Royal Canin Renal Feline Zobacz większe

Royal Canin Renal Feline ( Karmy weterynaryjne dla kota )

Pełnoporcjowana dietetyczna karma dla kotów z przewlekłą niewydolnością nerek, która zapobiega nawroteom kamicy oksalatowej.

czytaj cały opis

Ocena: 

36,10 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź

Ten produkt nie jest już dostępny w sprzedaży

Przejdź do kategorii: Karma renal dla kotaOpis produktu

Pełnoporcjowa dietetyczna karma dla kotów, która poprawia funkcjonowanie nerek w przypadku przewlekłej lub ostrej niewydolności tego narządzu. Zapobiega powstawaniu kamieni szczawianowych, dzięki niskiej zawartości witaminy D i wapnia oraz zdolności do alkalizacji moczu.

Główne cechy


Producent Royal Canin
promocja korzystny pakiet
jakość premium
rekomendacje bestseller
rodzaj schorzenia niewydolność nerek
rodzaj karmy weterynaryjnej karma sucha

Skład karmy Royal Canin Renal Feline

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

mąka kukurydziana, ryż, tłuszcze zwierzęce, gluten pszenny, izolat białka sojowego, włókno roślinne, kukurydza, gluten kukurydziany, hydrolizat białka zwierzęcego, sole mineralne, pulpa z cykorii, suszone białko drobiowe, olej rybny, olej sojowy, fruktooligosacharydy, łuski i nasiona psyllium, wyciąg z aksamitki wzniesionej.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to mąka kukurydziana. Mąka kukurydziana stanowi niepotrzebny wypełniacz w karmie dla kotów. Ma bardzo wysoki wskaźnik glikemiczny oraz jest dość ciężkostrawna, przez co obciąża nie tylko układ pokarmowy, ale również nerki i wątrobę. Stanowi źródło niepotrzebnych kotu węglowodanów i białek roślinnych.

Kolejna, druga składowa karmy to ryż. Ryż stanowi dość lekkostrawne wypełnienie karmy dla kotów i dobrą alternatywę dla składników zbożowych. Sprawdza się w żywieniu kotów wrażliwych. Zawiera nieduże ilości węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym, dzięki czemu nie powoduje nadwagi i nie wpływa na problemy z nerkami.

Karma Royal Canin Renal Feline na kolejnej pozycji ma tłuszcze zwierzęce. Tłuszcze zwierzęce są niezbędnym składnikiem karmy dla kotów. Trawią się lepiej od tłuszczów roślinnych, biorąc jednocześnie udział w przemianach hormonalnych i przyspieszając przyswajanie witamin. Minusem jest brak informacji o gatunku zwierzęcia, z którego wzięto tłuszcze.

Karma Royal Canin Renal Feline na czwartym miejscu składu ma gluten pszenny. Składnik zupełnie niepotrzebny w karmie dla kotów. Jest bogaty w węglowodany, które mogą powodować otyłość i problemy z metabolizmem. Często wywołuje alergie. Dodatkowo, jest dość ciężkostrawny, a organizm mięsożernego kota prawie wcale nie czerpie z niego składników odżywczych.

Piąty ingredient składu karmy to izolat białka sojowego.

włókno roślinne to kolejna pozycja składu karmy Royal Canin Renal Feline. Włókno roślinne to niestrawialna część karmy, która pomaga w regulacji pracy jelit - przyspiesza trawienie oraz ułatwia wydalanie resztek. W karmie dla kota powinno być wyłącznie dodatkiem do karmy. Jego ilość powinna być zdecydowanie mniejsza w karmach dla kociąt czy kotów wrażliwych.

kukurydza to siódma pozycja na liście składników karmy.. Kukurydza stanowi dodatek i wypełnienie karmy dla kotów, które często obniża jakość karmy, zwłaszcza gdy jej dużo. Może powodować zaburzenia przyswajania treści pokarmowych jako że jest składnikiem trudnym do strawienia dla kociego organizmu. Powoduje reakcje alergiczne.

Jako ósmy składnik składu karmy producent podaje gluten kukurydziany. Gluten kukurydziany często występuje w karmach dla kotów w roli dodatku i wypełniacza. Jest on substancją roślinną, która nie trawi się dobrze. Jest ciężkostrawny i zapewnia duże ilości źle przyswajalnych węglowodanów, co może wpływać na pojawienie się problemów z nerkami.

Analiza składu karmy Royal Canin Renal Feline

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 23.00%
oleje i tłuszcze surowe 17.00%
popiół surowy 5.70%
włókno surowe 4.70%
cytrynian potasu -
węglan wapnia -
wapń 0.60%
fosfor 0.30%
potas 0.90%
sód 0.40%
magnez 0.07%
chlorki 0.99%
siarka 0.40%
nienasycone kwasy tłuszczowe 3.20%
EPA i DHA 0.42%

Dodatki dietetyczne

witamina A 20800.00IU/kg
witamina D3 800.00IU/kg
żelazo 48.00mg/kg
jod 4.80mg/kg
miedź 15.00mg/kg
mangan 62.00mg/kg
cynk 187.00mg/kg
selen 0.09mg/kg
klinoptylolit pochodzenia osadowego 10.00g/kg

Oceny produktu

Dodaj ocenę

Royal Canin Renal Feline

Royal Canin Renal Feline

Pełnoporcjowana dietetyczna karma dla kotów z przewlekłą niewydolnością nerek, która zapobiega nawroteom kamicy oksalatowej.