Promocja! Royal Canin Pure Feline Smukła Sylwetka karma sucha dla kotów dorosłych, wspomagająca smukłą sylwetkę Zobacz większe

Royal Canin Pure Feline Smukła Sylwetka karma sucha dla kotów dorosłych, wspomagająca smukłą sylwetkę ( Karma dla kota sucha )

Pełnoporcjowa, zbilansowana karma sucha dla kotów dorosłych powyżej 12 miesiąca życia, wspierająca smukłą sylwetkę.

czytaj cały opis

17,24 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź

Osoby które kupiły ten produkt, kupiły także:


Opis produktu

Wysoka zawartość białka i włókna pokarmowego oraz obniżony poziom energii, sprzyjają utrzymaniu smukłej sylwetki kota i zachowaniu jego naturalnej elegancji.

Karma Pure Feline n.02 Smukła sylwetka jest bogata w mięso z kurczaka i indyka (min. 20%), stanowiące główne źródło białek zwierzęcych. Mięso z kurczaka i indyka dostarcza niezbędnych aminokwasów oraz zapewnia wysoki poziom białka w karmie (42%).

Nierozpuszczalne włókno (pektyny i śluzy), otrzymywane z jabłek i nasion psyllium ogranicza uczucie głodu, natomiast otręby pszenne regulują pasaż jelitowy. Masa ciała większości dorosłych kotów waha się między 3,5 a 5 kg. Symptomy nadwagi można łatwo rozpoznać, poprzez obserwację i dotykanie zwierzęcia: żebra i kręgosłup kota powinny być łatwo wyczuwalne podczas dotykania. Jeśli brzuch wygląda na rozdęty, a żebra wyczuwa się dopiero pod silniejszym naciskiem - koniecznie trzeba podjąć działanie! Nadwaga jest przyczyną wielu poważnych chorób, takich jak cukrzyca, schorzenia skóry, układu moczowego czy stawów.

Polecamy także: Royal Canin Pure Feline n.01 Beauty, Royal Canin Pure Feline n.03 Vitality

Należy pamiętać, że brak ruchu i sterylizacja zwiększają ryzyko nadwagi.

Skład

suszone mięso z kurczaka i indyka (min. 16% kurczaka), pszenica, gluten pszenny, gluten kukurydziany, otręby pszenne, tłuszcze zwierzęce, hydrolizowana wątroba, biały ryż, sole mineralne, tran, pulpa z cykorii, włókno z jabłek (źródło pektyn), łuski i nasiona psyllium (źródło włókna śluzotwórczego), tauryna, wyciąg z aksamitki wzniesionej (źródło luteiny)

Analiza składu

białko 42%; tłuszcz 12%

Główne cechy


Producent Royal Canin Pure Feline
promocja w promocji
wiek kota dla dorosłych
rodzaj karmy dla kota dla otyłych , dla niewychodzących z domu

Skład karmy Royal Canin Pure Feline n.02 Slimness

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

suszone mięso drobiowe, pszenica, gluten pszenny, kukurydza, gluten kukurydziany, jęczmień, hydrolizat białka zwierzęcego, tłuszcze zwierzęce, pulpa z cykorii, włókno roślinne, olej rybny, sole mineralne, olej sojowy, łupiny i nasiona psyllium(0.50%), włókno z jabłka(0.50%).

Opis składu karmy

Początkowy składnik to suszone mięso drobiowe. Suszone mięso jest jednym z najlepszych źródeł białka. Dzięki swojej formie posiada skumulowane, korzystne dla organizmu oraz łatwe w trawieniu aminokwasy protein. Trzeba mieć jednak na uwadze, że zapisane w tej formie może pochodzić zarówno z kurczaka, jak i gęsi, a więc różnić się jakością.

