Royal Canin Norvegian Forest Cat Adult karma sucha dla kotów dorosłych rasy norweski leśny ( Karma dla kota sucha )

Pełnoporcjowa, zbilansowana karma sucha dla kotów dorosłych, od 12 miesiąca życia, rasy norweski leśny. Specjalne krokiety dostosowane do budowy szczęk kotów rasy Norweski Leśny.

czytaj cały opis

Ocena: 

21,93 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Przeznaczenie: Koty dorosłe (powyżej 12 miesiąca życia) rasy Norweski Leśny.

Royal Canin Norwegian Forest Cat to wysokojakościowa, zbilansowana karma sucha. Dzięki zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych omega 3, omega 6, olejowi z ogórecznika oraz białkom L.I.P. doskonale wzmacnia barierę skórną, łagodzi jej podrażnienia oraz sprzyja utrzymaniu pięknego, zdrowego i lśniącego futra.

Optymalny poziom białek, zwiększony poziom włókna, chondroityna i glukozamina ułatwiają utrzymanie prawidłowej masy ciała jednocześnie wspierając funkcjonowanie stawów.

Unikalna kombinacja włókna pokarmowego pobudza jelita do pracy przez co ułatwia naturalną eliminację nagromadzonej w przewodzie pokarmowym sierści.

Unikalny krokiet „onyx 11”, dostosowany do budowy szczęk kotów rasy Norweski Leśny, ułatwia chwytanie karmy i zachęca do dokładnego jej rozgryzania, co sprzyja zmniejszeniu tempa jedzenia

Główne cechy


Producent Royal Canin
promocja korzystny pakiet
wiek kota dla dorosłych
jakość korzystny
rekomendacje bestseller , polecany przez zwierzakowo
rodzaj karmy dla kota dla niewychodzących z domu , dla sterylizowanych , dla kotów rasowych

Skład karmy Royal Canin Norwegian Adult

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

suszone białko drobiowe, kukurydza, pszenica, izolat białka roślinnego, tłuszcze zwierzęce, gluten kukurydziany, ryż, włókno roślinne, hydrolizat białka zwierzęcego, mąka pszenna, sole mineralne, pulpa z cykorii, olej rybny, olej sojowy, łuski i nasiona psyllium, fruktooligosacharydy, wyciąg z drożdży, olej z ogórecznika, hydrolizat skorupiaków, wyciąg z aksamitki wzniesionej, hydrolizat chrząstki.

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Royal Canin Norwegian Adult to suszone białko drobiowe. Suszone białko to najlepsze źródło dobrze przyswajalnego oraz łatwego w strawieniu białka zwierzęcego, które jest dla kotów o wiele korzystniejsze niż białko roślinne. Niestety, minusem jest fakt, że nie wiadomo, z jakiego gatunku drobiu pochodzi białko, co może powodować alergie.

Jako drugi składnik składu karmy producent podaje kukurydza. Kukurydza jest wypełniaczem karmy dla kotów, często obniżającym jakość żywienia. Może powodować alergie pokarmowe. Jest ciężkostrawna, dostarcza głównie węglowodanów oraz białka roślinnego - obie te substancje są trudne do przyswojenia dla kotów, stąd karma nie sprawdzi się u kotów wrażliwych.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to pszenica. Pszenica stanowi popularne, acz niewskazane w karmach dla kotów źródło węglowodanów. Posiada wysoki indeks glikemiczny, przez co sprzyja nadwadze, cukrzycy oraz chorobom nerek u kotów. Co więcej, zawiera gluten, który jest ciężkostrawny oraz prowadzi do pojawiania się reakcji alergicznych.

Kolejna, czwarta pozycja to izolat białka roślinnego. Izolat białka roślinnego stanowi wydzielone i wysuszone białko w formie, która pozwala na dość dobre trawienie. Niestety, w przypadku kotów - nie czerpią one białek z produktów roślinnych, dlatego zawsze taki składnik będzie miał gorsze przyswajanie niż jego odpowiednik z białka zwierzęcego.

Karma Royal Canin Norwegian Adult na piątym miejscu składu ma tłuszcze zwierzęce. Tłuszcze zwierzęce w karmie dla kotów są lepiej przyswajane i korzystniejsze od tłuszczy roślinnych. Niestety, przez brak oznaczenia pochodzenia tłuszczy trudno jest ocenić ich jakość. Może to być zagrożenie również dla kotów, które są uczulone na składniki konkretnych gatunków zwierząt.

Karma Royal Canin Norwegian Adult na kolejnej pozycji ma gluten kukurydziany. Gluten kukurydziany często występuje w karmach dla kotów w roli dodatku i wypełniacza. Jest on substancją roślinną, która nie trawi się dobrze. Jest ciężkostrawny i zapewnia duże ilości źle przyswajalnych węglowodanów, co może wpływać na pojawienie się problemów z nerkami.

Kolejny składnik w tej karmie to ryż. Ryż stanowi obecnie dopuszczalny dodatek i wypełnienie karmy dla kotów. Jest lekkostrawny, nieźle - jak na składnik roślinny - się przyswaja, a jednocześnie zapewnia dostęp do niewielkiej ilości węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym. Sprawdza się przy kotach cierpiących na alergie.

włókno roślinne to kolejna pozycja składu karmy Royal Canin Norwegian Adult. Włókna roślinne będące niewielkim procentowo dodatkiem do karmy sprzyjają regularnej i zdrowej pracy jelit. Za dużo włókna może spowodować problemy z trawieniem i podrażnienie układu pokarmowego. Ich ilość powinna być mniejsza zwłaszcza u kotów wrażliwych.

Analiza składu karmy Royal Canin Norwegian Adult

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 30.00%
oleje i tłuszcze surowe 16.00%
popiół surowy 7.60%
włókno surowe 5.30%
kwasy tłuszczowe n-3 9.50g/kg

Dodatki dietetyczne

witamina A 28000.00IU/kg
witamina D3 700.00IU/kg
żelazo 38.00mg/kg
jod 3.80mg/kg
miedź 5.00mg/kg
mangan 50.00mg/kg
cynk 150.00mg/kg
selen 0.08mg/kg
L-karnityna 200.00mg/kg
konserwanty  
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Dodaj ocenę

Royal Canin Norvegian Forest Cat Adult karma sucha dla kotów dorosłych rasy norweski leśny

Royal Canin Norvegian Forest Cat Adult karma sucha dla kotów dorosłych rasy norweski leśny

Pełnoporcjowa, zbilansowana karma sucha dla kotów dorosłych, od 12 miesiąca życia, rasy norweski leśny. Specjalne krokiety dostosowane do budowy szczęk kotów rasy Norweski Leśny.