Royal Canin Mini Starter Mother&Babydog karma sucha dla suk w ciąży i okresie laktacji oraz szczeniąt, ras małych ( Karma dla psa )

Pełnoporcjowa, zbilansowana karma sucha dla suk ras małych - masa ciała do 10 kg, w czasie ciąży i laktacji oraz szczeniąt ras małych w okresie odsadzania, od 4 tygodnia do 2 miesiąca życia.

czytaj cały opis

34,04 zł

Dodaj do listy życzeń

Dostawa od 0zł sprawdź


Opis produktu

Royal Canin Mini Starter to unikalna formuła dostosowana specjalnie do potrzeb szczeniąt małych ras (od 1 do 10kg) oraz suk małych ras w okresie ciąży i laktacji. Pokarm można podawać od momentu odsadzenia do 2. miesiąca życia psiaka. Odpowiednio dobrany rozmiar chrupek ułatwia gryzienie karmy. Z myślą o małych pieskach karma została tak opracowana, by w prosty sposób można było zmienić ją w delikatną papkę – wystarczy dolać wody.

Royal Canin Mini Starter to doskonale zbilansowany kompleks składników pokarmowych występujących w mleku matki, który został uzupełniony o substancje chroniące młody układ pokarmowy oraz wspomagające rozwój odporności. Karma idealnie pokrywa zapotrzebowanie małego szczeniaczka na składniki odżywcze, świetnie sprawdzi się też w przypadku suk w ciąży oraz karmiących.

Główne cechy


Producent Royal Canin
promocja korzystny pakiet
wiek psa dla szczeniąt
wielkość psa mała rasa
jakość korzystny

Skład karmy Royal Canin Mini Starter

Pełen skład karmy

Składniki oznaczone czerwonym podkreśleniem zaklysyfikowaliśmy jako potencjalnie niepożądane - patrz szczegóły w opise składu.

suszone białko drobiowe, ryż, tłuszcze zwierzęce, izolat białka roślinnego, kukurydza, pulpa buraczana, hydrolizat białka zwierzęcego, sole mineralne, olej rybny, olej sojowy, fruktooligosacharydy, sól kwasu tłuszczowego, wyciąg z drożdży, wyciąg z aksamitki wzniesionej.

Opis składu karmy

Pierwszy składniki karmy Royal Canin Mini Starter to suszone białko drobiowe. Suszone białko to składnik bez zawartości wody, który dostarcza do psiego organizmu czystego białka zwierzęcego. Jest to składnik niezbędny dla zdrowia psa. Białko drobiowe nie niesie informacji, z jakiego drobiu zostało wykonane, co jest minusem i może wpływać na pojawianie się alergii.

Kolejna, druga pozycja to ryż. Ryż to coraz bardziej popularne wypełnienie karm dla psów. Stosowane jest przede wszystkim w karmach dla psów cierpiących na alergie pokarmowe oraz posiadających wrażliwy układ pokarmowy. Dostarcza niewielkiej ilości węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym.

W analizowanej karmie kolejna pozycja to tłuszcze zwierzęce. Tłuszcze zwierzęce są produktem dodatkowym w karmie dla psów, wpływającym na przyswajanie niektórych witamin, choćby witaminy A. W dużych ilościach mogą odkładać się w formie tkanki tłuszczowej, prowadząc do nadwagi. Trudno określić ich jakość bez informacji, z jakich gatunków zwierząt pochodzą.

izolat białka roślinnego to czwarta pozycja na liście składników karmy.. Izolat białka roślinnego to skupione, czyste białko roślinne, przygotowane specjalnie z myślą o ułatwieniu trawienia i przyswajania w psim organizmie. Białko takie nie powoduje zwykle reakcji alergicznych. Ważne, aby nie było głównym składnikiem karmy.

Piąty punkt na liście składników to kukurydza. Kukurydza to popularny wypełniacz karmy dla psów, który jednak obecnie nie jest tak polecany jak np. ryż. Kukurydza zawiera sporo węglowodanów o wysokim indeksie glikemicznym, przez co może sprzyjać pojawianiu się nadwagi. Dostarcza do organizmu również m.in. fosfor.

pulpa buraczana to kolejna pozycja składu karmy Royal Canin Mini Starter. Pulpa buraczana uznawana jest za bardzo dobre źródło włókien, które wpływają pozytywnie na proces trawienia i wydalania. W niewielkich ilościach może wspomagać odchudzanie psa oraz dobrze wpływać na dietę czworonoga cierpiącego na cukrzycę.

hydrolizat białka zwierzęcego to siódma składowa karmy Royal Canin Mini Starter. Hydrolizat białka sam w sobie jest korzystny dla organizmu - zawiera wyłącznie skumulowane proteiny, które są składnikiem budulcowym. Minusem jest brak oznaczenia, od jakiego zwierzęcia pochodzi. Hydrolizaty białka nie wywołują reakcji alergicznych i są wysoko przyswajalne.

Kolejna, ósma składowa karmy to sole mineralne. Sole mineralne w rozsądnych ilościach są niezbędnym składnikiem karmy dla psów. Pozwalają na zbilansowanie wartości odżywczych pokarmu, jego łatwiejsze trawienie i przyswajanie. Dostarczają mikroelementów i makroelementów niezbędnych do zdrowego życia czworonoga.

Analiza składu karmy Royal Canin Mini Starter

Nie wiesz po co karmie fosfor?

Najedź na wybrany element i poznaj jego znaczenie.

białko surowe 30.00%
oleje i tłuszcze surowe 22.00%
popiół surowy 7.50%
włókno surowe 1.30%

Dodatki dietetyczne

witamina A 13900.00IU/kg
witamina D3 1200.00IU/kg
żelazo 47.00mg/kg
jod 3.60mg/kg
miedź 8.00mg/kg
mangan 61.00mg/kg
cynk 201.00mg/kg
selen 0.08mg/kg
beta-karoten 40.00mg/kg
konserwanty  
przeciwutleniacze  

Oceny produktu

Oceniający:
Oceń 

Świetny produkt w stosunku cena do jakości. Jack Russell terrierki pełne energii nie męczą tak mamy. Problemy pokarmowe -nie wiem co to od dłuższego czasu.polecam do 2 miesiąca.

Oceniający:
Oceń 

Świetna karma która doskonale dopasowuje się do wieku malca. Zalana ciepłą wodą po wystygnięciu jest bardzo dobrze pobierana przez nawet 3,5 tygodniowe pomeraniany. 5-6 tygodniowe już chrupią. Stolec uregulowany.Żadnych wzdeć. Polecam

Oceniający:
Oceń 

Karma bardzo dobrej jakości. Karmię nią szczenięta rasy york i sznaucer mini. Nie powoduje biegunki ani wzdęć. Polecam dla szczeniąt, ale pod warunkiem ,że się ją wcześniej namoczy.

Dodaj ocenę

Dodaj ocenę

Royal Canin Mini Starter Mother&Babydog karma sucha dla suk w ciąży i okresie laktacji oraz szczeniąt, ras małych

Royal Canin Mini Starter Mother&Babydog karma sucha dla suk w ciąży i okresie laktacji oraz szczeniąt, ras małych

Pełnoporcjowa, zbilansowana karma sucha dla suk ras małych - masa ciała do 10 kg, w czasie ciąży i laktacji oraz szczeniąt ras małych w okresie odsadzania, od 4 tygodnia do 2 miesiąca życia.