Promocja! Royal Canin Pure Feline Witalność karma sucha dla kotów dorosłych, wspierająca witalność Zobacz większe

Royal Canin Pure Feline Witalność karma sucha dla kotów dorosłych, wspierająca witalność ( Karma dla kota sucha )

Pełnoporcjowa, zbilansowana karma sucha dla kotów dorosłych powyżej 12 miesiąca życia, wspierająca dobrą kondycję.

czytaj cały opis

22,54 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Im bardziej aktywny jest kot tym wyższe jest jego zapotrzebowanie na energię konieczną do pokrycia zwiększonych wydatków organizmu i utrzymania prawidłowej kondycji ciała.

Karma Pure Feline n.03 Witalność jest bogata w mięso z ryb (min. 20 %), stanowiące główne źródło białek zwierzęcych. Wysokiej jakości mięso z ryb dostarcza niezbędnych aminokwasów potrzebnych aktywnym kotom oraz zapewnia wysoką smakowitość karmy.

Przeciwutleniacze (likopen, ginsenozydy, polifenole) otrzymane z pomidorów, żeńszenia i zielonej herbaty sprzyjają wzmocnieniu organizmu kota.

Zastygły w doskonałym bezruchu kot może w ciągu ułamka sekundy uruchomić wszystkie mięśnie w precyzyjnym skoku, potrafi też bez rozbiegu pokonywać wysokie przeszkody czy przebyć dystans 100 m w ciągu zaledwie 9 sekund...

Jednak obecnie tryb życia wielu kotów uległ podobnym zmianom jak ludzki: stał się bardziej miejski i pozbawiony ruchu. Pomimo stałego przebywania w domu Twój kot nadal potrzebuje możliwości ekspresji swoich naturalnych zachowań.

Polecamy także: Royal Canin Pure Feline n.01 Beauty, Royal Canin Pure Feline n.02 Slimness

Skład

suszone ryby (min. 20%), biały ryż, tłuszcze zwierzęce, gluten pszenny, pszenica, otręby pszenne, hydrolizowana wątroba, gluten kukurydziany, sole mineralne, pulpa z cykorii, tran, włókno z jabłek, DL-metionina, pomidory (źródło likopenu), tauryna wyciąg z papryki, wyciąg z aksamitki wzniesionej (luteina), hydrolizowane skorupiaki (źródło glukozaminy), żeń-szeń, wyciąg z zielonej herbaty (źródło polifenoli), hydrolizowana chrząstka (źródło chondroityny)

Analiza składu

białko 32%; tłuszcz 20%

Główne cechy


Producent Royal Canin Pure Feline
promocja w promocji
wiek kota dla dorosłych
rodzaj karmy dla kota dla wychodzących z domu , dla niewychodzących z domu

Skład karmy Royal Canin Pure Feline n.03 Vitality

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

suszone mięso drobiowe, pszenica, gluten pszenny, kukurydza, gluten kukurydziany, jęczmień, hydrolizat białka zwierzęcego, tłuszcze zwierzęce, pulpa z cykorii, włókno roślinne, olej rybny, sole mineralne, olej sojowy, łupiny i nasiona psyllium(0.50%), włókno z jabłka(0.50%).

Opis składu karmy

Początkowy składnik to suszone mięso drobiowe. Suszone mięso jest jednym z najlepszych źródeł białka. Dzięki swojej formie posiada skumulowane, korzystne dla organizmu oraz łatwe w trawieniu aminokwasy protein. Trzeba mieć jednak na uwadze, że zapisane w tej formie może pochodzić zarówno z kurczaka, jak i gęsi, a więc różnić się jakością.

Kolejna, druga pozycja to pszenica. Pszenica jest zbożem wypełniającym w karmach dla kotów. Generalnie warto jej unikać, głównie ze względu na brak pozytywnego wpływu na koci organizm. Pszenica jest raczej ciężkostrawna i trudno przyswajalna. Ma duży wskaźnik glikemiczny i sporo węglowodanów. Może alergizować.

gluten pszenny to trzecia pozycja na liście składników karmy.. Składnik zupełnie niepotrzebny w karmie dla kotów. Jest bogaty w węglowodany, które mogą powodować otyłość i problemy z metabolizmem. Często wywołuje alergie. Dodatkowo, jest dość ciężkostrawny, a organizm mięsożernego kota prawie wcale nie czerpie z niego składników odżywczych.

Karma Royal Canin Pure Feline n.03 Vitality na kolejnej pozycji ma kukurydza. Kukurydza stanowi dodatek i wypełnienie karmy dla kotów, które często obniża jakość karmy, zwłaszcza gdy jej dużo. Może powodować zaburzenia przyswajania treści pokarmowych jako że jest składnikiem trudnym do strawienia dla kociego organizmu. Powoduje reakcje alergiczne.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to gluten kukurydziany. Jeden z dodatkowych wypełniaczy w karmach dla kotów. Nie jest korzystny dla kociego organizmu: pozostaje ciężkostrawny, trudno się przyswaja. Dodatkowo, posiada sporą ilość skondensowanych węglowodanów, przez co może sprzyjać otyłości i chorobom metabolicznym.

Następna, szósta składowa karmy to jęczmień. Jęczmień stanowi roślinny, zbożowy wypełniacz karmy dla kota. Dostarcza węglowodanów o niskim wskaźniku glikemicznym, dzięki czemu jest lepszy niż np. pszenica. Może minimalizować reakcje alergiczne. W karmie dla kotów powinno go jednak być jak najmniej.

Kolejny składnik w tej karmie to hydrolizat białka zwierzęcego. Białko zwierzęce jest kotu niezbędne do prawidłowej pracy organizmu. W przypadku hydrolizatu jest to białko czyste, łatwiejsze do przyswojenia, bez dodatkowych substancji. Wadą jest brak informacji o gatunku zwierzęcia, z którego białko zostało pozyskane.

Kolejny komponent składu Royal Canin Pure Feline n.03 Vitality to tłuszcze zwierzęce. Tłuszcze zwierzęce są korzystnym dodatkiem do kociej karmy, który trawi się łatwiej od tłuszczów roślinnych. Biorą one udział w procesach metabolicznych czy ułatwiają przyswajanie niektórych substancji. Brak informacji o ich konkretnym źródle jest zdecydowanie wadą.

Analiza składu karmy Royal Canin Pure Feline n.03 Vitality

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 42.00%
oleje i tłuszcze surowe 12.00%
popiół surowy 8.00%
włókno surowe 2.90%

Dodatki dietetyczne

witamina A 14000.00IU/kg
witamina D3 700.00IU/kg
żelazo 29.00mg/kg
jod 2.00mg/kg
miedź 10.00mg/kg
mangan 37.00mg/kg
cynk 124.00mg/kg
selen 0.04mg/kg
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

karma super !!! Moj kot jadł do tej pory karme sensible 33 ( ma chore jelitka) , teraz przeszlismy na pure feline i efekt natychmiastowy! Kot w pełni sił :)) POLECAM

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Royal Canin Pure Feline Witalność karma sucha dla kotów dorosłych, wspierająca witalność

Royal Canin Pure Feline Witalność karma sucha dla kotów dorosłych, wspierająca witalność

Pełnoporcjowa, zbilansowana karma sucha dla kotów dorosłych powyżej 12 miesiąca życia, wspierająca dobrą kondycję.