Royal Canin Satiety Weight Management Canine Zobacz większe

Royal Canin Satiety Weight Management Canine ( Karmy weterynaryjne dla psa )

Specjalnie opracowana dieta weterynaryjna z myślą o psach borykających się z problemami nadwagi. Posiłek zawiera zwiększoną ilość łatwo przyswajalnych białek oraz bogaty jest w cenne dla zdrowia witaminy i minerały.

czytaj cały opis

50,89 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Przeznaczenie: psy mające skłonność do nadwagi i otyłości, zwalczanie otyłości, zapobieganie nadwadze

Psy cierpiące na nadwagę zwykle cierpią również na dodatkowe dolegliwości, związane ze zbyt dużą masą ciała, niepotrzebnie obciążającą kolejne układy i narządy w organizmie. Do schorzeń tych należą m.in. złe przyswajanie pokarmu czy też cukrzyca lub zapalenia w obrębie układu pokarmowwgo i wydalniczego, w związku z czym psy otyłe potrzebują zazwyczaj odpowiednio skomponowanej, odpowiadającej ich oczekiwaniom diety, takiej jak Royal Canin Satiety Support lub Royal Canin Obesity Management.

Dieta Royal Canin Satiety Support jest dietą weterynaryjną, polecaną do stosowania w przypadku psów otyłych, cierpiących na cukrzycę zarówno połączoną z otyłością, jak i z nią niezwiązaną, cierpiących na zaparcia czy hiperlipidemię związaną z nadmierną wagą, a także na zapalenia okrężnicy. Przeciwwskazaniami do stosowania karmy jest ciąża suk, okres laktacji podczas wykarmiania potomstwa oraz faza wzrostu u szczeniąt, jak również przewlekłe choroby, przy których wymagane jest pobieranie większej dawki energii. Stosowanie diety Royal Canin Satiety Support powinno być skonsultowane z lekarzem weterynarii oraz poprzedzone odpowiednimi badaniami.

Prezentowaną karmę dla psa cechuje wysoki poziom łatwo przyswajalnych białek, co sprawia, że minimalizowane jest ryzyko utraty masy mięśniowej, przy nadwadze dochodzące nawet do 30%. Pomimo zmniejszonej kaloryczności karmy, wysoka zawartość włókien sprawia, że pies po zjedzeniu posiłku odczuwa sytość przez dłuższy czas, co pozwala na spokojniejsze trawienie oraz wydalanie resztek pokarmowych.

W karmie Royal Canin Satiety Support znajduje się wiele witamin oraz soli mineralnych, które uzupełniają zapotrzebowanie na wszystkie składniki odżywcze, jak również znajdziemy tutaj glukozaminę oraz substancje pokrewne, których rolą jest regulowanie pracy stawów i nawadnianie chrząstki stawowej.

Główne cechy


Producent Royal Canin
rodzaj schorzenia nadwaga
rodzaj karmy weterynaryjnej karma sucha

Skład karmy Royal Canin Satiety Support Canine

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

włókno roślinne, suszone mięso drobiowe, gluten pszenny, tapioka, gluten kukurydziany, hydrolizat białka zwierzęcego, kukurydza, pszenica, tłuszcze zwierzęce, pulpa buraczana, olej rybny, sole mineralne, fruktooligosacharydy, olej sojowy, łuski i nasiona psyllium, hydrolizat skorupiaków, wyciąg z aksamitki wzniesionej, hydrolizat chrząstki.

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Royal Canin Satiety Support Canine to włókno roślinne. Włókna roślinne jako takie stanowią jedynie dodatek do karmy dla psów. Nie ulegają procesom trawienia, a ich rola polega na wiązaniu resztek pokarmowych. Pomagają w procesie wydalania, regulując go oraz stymulując pracę jelit.

Karma Royal Canin Satiety Support Canine na kolejnej pozycji ma suszone mięso drobiowe. Mięso drobiowe to źródło białka zwierzęcego, które w większości bardzo dobrze się trawi. Taki składnik jednak, z uwagi na brak określenia, jakie gatunki mięsa zostały użyte, nie sprawdzi się u psów, które cierpią na alergie pokarmowe. 

gluten pszenny to trzecia pozycja na liście składników karmy.. Gluten pszenny może być dodatkiem w karmie dla psów, aczkolwiek powoli odchodzi się od jego stosowania. Stanowi źródło węglowodanów, które jednak nie trawią się za dobrze i mają wysoki indeks glikemiczny. Z uwagi na zawartość glutenu może powodować reakcje alergiczne.

Czwarty ingredient składu karmy to tapioka. Tapioka to ciekawa alternatywa wypełniacza do psiej karmy, która wypada o wiele lepiej niż np. zboże. Jest bogata w dobrze przyswajalne węglowodany. Jednocześnie, nie zawiera glutenu, dlatego rzadziej powoduje reakcję alergiczną i jest łatwiejsza do trawienia.

Następna, piąta składowa karmy to gluten kukurydziany. Gluten kukurydziany stosowany jest w karmach dla psów w roli wypełnienia oraz dodatku. Poprzez zawarte w nim substancje jest uczulający i może wywoływać reakcje alergiczne u wrażliwych psów. Ciężko się trawi i nie jest odżywczy dla psa, zapewniając głównie niestrawialne węglowodany.

Jako szósty składnik składu karmy producent podaje hydrolizat białka zwierzęcego. Hydrolizat białka sam w sobie jest korzystny dla organizmu - zawiera wyłącznie skumulowane proteiny, które są składnikiem budulcowym. Minusem jest brak oznaczenia, od jakiego zwierzęcia pochodzi. Hydrolizaty białka nie wywołują reakcji alergicznych i są wysoko przyswajalne.

Siódmy punkt na liście składników to kukurydza. Duża dawka kukurydzy w karmie dla psów sprzyja pojawianiu się nadwagi, jako że dostarcza do organizmu głównie węglowodanów o wysokim indeksie glikemicznym. Nie sprawdza się w karmach dla psów chorych na cukrzycę czy o wrażliwym układzie pokarmowym. Jest składnikiem mocno alergizującym.

Karma Royal Canin Satiety Support Canine na ósmym miejscu składu ma pszenica. Pszenica jest popularnym, acz coraz rzadziej wykorzystywanym elementem wypełniającym w karmie dla psów. Posiada sporo węglowodanów i wysoki wskaźnik glikemiczny. Jest ciężkostrawna, a dodatkowo najczęściej ze wszystkich zbóż wywołuje alergie pokarmowe.

Analiza składu karmy Royal Canin Satiety Support Canine

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 30.00%
oleje i tłuszcze surowe 9.50%
popiół surowy 5.30%
włókno surowe 16.60%

Dodatki dietetyczne

witamina A 20000.00IU/kg
witamina D3 1000.00IU/kg
żelazo 44.00mg/kg
jod 4.40mg/kg
miedź 5.00mg/kg
mangan 57.00mg/kg
cynk 171.00mg/kg
selen 0.08mg/kg
konserwanty  
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

Moja labradorka schudła przez 2 miesiące 8 kg.Rzeczywiście była o wiele weselsza i nie meczyla się na spacerach.

Oceniający:
Oceń 

Moja sunia chudnie z tą karmą i stała się pogodniejsza, pełniejsza energii do życia.

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Royal Canin Satiety Weight Management Canine

Royal Canin Satiety Weight Management Canine

Specjalnie opracowana dieta weterynaryjna z myślą o psach borykających się z problemami nadwagi. Posiłek zawiera zwiększoną ilość łatwo przyswajalnych białek oraz bogaty jest w cenne dla zdrowia witaminy i minerały.