Royal Canin Outdoor karma sucha dla kotów dorosłych, wychodzących na zewnątrz ( Karma dla kota sucha )

Pełnoporcjowa, zbilansowana karma sucha dla kotów dorosłych, od 12 miesiąca życia, wychodzących na zewnątrz.

czytaj cały opis

Ocena: 

21,69 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Przeznaczenie: Koty aktywne, często wychodzące z domu.

Royal Canin Outdoor 30 zostawła stworzona z myśą o kotach wychodzących, a tym samym narażonych na czynniki zakaźne, walkię z innymi kotami itp. W wziązku z tym Royal Canin Outdoor 30 dostrcza przede wszystkim energii oraz przeciwutleniaczy, które wzmacniają odpornoś oraz przyśpieszają regeneracj komórek. Dodatkowo zawarta w karmie glukozamina i chondroityna wzmacniają stawy.

Zobacz także: Royal Canin Outdoor 30, Royal Canin Fit 32

Główne cechy


Producent Royal Canin
promocja korzystny pakiet
wiek kota dla dorosłych
jakość korzystny
rekomendacje polecany przez zwierzakowo , bestseller
rodzaj karmy dla kota dla wychodzących z domu

Skład karmy Royal Canin Outdoor 30

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

suszone białko drobiowe, ryż, kukurydza, tłuszcze zwierzęce, hydrolizat białka zwierzęcego, izolat białka roślinnego, gluten kukurydziany, pulpa buraczana, drożdże, olej rybny, sole mineralne, olej koprowy, olej sojowy, fruktooligosacharydy, wyciąg z drożdży, hydrolizat skorupiaków, wyciąg z aksamitki wzniesionej, hydrolizat chrząstki.

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Royal Canin Outdoor 30 to suszone białko drobiowe. Suszone białko to najlepsze źródło dobrze przyswajalnego oraz łatwego w strawieniu białka zwierzęcego, które jest dla kotów o wiele korzystniejsze niż białko roślinne. Niestety, minusem jest fakt, że nie wiadomo, z jakiego gatunku drobiu pochodzi białko, co może powodować alergie.

ryż to druga pozycja na liście składników karmy.. Ryż stanowi obecnie dopuszczalny dodatek i wypełnienie karmy dla kotów. Jest lekkostrawny, nieźle - jak na składnik roślinny - się przyswaja, a jednocześnie zapewnia dostęp do niewielkiej ilości węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym. Sprawdza się przy kotach cierpiących na alergie.

Kolejna, trzecia pozycja to kukurydza. Kukurydza to źródło węglowodanów oraz białka roślinnego, które dla kotów jest trudne do strawienia oraz przyswojenia, a także mniej odżywcze od składników pochodzenia zwierzęcego. Z uwagi na swój charakter kukurydza może powodować reakcje alergiczne.

Kolejny składnik w tej karmie to tłuszcze zwierzęce. Tłuszcze zwierzęce są korzystnym dodatkiem do kociej karmy, który trawi się łatwiej od tłuszczów roślinnych. Biorą one udział w procesach metabolicznych czy ułatwiają przyswajanie niektórych substancji. Brak informacji o ich konkretnym źródle jest zdecydowanie wadą.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to hydrolizat białka zwierzęcego. Białko zwierzęce jest kotu niezbędne do prawidłowej pracy organizmu. W przypadku hydrolizatu jest to białko czyste, łatwiejsze do przyswojenia, bez dodatkowych substancji. Wadą jest brak informacji o gatunku zwierzęcia, z którego białko zostało pozyskane.

Jako szósty składnik składu karmy producent podaje izolat białka roślinnego. Izolat białka roślinnego stanowi wydzielone i wysuszone białko w formie, która pozwala na dość dobre trawienie. Niestety, w przypadku kotów - nie czerpią one białek z produktów roślinnych, dlatego zawsze taki składnik będzie miał gorsze przyswajanie niż jego odpowiednik z białka zwierzęcego.

gluten kukurydziany to kolejna pozycja składu karmy Royal Canin Outdoor 30. Gluten kukurydziany często występuje w karmach dla kotów w roli dodatku i wypełniacza. Jest on substancją roślinną, która nie trawi się dobrze. Jest ciężkostrawny i zapewnia duże ilości źle przyswajalnych węglowodanów, co może wpływać na pojawienie się problemów z nerkami.

Karma Royal Canin Outdoor 30 na ósmym miejscu składu ma pulpa buraczana. Pulpa buraczana w karmach dla kota stanowi źródło włókien, które nie są trawione przez te zwierzęta, a pozwalają na szybsze oczyszczenie układu pokarmowego z zalegających resztek. Jednocześnie, warto wybierać karmy, które nie mają dużo pulpy, bo może ona osłabiać przyswajanie treści pokarmowej.

Analiza składu karmy Royal Canin Outdoor 30

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 30.00%
oleje i tłuszcze surowe 20.00%
popiół surowy 7.00%
włókno surowe 1.20%
kwasy tłuszczowe n-3 9.90g/kg

Dodatki dietetyczne

witamina A 20600.00IU/kg
witamina D3 1100.00IU/kg
żelazo 47.00mg/kg
jod 4.70mg/kg
miedź 5.00mg/kg
mangan 61.00mg/kg
cynk 182.00mg/kg
selen 0.08mg/kg
konserwanty  
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Dodaj ocenę

Royal Canin Outdoor karma sucha dla kotów dorosłych, wychodzących na zewnątrz

Royal Canin Outdoor karma sucha dla kotów dorosłych, wychodzących na zewnątrz

Pełnoporcjowa, zbilansowana karma sucha dla kotów dorosłych, od 12 miesiąca życia, wychodzących na zewnątrz.