Royal Canin Neutered Young Male Zobacz większe

Royal Canin Neutered Young Male ( Karmy weterynaryjne dla kota )

Dieta dla kocurków od momentu kastracji do ukończenia 7 roku życia.

czytaj cały opis

26,18 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź

Ten produkt nie jest już dostępny w sprzedaży

Przejdź do kategorii: Karma dla kota kastrowanegoOpis produktu

Karma przeznaczona dla kastrowanych kocurków od momentu zabiegu do 7 roku życia. Zapobiega powstawaniu kryształów i kamieni moczowych, a także pomaga zachować właściwą masę ciała.

Główne cechy


Producent Royal Canin
promocja korzystny pakiet
wiek kota dla dorosłych
jakość korzystny
rekomendacje polecany przez zwierzakowo, bestseller
rodzaj karmy dla kota dla sterylizowanych, dla niewychodzących z domu, dla otyłych
rodzaj schorzenia bytowa, dla kastratów
rodzaj karmy weterynaryjnej karma sucha

Skład karmy Royal Canin Neutered Young Male

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

suszone białko drobiowe, kukurydza, gluten pszenny, ryż, gluten kukurydziany, hydrolizat białka zwierzęcego, włókno roślinne, tłuszcze zwierzęce, sole mineralne, pulpa z cykorii, olej rybny, olej sojowy, fruktooligosacharydy, łupiny i nasiona psyllium, wyciąg z aksamitki wzniesionej.

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Royal Canin Neutered Young Male to suszone białko drobiowe. Suszone białko drobiowe przyswajane jest przez koty o wiele lepiej niż jakiekolwiek białko roślinne. Zawiera ono sporo protein. Minusem jest fakt, że białko drobiowe jest pozyskiwane nie tylko z mięsa, ale i piór, dziobów czy pazurów różnych gatunków drobiu.

Jako drugi składnik składu karmy producent podaje kukurydza. Kukurydza stanowi dodatek i wypełnienie karmy dla kotów, które często obniża jakość karmy, zwłaszcza gdy jej dużo. Może powodować zaburzenia przyswajania treści pokarmowych jako że jest składnikiem trudnym do strawienia dla kociego organizmu. Powoduje reakcje alergiczne.

gluten pszenny to trzecia składowa karmy Royal Canin Neutered Young Male. Składnik zupełnie niepotrzebny w karmie dla kotów. Jest bogaty w węglowodany, które mogą powodować otyłość i problemy z metabolizmem. Często wywołuje alergie. Dodatkowo, jest dość ciężkostrawny, a organizm mięsożernego kota prawie wcale nie czerpie z niego składników odżywczych.

Kolejny składnik w tej karmie to ryż. Ryż to atrakcyjna alternatywa dla zbożowego wypełnienia karmy dla kotów. Jest źródłem lekkostrawnych węglowodanów, które występują w nim w ograniczonej ilości, dzięki czemu nie powodują nadwagi. Ryż praktycznie nie wywołuje reakcji alergicznych.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to gluten kukurydziany. Gluten kukurydziany często występuje w karmach dla kotów w roli dodatku i wypełniacza. Jest on substancją roślinną, która nie trawi się dobrze. Jest ciężkostrawny i zapewnia duże ilości źle przyswajalnych węglowodanów, co może wpływać na pojawienie się problemów z nerkami.

Następna, szósta składowa karmy to hydrolizat białka zwierzęcego. Hydrolizat białka zwierzęcego to jedna z najlepiej przyswajalnych form, w których białko zwierzęce występuje w karmach. Przez brak niepotrzebnych substancji nie wywołuje alergii. Jedynym minusem jest brak określenia, z jakiego gatunku i jakich części zwierzęcia zostało wyodrębnione białko.

Kolejny komponent składu Royal Canin Neutered Young Male to włókno roślinne. Włókna roślinne będące niewielkim procentowo dodatkiem do karmy sprzyjają regularnej i zdrowej pracy jelit. Za dużo włókna może spowodować problemy z trawieniem i podrażnienie układu pokarmowego. Ich ilość powinna być mniejsza zwłaszcza u kotów wrażliwych.

tłuszcze zwierzęce to ósma pozycja na liście składników karmy.. Tłuszcze zwierzęce są korzystnym dodatkiem do kociej karmy, który trawi się łatwiej od tłuszczów roślinnych. Biorą one udział w procesach metabolicznych czy ułatwiają przyswajanie niektórych substancji. Brak informacji o ich konkretnym źródle jest zdecydowanie wadą.

Analiza składu karmy Royal Canin Neutered Young Male

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 40.00%
oleje i tłuszcze surowe 10.00%
popiół surowy 8.90%
włókno surowe 5.10%
skrobia 23.90%

Dodatki dietetyczne

witamina A 20500.00IU/kg
witamina D3 700.00IU/kg
żelazo 42.00mg/kg
jod 3.00mg/kg
miedź 5.00mg/kg
mangan 55.00mg/kg
cynk 180.00mg/kg
konserwanty  
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

Mój Lemurek wcina tę karmę aż mu się wąsy trzęsą!

Oceniający:
Oceń 

Smakowita radość dla mojego Kociaka LEE, zasmakował i z tego bardzo się cieszę, wiem, ze odżywia się zdrowo i nie grymasi przy tym :D

Oceniający:
Oceń 

Kot zadowolony zjada karme ze smakiem

Oceniający:
Oceń 

Świetny produkt. Mój kot nie jada nic poza tą karmą i doskonale się czuje - jest pełen energii, ma piękną sierść i regularnie się wypróżnia (bez żadnych kłopotów). Zdecydowanie polecam ten produkt, tak samo jak nasz weterynarz:)

Oceniający:
Oceń 

Świetna karma POLECAM!!!

Oceniający:
Oceń 

Mój Franio ma 9 miesięcy, od dwóch miesięcy dostaje tą karmę - od momentu kastracji. Początkowo nie lubił jej, teraz nie chce innej , przetykam ją saszetkami z żarciem mokrym - innej suchej już nie chce i nie tylko nie tyje - ale stracił nadwagę w stosunku do wieku

Oceniający:
Oceń 

Super karma, mój kotek ją uwielbia

Oceniający:
Oceń 

Smaczna karma. Mój kotek bardzo ja lubi.

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Royal Canin Neutered Young Male

Royal Canin Neutered Young Male

Dieta dla kocurków od momentu kastracji do ukończenia 7 roku życia.