Royal Canin Renal Canine Zobacz większe

Royal Canin Renal Canine ( Karmy weterynaryjne dla psa )

Pokarm wspomagający leczenie dla psów z niewydolnością nerek. Składniki w nim zawarte usprawniają pracę tego narządu, działają przeciwzapalnie, a także wpływają korzystnie na jelita i żołądek.

czytaj cały opis

77,67 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Przeznaczenie: psy z chorobami nerek, przewlekła niewydolność nerek

Psy chore na przewlekłą niewydolność nerek potrzebują odpowiedniej diety, która będzie stanowiła wsparcie w procesie leczenia i przyspieszy powrót do zdrowia. Dzięki niej do organizmu dostarczona zostanie właściwa dawka składników odżywczych, które pomogą ochronić chory narząd. Idealną dietą w przypadku schorzeń nerek jest Royal Canin Renal Canine.

Royal Canin Renal Canine jest karmą weterynaryjną, zalecaną do stosowania w przypadku przewlekłej niewydolności nerek u psów dorosłych, profilaktyki powstawania kamieni u psów z nieprawidłową pracą nerek oraz u tych, gdzie kamienie tworzą się poprzez alkalizację moczu. We wszystkich jednak przypadkach jej stosowanie powinno być skonsultowane z lekarzem weterynarii i poprzedzone serią badań.

Pokarm ten zawiera znacznie zmniejszony poziom fosforu, dzięki czemu hamowany jest rozwój nadczynności przytarczyc, zwykle pogłębiający zmiany w nerkach. Specjalnie dobrany rodzaj polifenoli, którymi wzbogacono skład działa na dwa sposoby: spowalniając procesy utleniania oraz usprawniając filtrację w nerkach. Znalazły się tutaj także kwasy omega-3, które działają przeciwzapalnie, łagodząc podrażnienia wywołane zbyt powolnym przesączaniem kłębkowym płynów. U psów z wadliwą pracą nerek zwiększa się znacznie poziom mocznika, co może prowadzić do nieprzyjemnych podrażnień, a nawet owrzodzeń, szczególnie w obrębie śluzówki jelit i żołądka – dlatego karma Royal Canin Renal zmniejsza ryzyko wystąpienia tych dolegliwości.

Dla psów z problemami nerek najlepszą drogą żywienia będzie karma Royal Canin Renal Canine, która przyspieszy walkę z chorobą i wspomoże leczenie farmakologiczne. Jej regularne podawanie usprawni pracę nerek i zapobiegnie schorzeniom tego narządu w przyszłości.

Główne cechy


Producent Royal Canin
promocja korzystny pakiet
rodzaj schorzenia niewydolność nerek
rodzaj karmy weterynaryjnej karma sucha

Skład karmy Royal Canin Renal Select Canine

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

ryż, mąka kukurydziana, tłuszcze zwierzęce, kukurydza, suszone białko drobiowe, hydrolizat białka zwierzęcego, pulpa buraczana, olej rybny, sole mineralne, gluten pszenny, włókno roślinne, olej sojowy, fruktooligosacharydy, łuski i nasiona psyllium, wyciąg z aksamitki wzniesionej.

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Royal Canin Renal Select Canine to ryż. Ryż to jeden z popularnych dodatków i wypełnień karm dla psów. Jest to składnik dostarczający przede wszystkim lekkostrawnych węglowodanów, które zapewniają energię, ale też mają niski indeks glikemiczny, więc nie przyczyniają się do problemów z nadwagą. Sprawdza się w żywieniu psich alergików.

Następna, druga składowa karmy to mąka kukurydziana. Mąka czy mączka kukurydziana to składnik niepożądany w psiej diecie. Nie oferuje ona żadnych protein, które byłyby korzystne dla psa. Jest ciężkostrawna i posiada niski wskaźnik przyswajalności. Dodatkowo, jako źródło węglowodanów, może powodować otyłość.

Jako trzeci składnik składu karmy producent podaje tłuszcze zwierzęce. Tłuszcze zwierzęce są produktem dodatkowym w karmie dla psów, wpływającym na przyswajanie niektórych witamin, choćby witaminy A. W dużych ilościach mogą odkładać się w formie tkanki tłuszczowej, prowadząc do nadwagi. Trudno określić ich jakość bez informacji, z jakich gatunków zwierząt pochodzą.

kukurydza to czwarta składowa karmy Royal Canin Renal Select Canine. Kukurydza to popularny wypełniacz karmy dla psów, który jednak obecnie nie jest tak polecany jak np. ryż. Kukurydza zawiera sporo węglowodanów o wysokim indeksie glikemicznym, przez co może sprzyjać pojawianiu się nadwagi. Dostarcza do organizmu również m.in. fosfor.

