Promocja! Royal Canin Pediatric Weaning Zobacz większe

Royal Canin Pediatric Weaning (Główna)

Karma sucha dla kociaków od 1 do 4 miesiąca życia, dla kotek ciężarnych oraz karmiących.

czytaj cały opis

24,90 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Wysokiej klasy karma bytowa przeznaczona dla kociąt od 1 do 4 miesiąca życia. Małe krokieciki pozwalają traktować Royal Canin Weaning jako pierwszą karmę, idealną do nauki samodzielnego jedzenia. Pokarm wspiera młody układ odpornościowy, a dzięki zawartości lekkostrawnych białej jest doskonale przyswajalny dla młodego organizmu. Karma Royal Canin Weanning codziennie dostarcza zdrowej dawki energii do zabaw i psot!

Główne cechy


Producent Royal Canin
promocja w promocji
wiek kota dla kociąt
jakość korzystny
rekomendacje polecany przez zwierzakowo, bestseller
rodzaj schorzenia bytowa

Skład karmy Royal Canin Pediatric Weaning

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

suszone białko drobiowe, tłuszcze zwierzęce, ryż, mąka kukurydziana, gluten pszenny, hydrolizat białka zwierzęcego, włókno roślinne, drożdże, pulpa buraczana, olej rybny, olej sojowy, sole mineralne, fruktooligosacharydy, wyciąg z drożdży, wyciąg z aksamitki wzniesionej.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to suszone białko drobiowe. Suszone białko to najlepsze źródło dobrze przyswajalnego oraz łatwego w strawieniu białka zwierzęcego, które jest dla kotów o wiele korzystniejsze niż białko roślinne. Niestety, minusem jest fakt, że nie wiadomo, z jakiego gatunku drobiu pochodzi białko, co może powodować alergie.

Karma Royal Canin Pediatric Weaning na kolejnej pozycji ma tłuszcze zwierzęce. Tłuszcze zwierzęce są korzystnym dodatkiem do kociej karmy, który trawi się łatwiej od tłuszczów roślinnych. Biorą one udział w procesach metabolicznych czy ułatwiają przyswajanie niektórych substancji. Brak informacji o ich konkretnym źródle jest zdecydowanie wadą.

Kolejna, trzecia pozycja to ryż. Ryż to coraz popularniejszy dodatek do żywienia kotów. Jego rolą jest głównie dostarczanie łatwych do strawienia i dość dobrze przyswajalnych węglowodanów. Ryż posiada niski indeks glikemiczny, dlatego sprawdza się w żywieniu kotów chorych na cukrzycę.

mąka kukurydziana to kolejna pozycja składu karmy Royal Canin Pediatric Weaning. Mąka kukurydziana stanowi niepotrzebny wypełniacz w karmie dla kotów. Ma bardzo wysoki wskaźnik glikemiczny oraz jest dość ciężkostrawna, przez co obciąża nie tylko układ pokarmowy, ale również nerki i wątrobę. Stanowi źródło niepotrzebnych kotu węglowodanów i białek roślinnych.

Piąty ingredient składu karmy to gluten pszenny. Składnik zupełnie niepotrzebny w karmie dla kotów. Jest bogaty w węglowodany, które mogą powodować otyłość i problemy z metabolizmem. Często wywołuje alergie. Dodatkowo, jest dość ciężkostrawny, a organizm mięsożernego kota prawie wcale nie czerpie z niego składników odżywczych.

Jako szósty składnik składu karmy producent podaje hydrolizat białka zwierzęcego. Hydrolizat białka zwierzęcego to jedna z najlepiej przyswajalnych form, w których białko zwierzęce występuje w karmach. Przez brak niepotrzebnych substancji nie wywołuje alergii. Jedynym minusem jest brak określenia, z jakiego gatunku i jakich części zwierzęcia zostało wyodrębnione białko.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to włókno roślinne. Włókno roślinne to niestrawialna część karmy, która pomaga w regulacji pracy jelit - przyspiesza trawienie oraz ułatwia wydalanie resztek. W karmie dla kota powinno być wyłącznie dodatkiem do karmy. Jego ilość powinna być zdecydowanie mniejsza w karmach dla kociąt czy kotów wrażliwych.

drożdże to ósma składowa karmy Royal Canin Pediatric Weaning. Drożdże to dodatek do kociej karmy, który ma pozytywny wpływ na cały organizm zwierzęcia. Dostarcza sporo protein wysokiej jakości i posiada dużą zawartość soli mineralnych oraz witaminy z grupy B. W pewnym stopniu drożdże działają również przeciwpchelnie.

Analiza składu karmy Royal Canin Pediatric Weaning

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 34.00%
oleje i tłuszcze surowe 25.00%
popiół surowy 6.70%
włókno surowe 1.90%

Dodatki dietetyczne

witamina A 26000.00IU/kg
witamina D3 1000.00IU/kg
żelazo 52.00mg/kg
jod 5.20mg/kg
miedź 8.00mg/kg
mangan 67.00mg/kg
cynk 201.00mg/kg
selen 0.09mg/kg
konserwanty  
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

Karma rewelacyjna,dużo lepsza niz standardowy RC.Kociaki pięknie wcinają,radzą sobie dobrze z malutkimi krokiecikami,kupki piekne,żadnych sensacji żołądkowych.Polecam serdecznie

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Royal Canin Pediatric Weaning

Royal Canin Pediatric Weaning

Karma sucha dla kociaków od 1 do 4 miesiąca życia, dla kotek ciężarnych oraz karmiących.

Produkty powiązane