Royal Canin Neutered Satiety Balance Feline Zobacz większe

Royal Canin Neutered Satiety Balance Feline ( Karmy weterynaryjne dla kota )

Wysokiej jakości sucha karma dla kotów kastrowanych z tendencją do nadwagi.

czytaj cały opis

24,22 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Smaczna i lubiana przez koty karma przeznaczona specjalnie dla kotów po zabiegu sterylizacji/kastracji, które mają problem z otyłością lub są wyjątkowo żarłoczne.

Główne cechy


Producent Royal Canin
promocja korzystny pakiet
wiek kota dla dorosłych
jakość korzystny
rekomendacje bestseller
rodzaj karmy dla kota dla niewychodzących z domu, dla otyłych, dla sterylizowanych
rodzaj schorzenia nadwaga, dla kastratów, bytowa
rodzaj karmy weterynaryjnej karma sucha

Skład karmy Royal Canin Neutered Satiety Balance

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

suszone białko drobiowe, kukurydza, włókno roślinne, pszenica, gluten kukurydziany, gluten pszenny, hydrolizat białka zwierzęcego, tłuszcze zwierzęce, sole mineralne, pulpa z cykorii, łupiny i nasiona psyllium, olej rybny, wyciąg z aksamitki wzniesionej.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to suszone białko drobiowe. Suszone białko to najlepsze źródło dobrze przyswajalnego oraz łatwego w strawieniu białka zwierzęcego, które jest dla kotów o wiele korzystniejsze niż białko roślinne. Niestety, minusem jest fakt, że nie wiadomo, z jakiego gatunku drobiu pochodzi białko, co może powodować alergie.

kukurydza to druga pozycja na liście składników karmy.. Kukurydza jest wypełniaczem karmy dla kotów, często obniżającym jakość żywienia. Może powodować alergie pokarmowe. Jest ciężkostrawna, dostarcza głównie węglowodanów oraz białka roślinnego - obie te substancje są trudne do przyswojenia dla kotów, stąd karma nie sprawdzi się u kotów wrażliwych.

Kolejny komponent składu Royal Canin Neutered Satiety Balance to włókno roślinne. Włókno roślinne to niestrawialna część karmy, która pomaga w regulacji pracy jelit - przyspiesza trawienie oraz ułatwia wydalanie resztek. W karmie dla kota powinno być wyłącznie dodatkiem do karmy. Jego ilość powinna być zdecydowanie mniejsza w karmach dla kociąt czy kotów wrażliwych.

Kolejna, czwarta składowa karmy to pszenica. Pszenica jest zbożem wypełniającym w karmach dla kotów. Generalnie warto jej unikać, głównie ze względu na brak pozytywnego wpływu na koci organizm. Pszenica jest raczej ciężkostrawna i trudno przyswajalna. Ma duży wskaźnik glikemiczny i sporo węglowodanów. Może alergizować.

Karma Royal Canin Neutered Satiety Balance na kolejnej pozycji ma gluten kukurydziany. Jeden z dodatkowych wypełniaczy w karmach dla kotów. Nie jest korzystny dla kociego organizmu: pozostaje ciężkostrawny, trudno się przyswaja. Dodatkowo, posiada sporą ilość skondensowanych węglowodanów, przez co może sprzyjać otyłości i chorobom metabolicznym.

Szósty punkt na liście składników to gluten pszenny. Składnik zupełnie niepotrzebny w karmie dla kotów. Jest bogaty w węglowodany, które mogą powodować otyłość i problemy z metabolizmem. Często wywołuje alergie. Dodatkowo, jest dość ciężkostrawny, a organizm mięsożernego kota prawie wcale nie czerpie z niego składników odżywczych.

Następna, siódma składowa karmy to hydrolizat białka zwierzęcego. Białko zwierzęce jest kotu niezbędne do prawidłowej pracy organizmu. W przypadku hydrolizatu jest to białko czyste, łatwiejsze do przyswojenia, bez dodatkowych substancji. Wadą jest brak informacji o gatunku zwierzęcia, z którego białko zostało pozyskane.

Kolejny składnik w tej karmie to tłuszcze zwierzęce. Tłuszcze zwierzęce są niezbędnym składnikiem karmy dla kotów. Trawią się lepiej od tłuszczów roślinnych, biorąc jednocześnie udział w przemianach hormonalnych i przyspieszając przyswajanie witamin. Minusem jest brak informacji o gatunku zwierzęcia, z którego wzięto tłuszcze.

Analiza składu karmy Royal Canin Neutered Satiety Balance

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 35.00%
oleje i tłuszcze surowe -
popiół surowy 9.30%
włókno surowe 9.20%

Dodatki dietetyczne

witamina A 25100.00IU/kg
witamina D3 1000.00IU/kg
żelazo 38.00mg/kg
jod 3.80mg/kg
miedź 5.00mg/kg
mangan 49.00mg/kg
cynk 148.00mg/kg
selen 0.08mg/kg
konserwanty  
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

Mojkotek bardzo ją lubi .Zjada zawsze z apetytem

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Royal Canin Neutered Satiety Balance Feline

Royal Canin Neutered Satiety Balance Feline

Wysokiej jakości sucha karma dla kotów kastrowanych z tendencją do nadwagi.