Karma Royal Canin Renal Select Canine na kolejnej pozycji ma suszone białko drobiowe. Białko drobiowe jest białkiem zwierzęcym, czyli niezbędnym do prawidłowej pracy psiego organizmu składnikiem odżywczym. Jednocześnie, w formie suszonej nie zawiera zbędnych substancji, np. wody. Minusem jest brak określenia, z jakiego drobiu powstało białko. 

hydrolizat białka zwierzęcego to szósta pozycja na liście składników karmy.. Hydrolizat białka to substancja skupiająca w sobie białko zwierzęce. Dzięki temu jest ono bardzo łatwostrawne i wysoko przyswajalne. Sprawdzi się dla psów wrażliwych i skłonnych do alergii. Wadą jest brak informacji, z jakiego gatunku zwierzęcia pochodzi białko.

Kolejna, siódma składowa karmy to pulpa buraczana. Pulpa buraczana powinna być wyłącznie dodatkiem do żywienia psów. Wspiera ona w niedużych ilościach procesy odchudzania, a także może regulować poziom cukru u psów chorych na cukrzycę. Pozytywnie wpływa na trawienie pokarmu oraz wydalanie resztek.

Karma Royal Canin Renal Select Canine na ósmym miejscu składu ma olej rybny. Olej rybny stanowi bardzo wartościowy dodatek do psiej karmy. Zawiera sporo kwasów tłuszczowych nienasyconych, jest bogaty w kwasy Omega. Poprawia funkcjonowanie mózgu i układu nerwowego, przyspiesza procesy uczenia się, opóźnia starzenie komórek organizmu.

  • gluten pszenny

Analiza składu karmy Royal Canin Renal Select Canine

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 12.50%
oleje i tłuszcze surowe 18.00%
popiół surowy 4.60%
włókno surowe 2.30%
nienasycone kwasy tłuszczowe 3.76%
EPA i DHA 0.47%

Dodatki dietetyczne

witamina A 15700.00IU/kg
witamina D3 1000.00IU/kg
żelazo 46.00mg/kg
jod 4.60mg/kg
miedź 14.00mg/kg
mangan 59.00mg/kg
cynk 178.00mg/kg
selen 0.06mg/kg
klinoptylolit pochodzenia osadowego 5.00g/kg
wapń 0.58%
fosfor 0.29%
potas 0.60%
sód 0.35%
konserwanty  
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

Oczywiście oznaczam Renal jako produkt bardzo dobry. Mało tego, powinna być jeszcze opcja SUPER, bo to bardzo ważne, że jest firma, która potrafi zbilansować pokarm dla pieska. Ludziom też różne choroby dokuczają, ale ludzie potrafią się poskarżyć, wyprosić, wykłócić o wszystko, a zwierzęta niestety nie mają takiej możliwości....

Oceniający:
Oceń 

Po badaniach moczu u mojego pieska otrzymałam próbki Renal. Mój piesek karmę suchą omijał zawsze szerokim łukiem (nawet jak był troszkę przegłodzony, żeby spróbować) ale Renal od początku jadł bez problemu z dużym zapałem. Zakupiłam duży worek pokarmu, bo ma stanowić jedyną dietę dla niego. Jako laik mogę powiedzieć, że miał problemy z wydalaniem moczu (bardzo długo stał i oddawał kilka kropli) a po spożywaniu Renala dość wyraźnie widać, że jest zdecydowanie lepiej. Renal jest jednym słowem super!

Oceniający:
Oceń 

chętnie jedzona przez mojego pupila

Oceniający:
Oceń 

Wszystkie karmy tej firmy są bardzo dobre, mój pies odzyskał apetyt, karma mu bardzo smakuje. Polecam.

Oceniający:
Oceń 

Rewelacyjna karma,chętnie jedzona przez moje psy ,odpowiednia i właściwa przy chorobach nerek i problemach z układem moczowym

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Royal Canin Renal Canine

Royal Canin Renal Canine

Pokarm wspomagający leczenie dla psów z niewydolnością nerek. Składniki w nim zawarte usprawniają pracę tego narządu, działają przeciwzapalnie, a także wpływają korzystnie na jelita i żołądek.

Produkty powiązane