Promocja! Royal Canin Neutered Young Female Zobacz większe

Royal Canin Neutered Young Female ( Karmy weterynaryjne dla kota )

Karma sucha przeznaczona dla kotek po zabiegu sterylizacji, może być podawana od zabiegu do 7. roku życia.

czytaj cały opis

26,18 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź

Ten produkt nie jest już dostępny w sprzedaży

Przejdź do kategorii: Karmy weterynaryjne dla kotaOpis produktu

Karma sucha dla kotek sterylizowanych, smakowity i wartościowy pokarm od momentu zabiegu do ukończenia 7. roku życia.

Główne cechy


Producent Royal Canin
promocja korzystny pakiet, w promocji
wiek kota dla dorosłych
jakość korzystny
rekomendacje bestseller, polecany przez zwierzakowo
rodzaj karmy dla kota dla sterylizowanych, dla niewychodzących z domu, dla otyłych
rodzaj schorzenia dla kastratów, bytowa
rodzaj karmy weterynaryjnej karma sucha

Skład karmy Royal Canin Neutered Young Female

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

suszone mięso drobiowe, kukurydza, ryż, gluten pszenny, gluten kukurydziany, włókno roślinne, hydrolizowane białka zwierzęce, tłuszcze zwierzęce, pulpa buraczana, sole mineralne, olej rybny, fosforan sodu, Dl-metionina, olej sojowy, fruktooligosacharydy, tauryna, proszek jajeczny, L-lizyna, wyciąg z aksamitki wzniesionej, L-karnityna.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to suszone mięso drobiowe. Suszone mięso jest jednym z najlepszych źródeł białka. Dzięki swojej formie posiada skumulowane, korzystne dla organizmu oraz łatwe w trawieniu aminokwasy protein. Trzeba mieć jednak na uwadze, że zapisane w tej formie może pochodzić zarówno z kurczaka, jak i gęsi, a więc różnić się jakością.

kukurydza to kolejna pozycja składu karmy Royal Canin Neutered Young Female. Kukurydza to źródło węglowodanów oraz białka roślinnego, które dla kotów jest trudne do strawienia oraz przyswojenia, a także mniej odżywcze od składników pochodzenia zwierzęcego. Z uwagi na swój charakter kukurydza może powodować reakcje alergiczne.

Karma Royal Canin Neutered Young Female na kolejnej pozycji ma ryż. Jeden z popularnych składników stanowiących wypełnienie karmy. Preferowany w dobrych karmach dla kotów - jest lekkostrawny. Dodatkowo, posiada niski indeks glikemiczny oraz dostarcza niewielkiej ilości węglowodanów, co jest korzystne w kociej diecie.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to gluten pszenny. Składnik zupełnie niepotrzebny w karmie dla kotów. Jest bogaty w węglowodany, które mogą powodować otyłość i problemy z metabolizmem. Często wywołuje alergie. Dodatkowo, jest dość ciężkostrawny, a organizm mięsożernego kota prawie wcale nie czerpie z niego składników odżywczych.

Jako piąty składnik składu karmy producent podaje gluten kukurydziany. Gluten kukurydziany stanowi dodatek do karmy i może powodować uczulenie u kotów cierpiących na alergie pokarmowe. Jest ciężkostrawny, przez co nie sprawdzi się w żywieniu kotów wrażliwych. Dostarcza głównie węglowodanów, które są jednak dla kota trudne do strawienia i mogą wpływać na przyrost wagi.

Kolejna, szósta pozycja to włókno roślinne. Włókno roślinne to niestrawialna część karmy, która pomaga w regulacji pracy jelit - przyspiesza trawienie oraz ułatwia wydalanie resztek. W karmie dla kota powinno być wyłącznie dodatkiem do karmy. Jego ilość powinna być zdecydowanie mniejsza w karmach dla kociąt czy kotów wrażliwych.

Kolejna, siódma składowa karmy to hydrolizowane białka zwierzęce.

Następna, ósma składowa karmy to tłuszcze zwierzęce. Tłuszcze zwierzęce w karmie dla kotów są lepiej przyswajane i korzystniejsze od tłuszczy roślinnych. Niestety, przez brak oznaczenia pochodzenia tłuszczy trudno jest ocenić ich jakość. Może to być zagrożenie również dla kotów, które są uczulone na składniki konkretnych gatunków zwierząt.

Analiza składu karmy Royal Canin Neutered Young Female

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 37.00%
oleje i tłuszcze surowe 10.00%
włókno surowe 4.70%
włókno pokarmowe 11.00%
skrobia 27.20%

Dodatki dietetyczne

witamina A 22000.00IU/kg
witamina D3 700.00IU/kg
żelazo 180.00mg/kg
jod 3.00mg/kg
miedź 24.00mg/kg
mangan 81.00mg/kg
cynk 230.00mg/kg
konserwanty  
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

Karma wspaniała kotek bardzo chętnie zjada. polecana przez weterynarza

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Royal Canin Neutered Young Female

Royal Canin Neutered Young Female

Karma sucha przeznaczona dla kotek po zabiegu sterylizacji, może być podawana od zabiegu do 7. roku życia.