Royal Canin Persian Adult karma sucha dla kotów dorosłych rasy perskiej ( Karma dla kota sucha )

Pełnoporcjowa, zbilansowana karma sucha dla kotów dorosłych, od 12 miesiąca życia, rasy perskiej.

czytaj cały opis

24,78 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Przeznaczenie: Koty dorosłe rasy Pers.

Royal Canin Persian 30 została stworzona by dbać przede wszystkim o sierść Persów. Zwiększona zawartość kwasów omega 3 i 6 sprawia, że włos staje się miękki, błyszczący i zdorwy. Dodatkowo karma wspomaga usuwanie połkniętych kulek sierści dzięki czemu nie zostaje zaburzone wchłanianie składników odżywczych. Unikalny kształt krokietów dba o higienę jamy ustnej i zapobiega połykaniu karmy bez wcześniejszcego jej przeżucia.

Zobacz także: Royal Canin Hairball Care, Royal Canin Hair&Skin Care

Główne cechy


Producent Royal Canin
promocja korzystny pakiet
wiek kota dla dorosłych
jakość korzystny
rekomendacje bestseller , polecany przez zwierzakowo
rodzaj karmy dla kota dla niewychodzących z domu , dla sterylizowanych , dla kotów rasowych

Skład karmy Royal Canin Persian

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

suszone białko drobiowe, tłuszcze zwierzęce, ryż, izolat białka roślinnego, kukurydza, włókno roślinne, mąka kukurydziana, hydrolizat białka zwierzęcego, gluten kukurydziany, sole mineralne, pulpa z cykorii, olej rybny, łuski i nasiona psyllium, olej sojowy, fruktooligosacharydy, wyciąg z drożdży, olej z ogórecznika, wyciąg z aksamitki wzniesionej.

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Royal Canin Persian to suszone białko drobiowe. Suszone białko drobiowe przyswajane jest przez koty o wiele lepiej niż jakiekolwiek białko roślinne. Zawiera ono sporo protein. Minusem jest fakt, że białko drobiowe jest pozyskiwane nie tylko z mięsa, ale i piór, dziobów czy pazurów różnych gatunków drobiu.

Jako drugi składnik składu karmy producent podaje tłuszcze zwierzęce. Tłuszcze zwierzęce w karmie dla kotów są lepiej przyswajane i korzystniejsze od tłuszczy roślinnych. Niestety, przez brak oznaczenia pochodzenia tłuszczy trudno jest ocenić ich jakość. Może to być zagrożenie również dla kotów, które są uczulone na składniki konkretnych gatunków zwierząt.

ryż to kolejna pozycja składu karmy Royal Canin Persian. Ryż to atrakcyjna alternatywa dla zbożowego wypełnienia karmy dla kotów. Jest źródłem lekkostrawnych węglowodanów, które występują w nim w ograniczonej ilości, dzięki czemu nie powodują nadwagi. Ryż praktycznie nie wywołuje reakcji alergicznych.

Karma Royal Canin Persian na kolejnej pozycji ma izolat białka roślinnego. Generalnie izolat sprawia, że białko o wiele lepiej przyswaja się w organizmie. Faktem jest jednak, że w karmie dla kota podstawę powinno stanowić białko zwierzęce, które jest korzystniejsze dla organizmu. Dodatkowo, nie wiadomo, z jakich roślin zostało uzyskane białko.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to kukurydza. Tani i popularny wypełniacz karmy. Niewskazany dla kotów wrażliwych ze względu na ciężkostrawność. Przez koty mniej niż połowa białek kukurydzy jest w jakikolwiek sposób trawiona i przyswajana. Zboże to ma sporo węglowodanów. Karmy z kukurydzą kot musi zjeść więcej niż tej bezzbożowej.

Karma Royal Canin Persian na szóstym miejscu składu ma włókno roślinne. Włókno roślinne to niestrawialna część karmy, która pomaga w regulacji pracy jelit - przyspiesza trawienie oraz ułatwia wydalanie resztek. W karmie dla kota powinno być wyłącznie dodatkiem do karmy. Jego ilość powinna być zdecydowanie mniejsza w karmach dla kociąt czy kotów wrażliwych.

mąka kukurydziana to siódma pozycja na liście składników karmy.. Mąka kukurydziana stanowi niepotrzebny wypełniacz w karmie dla kotów. Ma bardzo wysoki wskaźnik glikemiczny oraz jest dość ciężkostrawna, przez co obciąża nie tylko układ pokarmowy, ale również nerki i wątrobę. Stanowi źródło niepotrzebnych kotu węglowodanów i białek roślinnych.

Kolejna, ósma pozycja to hydrolizat białka zwierzęcego. Hydrolizat białka zwierzęcego to jedna z najlepiej przyswajalnych form, w których białko zwierzęce występuje w karmach. Przez brak niepotrzebnych substancji nie wywołuje alergii. Jedynym minusem jest brak określenia, z jakiego gatunku i jakich części zwierzęcia zostało wyodrębnione białko.

  • gluten kukurydziany

Analiza składu karmy Royal Canin Persian

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 30.00%
oleje i tłuszcze surowe 22.00%
popiół surowy 6.50%
włókno surowe 5.00%
kwasy tłuszczowe n-6 49.60g/kg
kwasy tłuszczowe n-3 10.60g/kg
EPA i DHA 4.00g/kg

Dodatki dietetyczne

witamina A 28000.00IU/kg
witamina D3 700.00IU/kg
żelazo 41.00mg/kg
jod 4.10mg/kg
miedź 6.00mg/kg
mangan 53.00mg/kg
cynk 160.00mg/kg
selen 0.09mg/kg
konserwanty  
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

Karma dla mojego persa Tolka jest wspaniała ale bardzo proszę o inny gadżet ja już mam 6 miseczek proszę już nie wysyłać kolejnej miseczki. Bardzo dziękuję

Oceniający:
Oceń 

oczywiście w poście powyżej ocena powinna być bardzo dobra. omyłkowo wybrałem zły przycisk.

Oceniający:
Oceń 

Karmie tą karmą moją kotkę od 3 miesięcy. Karma jest przez nią bardzo dobrze tolerowana, chętnie ją zjada. Przy wcześniejszych karmach Tinka miała problemy przy chwytaniu krokietów. Ta karma swój kształt faktycznie ma dobrze dobrany dla pyszczków persów, bo odkąd zacząłem jej ją podawać problem znikł. No i jak wiadomo firma Royal może nie ma najtańszych karm, ale w tym przypadku nazwa Royal przekłada się w królewskie jedzenie i naprawdę dobrą jakość karmy.

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Royal Canin Persian Adult karma sucha dla kotów dorosłych rasy perskiej

Royal Canin Persian Adult karma sucha dla kotów dorosłych rasy perskiej

Pełnoporcjowa, zbilansowana karma sucha dla kotów dorosłych, od 12 miesiąca życia, rasy perskiej.