, hydrolizat chrząstki.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to suszone mięso drobiowe. Suszone mięso jest jednym z najlepszych źródeł białka. Dzięki swojej formie posiada skumulowane, korzystne dla organizmu oraz łatwe w trawieniu aminokwasy protein. Trzeba mieć jednak na uwadze, że zapisane w tej formie może pochodzić zarówno z kurczaka, jak i gęsi, a więc różnić się jakością.

Drugi punkt na liście składników to włókno roślinne. Włókna roślinne będące niewielkim procentowo dodatkiem do karmy sprzyjają regularnej i zdrowej pracy jelit. Za dużo włókna może spowodować problemy z trawieniem i podrażnienie układu pokarmowego. Ich ilość powinna być mniejsza zwłaszcza u kotów wrażliwych.

Jako trzeci składnik składu karmy producent podaje tapioka. Tapioka w karmie dla kota powinna stanowić jedynie dodatek, nie podstawę karmy. Jest to składnik zapewniający przede wszystkim sporą ilość węglowodanów. Z uwagi na brak glutenu rzadziej niż składniki zbożowe powoduje niepokoje żołądke, problemy z trawieniem czy reakcje alergiczne.

Kolejna, czwarta składowa karmy to gluten pszenny. Składnik zupełnie niepotrzebny w karmie dla kotów. Jest bogaty w węglowodany, które mogą powodować otyłość i problemy z metabolizmem. Często wywołuje alergie. Dodatkowo, jest dość ciężkostrawny, a organizm mięsożernego kota prawie wcale nie czerpie z niego składników odżywczych.

Piąty ingredient składu karmy to mąka pszenna. Mąka pszenna z powodzeniem może być wyeliminowana z kociej diety. Stanowi źródło węglowodanów o wysokim indeksie glikemicznym, przez co może powodować otyłość czy cukrzycę i problemy z nerkami. Gluten zawarty w pszenicy działa alergizująco.

Następna, szósta składowa karmy to gluten kukurydziany. Gluten kukurydziany stanowi dodatek do karmy i może powodować uczulenie u kotów cierpiących na alergie pokarmowe. Jest ciężkostrawny, przez co nie sprawdzi się w żywieniu kotów wrażliwych. Dostarcza głównie węglowodanów, które są jednak dla kota trudne do strawienia i mogą wpływać na przyrost wagi.

Kolejny składnik w tej karmie to hydrolizat białka zwierzęcego. Hydrolizat białka zwierzęcego to jedna z najlepiej przyswajalnych form, w których białko zwierzęce występuje w karmach. Przez brak niepotrzebnych substancji nie wywołuje alergii. Jedynym minusem jest brak określenia, z jakiego gatunku i jakich części zwierzęcia zostało wyodrębnione białko.

tłuszcze zwierzęce to kolejna pozycja składu karmy Royal Canin Satiety Support Feline. Tłuszcze zwierzęce są korzystnym dodatkiem do kociej karmy, który trawi się łatwiej od tłuszczów roślinnych. Biorą one udział w procesach metabolicznych czy ułatwiają przyswajanie niektórych substancji. Brak informacji o ich konkretnym źródle jest zdecydowanie wadą.

Analiza składu karmy Royal Canin Satiety Support Feline

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 34.00%
oleje i tłuszcze surowe 9.00%
popiół surowy 8.30%
włókno surowe 14.10%
omega-3 3.88g/kg
EPA i DHA 1.50g/kg

Dodatki dietetyczne

witamina A 24300.00IU/kg
witamina D3 900.00IU/kg
żelazo 37.00mg/kg
jod 2.85mg/kg
miedź 13.00mg/kg
mangan 48.00mg/kg
cynk 159.00mg/kg
selen 0.03mg/kg
konserwanty  
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Dodaj ocenę

Royal Canin Satiety Weight Management Feline

Royal Canin Satiety Weight Management Feline

Dieta przeznaczona do zwalczania otyłości oraz cukrzycy u kotów