Royal Canin Neutered Adult Small Dog Zobacz większe

Royal Canin Neutered Adult Small Dog ( Karmy weterynaryjne dla psa )

Karma dla psów dorosłych małych ras, które zostały poddane zabiegowi kastracji/sterylizacji.

38,66 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź

Ten produkt nie jest już dostępny w sprzedaży

Przejdź do kategorii: Karmy weterynaryjne dla psa bytoweGłówne cechy


Producent Royal Canin
promocja korzystny pakiet
wiek psa dla dorosłych
wielkość psa mała rasa
jakość korzystny
rodzaj schorzenia bytowa
rodzaj karmy weterynaryjnej karma sucha

Skład karmy Royal Canin Adult Small Dog Neutered

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

jęczmień, kukurydza, suszone białko wieprzowe, suszone białko drobiowe, mąka pszenna, włókno roślinne, gluten pszenny, hydrolizat białka zwierzęcego, tłuszcze zwierzęce, sole mineralne, pulpa z cykorii, olej sojowy, olej rybny, łuski i nasiona psyllium, fruktooligosacharydy, wyciąg z aksamitki wzniesionej.

Opis składu karmy

Początkowy składnik to jęczmień. Jęczmień stanowi alternatywne dla pszenicy, również zbożowe wypełnienie karmy. Najwięcej substancji odżywczych posiada w formie niełuskanego ziarna. Dostarcza witamin z grupy B oraz węglowodanów. Zawarty w nim błonnik stymuluje procesy trawienia i ułatwia wydalanie.

Karma Royal Canin Adult Small Dog Neutered na drugim miejscu składu ma kukurydza. Duża dawka kukurydzy w karmie dla psów sprzyja pojawianiu się nadwagi, jako że dostarcza do organizmu głównie węglowodanów o wysokim indeksie glikemicznym. Nie sprawdza się w karmach dla psów chorych na cukrzycę czy o wrażliwym układzie pokarmowym. Jest składnikiem mocno alergizującym.

Karma Royal Canin Adult Small Dog Neutered na kolejnej pozycji ma suszone białko wieprzowe. Składnik stanowiący główne źródło białka zwierzęcego. Ma wysoką przyswajalność i łatwo się trawi. Może wywoływać alergie u psów wrażliwych. Podana jest jego rzeczywista zawartość bez wody. W produkcji wykorzystano nie tylko mięso wieprzowe, ale i np. racice czy noski oraz uszy.

Czwarty punkt na liście składników to suszone białko drobiowe. Suszone białko drobiowe uzyskiwane jest nie tylko z mięsa, ale i innych produktów pochodzenia zwierzęcego, w tym np. piór czy pazurów. Jest źródłem protein, które mogą być lepiej przyswajalne dla organizmu, ale mają mniej substancji korzystnych.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to mąka pszenna. Wstępnie przetworzona pszenica, która zawiera nieco mniejszy indeks glikemiczny oraz mniejszą ilość węglowodanów, ale nadal pozostaje ciężkostrawna. Stanowi mało odżywczy wypełniacz karmy dla psa. Może powodować alergie pokarmowe u psów wrażliwych.

Kolejny komponent składu Royal Canin Adult Small Dog Neutered to włókno roślinne. Włókno roślinne nie niesie żadnych korzyści odżywczych - ułatwia trawienie i przyswajanie pokarmu, a także przyspiesza proces usuwania resztek z organizmu.

gluten pszenny to siódma pozycja na liście składników karmy.. Gluten pszenny może być dodatkiem w karmie dla psów, aczkolwiek powoli odchodzi się od jego stosowania. Stanowi źródło węglowodanów, które jednak nie trawią się za dobrze i mają wysoki indeks glikemiczny. Z uwagi na zawartość glutenu może powodować reakcje alergiczne.

Kolejny składnik w tej karmie to hydrolizat białka zwierzęcego. Hydrolizat białka to doskonałe rozwiązanie w przypadku psów cierpiących na alergie pokarmowe. Hydrolizaty zawierają samo białko zwierzęce, które jest łatwostrawne i dobrze przyswajalne. Brak informacji, z jakiego gatunku zwierząt pochodzi białko, jest minusem tego składnika.

Analiza składu karmy Royal Canin Adult Small Dog Neutered

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 30.00%
oleje i tłuszcze surowe 11.00%
popiół surowy 6.90%
włókno surowe 6.50%

Dodatki dietetyczne

witamina A 24900.00IU/kg
witamina D3 800.00IU/kg
żelazo 41.00mg/kg
jod 2.80mg/kg
miedź 10.00mg/kg
mangan 54.00mg/kg
cynk 203.00mg/kg
selen 0.10mg/kg
trifosforan pentasodu 3.50g/kg
konserwanty  
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

Bardzo dobra karma, nasz wykastrowany pudelek chętnie ją zajada, pomimo że je więcej niż wskazuje dawka dobowa na opakowaniu pies nie tyje. polecam

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Royal Canin Neutered Adult Small Dog

Royal Canin Neutered Adult Small Dog

Karma dla psów dorosłych małych ras, które zostały poddane zabiegowi kastracji/sterylizacji.