Karma Royal Canin Pure Feline n.02 Slimness na kolejnej pozycji ma pszenica. Pszenica stanowi popularne, acz niewskazane w karmach dla kotów źródło węglowodanów. Posiada wysoki indeks glikemiczny, przez co sprzyja nadwadze, cukrzycy oraz chorobom nerek u kotów. Co więcej, zawiera gluten, który jest ciężkostrawny oraz prowadzi do pojawiania się reakcji alergicznych.

Trzeci punkt na liście składników to gluten pszenny. Składnik zupełnie niepotrzebny w karmie dla kotów. Jest bogaty w węglowodany, które mogą powodować otyłość i problemy z metabolizmem. Często wywołuje alergie. Dodatkowo, jest dość ciężkostrawny, a organizm mięsożernego kota prawie wcale nie czerpie z niego składników odżywczych.

kukurydza to czwarta pozycja na liście składników karmy.. Kukurydza jest wypełniaczem karmy dla kotów, często obniżającym jakość żywienia. Może powodować alergie pokarmowe. Jest ciężkostrawna, dostarcza głównie węglowodanów oraz białka roślinnego - obie te substancje są trudne do przyswojenia dla kotów, stąd karma nie sprawdzi się u kotów wrażliwych.

gluten kukurydziany to kolejna pozycja składu karmy Royal Canin Pure Feline n.02 Slimness. Gluten kukurydziany stanowi dodatek do karmy i może powodować uczulenie u kotów cierpiących na alergie pokarmowe. Jest ciężkostrawny, przez co nie sprawdzi się w żywieniu kotów wrażliwych. Dostarcza głównie węglowodanów, które są jednak dla kota trudne do strawienia i mogą wpływać na przyrost wagi.

Szósty ingredient składu karmy to jęczmień. Jęczmień stanowi roślinny, zbożowy wypełniacz karmy dla kota. Dostarcza węglowodanów o niskim wskaźniku glikemicznym, dzięki czemu jest lepszy niż np. pszenica. Może minimalizować reakcje alergiczne. W karmie dla kotów powinno go jednak być jak najmniej.

Kolejny komponent składu Royal Canin Pure Feline n.02 Slimness to hydrolizat białka zwierzęcego. Hydrolizat białka zwierzęcego to jedna z najlepiej przyswajalnych form, w których białko zwierzęce występuje w karmach. Przez brak niepotrzebnych substancji nie wywołuje alergii. Jedynym minusem jest brak określenia, z jakiego gatunku i jakich części zwierzęcia zostało wyodrębnione białko.

tłuszcze zwierzęce to ósma składowa karmy Royal Canin Pure Feline n.02 Slimness. Tłuszcze zwierzęce są niezbędnym składnikiem karmy dla kotów. Trawią się lepiej od tłuszczów roślinnych, biorąc jednocześnie udział w przemianach hormonalnych i przyspieszając przyswajanie witamin. Minusem jest brak informacji o gatunku zwierzęcia, z którego wzięto tłuszcze.

Analiza składu karmy Royal Canin Pure Feline n.02 Slimness

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 42.00%
oleje i tłuszcze surowe 12.00%
popiół surowy 8.00%
włókno surowe 2.90%

Dodatki dietetyczne

witamina A 14000.00IU/kg
witamina D3 700.00IU/kg
żelazo 29.00mg/kg
jod 2.00mg/kg
miedź 10.00mg/kg
mangan 37.00mg/kg
cynk 124.00mg/kg
selen 0.04mg/kg
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

Moja kotka dostaje tą karmę jako dodatkową i muszę przyznać, że przepada za całą serią tych karm.Polecam. Sądzę, że nawet wybredniejsze koty mogą się na nią skusić.

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Royal Canin Pure Feline Smukła Sylwetka karma sucha dla kotów dorosłych, wspomagająca smukłą sylwetkę

Royal Canin Pure Feline Smukła Sylwetka karma sucha dla kotów dorosłych, wspomagająca smukłą sylwetkę

Pełnoporcjowa, zbilansowana karma sucha dla kotów dorosłych powyżej 12 miesiąca życia, wspierająca smukłą sylwetkę.