Royal Canin Mobility Feline Zobacz większe

Royal Canin Mobility Feline ( Karmy weterynaryjne dla kota )

Karma specjalistyczna wspomagająca ruchomość stawów u kotów

czytaj cały opis

Ocena: 

25,50 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Przeznaczenie: koty ze schorzeniami stawów, otyłe, starsze

Pokarm wspomagający ruchomość stawów u kotów, stosowany u zwierząt ze schorzeniami stawów, kotów otyłych lub starszych. Zawiera wyciąg ze skorupiaków. Przeciwwskazania: ciąża, okres laktacji i wzrostu.

Główne cechy


Producent Royal Canin
jakość premium
rekomendacje bestseller
rodzaj schorzenia stawy
rodzaj karmy weterynaryjnej karma sucha

Skład karmy Royal Canin Mobility Feline

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

mąka kukurydziana, kukurydza, ryż, gluten pszenny, suszone białko drobiowe, gluten kukurydziany, tłuszcze zwierzęce, włókno roślinne, hydrolizat białka zwierzęcego, olej rybny, olej sojowy, pulpa z cykorii, sole mineralne, fruktooligosacharydy, łuski i nasiona psyllium, sproszkowane omułki nowozelandzkie, wyciąg z drożdży, hydrolizat skorupiaków, hydrolizat chrząstki, wyciąg z aksamitki wzniesionej.

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Royal Canin Mobility Feline to mąka kukurydziana. Mąka kukurydziana stanowi niepotrzebny wypełniacz w karmie dla kotów. Ma bardzo wysoki wskaźnik glikemiczny oraz jest dość ciężkostrawna, przez co obciąża nie tylko układ pokarmowy, ale również nerki i wątrobę. Stanowi źródło niepotrzebnych kotu węglowodanów i białek roślinnych.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to kukurydza. Kukurydza to źródło węglowodanów oraz białka roślinnego, które dla kotów jest trudne do strawienia oraz przyswojenia, a także mniej odżywcze od składników pochodzenia zwierzęcego. Z uwagi na swój charakter kukurydza może powodować reakcje alergiczne.

Kolejny komponent składu Royal Canin Mobility Feline to ryż. Ryż stanowi obecnie dopuszczalny dodatek i wypełnienie karmy dla kotów. Jest lekkostrawny, nieźle - jak na składnik roślinny - się przyswaja, a jednocześnie zapewnia dostęp do niewielkiej ilości węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym. Sprawdza się przy kotach cierpiących na alergie.

Kolejna, czwarta składowa karmy to gluten pszenny. Składnik zupełnie niepotrzebny w karmie dla kotów. Jest bogaty w węglowodany, które mogą powodować otyłość i problemy z metabolizmem. Często wywołuje alergie. Dodatkowo, jest dość ciężkostrawny, a organizm mięsożernego kota prawie wcale nie czerpie z niego składników odżywczych.

Piąty punkt na liście składników to suszone białko drobiowe. Suszone białko to najlepsze źródło dobrze przyswajalnego oraz łatwego w strawieniu białka zwierzęcego, które jest dla kotów o wiele korzystniejsze niż białko roślinne. Niestety, minusem jest fakt, że nie wiadomo, z jakiego gatunku drobiu pochodzi białko, co może powodować alergie.

gluten kukurydziany to kolejna pozycja składu karmy Royal Canin Mobility Feline. Gluten kukurydziany stanowi dodatek do karmy i może powodować uczulenie u kotów cierpiących na alergie pokarmowe. Jest ciężkostrawny, przez co nie sprawdzi się w żywieniu kotów wrażliwych. Dostarcza głównie węglowodanów, które są jednak dla kota trudne do strawienia i mogą wpływać na przyrost wagi.

Kolejny składnik w tej karmie to tłuszcze zwierzęce. Tłuszcze zwierzęce są korzystnym dodatkiem do kociej karmy, który trawi się łatwiej od tłuszczów roślinnych. Biorą one udział w procesach metabolicznych czy ułatwiają przyswajanie niektórych substancji. Brak informacji o ich konkretnym źródle jest zdecydowanie wadą.

Kolejna, ósma pozycja to włókno roślinne. Włókno roślinne to niestrawialna część karmy, która pomaga w regulacji pracy jelit - przyspiesza trawienie oraz ułatwia wydalanie resztek. W karmie dla kota powinno być wyłącznie dodatkiem do karmy. Jego ilość powinna być zdecydowanie mniejsza w karmach dla kociąt czy kotów wrażliwych.

Analiza składu karmy Royal Canin Mobility Feline

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 28.00%
oleje i tłuszcze surowe 15.00%
popiół surowy 5.80%
włókno surowe 4.70%
fosfor 6.20g/kg
EPA i DHA 7.30g/kg

Dodatki dietetyczne

witamina A 20500.00IU/kg
witamina D3 700.00IU/kg
żelazo 51.00mg/kg
jod 4.00mg/kg
miedź 8.00mg/kg
mangan 66.00mg/kg
cynk 218.00mg/kg
selen 0.10mg/kg
konserwanty  
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Dodaj ocenę

Royal Canin Mobility Feline

Royal Canin Mobility Feline

Karma specjalistyczna wspomagająca ruchomość stawów u kotów

Produkty powiązane