Promocja! Royal Canin Pediatric Growth Zobacz większe

Royal Canin Pediatric Growth ( Karmy weterynaryjne dla kota )

Sucha karma dla kociąt od 4. do 12. miesiąca życia lub od 4. miesiąca życia do momentu kastracji. Może być też podawana kotkom karmiącym oraz ciężarnym.

czytaj cały opis

Ocena: 

22,55 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Wysokiej jakości sucha karma dla kociaków. Może być podawana od momentu ukończenia 4. miesiąca życia do 12. miesiąca życia lub do chwili kastracji. Pokarm zawiera lekkostrawne składniki dostarczające najpotrzebniejszych substancji odżywczych. Wysokiej jakości białko wspomaga proces rośnięcia naszego kotka. Karma wspiera układ odpornościowy malucha, a dodatkowo także wspomaga zachowanie higieny jamy ustnej.

Karma Royal Canin Growth może być także podawana kotkom karmiącym i ciężarnym.

Główne cechy


Producent Royal Canin
promocja w promocji
wiek kota dla kociąt
jakość korzystny
rekomendacje polecany przez zwierzakowo, bestseller
rodzaj schorzenia bytowa

Skład karmy Royal Canin Pediatric Growth

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

suszone białko drobiowe, ryż, gluten pszenny, tłuszcze zwierzęce, kukurydza, gluten kukurydziany, włókno roślinne, pulpa buraczana, hydrolizat białka zwierzęcego, sole mineralne, olej rybny, drożdże, olej sojowy, fruktooligosacharydy, łuski i nasiona psyllium, wyciąg z drożdży, wyciąg z aksamitki wzniesionej.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to suszone białko drobiowe. Suszone białko drobiowe przyswajane jest przez koty o wiele lepiej niż jakiekolwiek białko roślinne. Zawiera ono sporo protein. Minusem jest fakt, że białko drobiowe jest pozyskiwane nie tylko z mięsa, ale i piór, dziobów czy pazurów różnych gatunków drobiu.

Jako drugi składnik składu karmy producent podaje ryż. Ryż stanowi obecnie dopuszczalny dodatek i wypełnienie karmy dla kotów. Jest lekkostrawny, nieźle - jak na składnik roślinny - się przyswaja, a jednocześnie zapewnia dostęp do niewielkiej ilości węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym. Sprawdza się przy kotach cierpiących na alergie.

Karma Royal Canin Pediatric Growth na trzecim miejscu składu ma gluten pszenny. Składnik zupełnie niepotrzebny w karmie dla kotów. Jest bogaty w węglowodany, które mogą powodować otyłość i problemy z metabolizmem. Często wywołuje alergie. Dodatkowo, jest dość ciężkostrawny, a organizm mięsożernego kota prawie wcale nie czerpie z niego składników odżywczych.

Kolejny komponent składu Royal Canin Pediatric Growth to tłuszcze zwierzęce. Tłuszcze zwierzęce w karmie dla kotów są lepiej przyswajane i korzystniejsze od tłuszczy roślinnych. Niestety, przez brak oznaczenia pochodzenia tłuszczy trudno jest ocenić ich jakość. Może to być zagrożenie również dla kotów, które są uczulone na składniki konkretnych gatunków zwierząt.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to kukurydza. Tani i popularny wypełniacz karmy. Niewskazany dla kotów wrażliwych ze względu na ciężkostrawność. Przez koty mniej niż połowa białek kukurydzy jest w jakikolwiek sposób trawiona i przyswajana. Zboże to ma sporo węglowodanów. Karmy z kukurydzą kot musi zjeść więcej niż tej bezzbożowej.

gluten kukurydziany to kolejna pozycja składu karmy Royal Canin Pediatric Growth. Gluten kukurydziany stanowi dodatek do karmy i może powodować uczulenie u kotów cierpiących na alergie pokarmowe. Jest ciężkostrawny, przez co nie sprawdzi się w żywieniu kotów wrażliwych. Dostarcza głównie węglowodanów, które są jednak dla kota trudne do strawienia i mogą wpływać na przyrost wagi.

włókno roślinne to siódma pozycja na liście składników karmy.. Włókna roślinne będące niewielkim procentowo dodatkiem do karmy sprzyjają regularnej i zdrowej pracy jelit. Za dużo włókna może spowodować problemy z trawieniem i podrażnienie układu pokarmowego. Ich ilość powinna być mniejsza zwłaszcza u kotów wrażliwych.

Następna, ósma składowa karmy to pulpa buraczana. Pulpa buraczana w karmach dla kota stanowi źródło włókien, które nie są trawione przez te zwierzęta, a pozwalają na szybsze oczyszczenie układu pokarmowego z zalegających resztek. Jednocześnie, warto wybierać karmy, które nie mają dużo pulpy, bo może ona osłabiać przyswajanie treści pokarmowej.

Analiza składu karmy Royal Canin Pediatric Growth

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 36.00%
oleje i tłuszcze surowe 18.00%
popiół surowy 7.20%
włókno surowe 2.20%

Dodatki dietetyczne

witamina A 20100.00IU/kg
witamina D3 710.00IU/kg
żelazo 41.00mg/kg
jod 4.10mg/kg
miedź 8.00mg/kg
mangan 53.00mg/kg
cynk 159.00mg/kg
selen 0.07mg/kg
konserwanty  
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Dodaj ocenę

Royal Canin Pediatric Growth

Royal Canin Pediatric Growth

Sucha karma dla kociąt od 4. do 12. miesiąca życia lub od 4. miesiąca życia do momentu kastracji. Może być też podawana kotkom karmiącym oraz ciężarnym.